Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kevésbé fog unatkozni...

A kutyám kevésbé fog unatkozni, ha szerzek neki egy társat?

Figyelt kérdés
Már nem minden nap tudok annyit lenni a kutyámmal, mint régen a munka miatt. Minden nap próbálok minél többet vele lenni, de van olyan nap, amikor csak 1-2 órácskára tudok foglalkozni vele és nem szeretném, hogy unatkozzon. Ha veszek mellé egy másik kutyát, akkor tényleg kevésbé fog unatkozni. Azonos vagy ellenkező neműt érdemesebb?

2012. aug. 10. 21:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
kevésbé igen,de ha szerzel neki társat akkor azzal az újjal hogy fogsz foglalkozni? Semmiképp ne kölyköt vegyél akkor magadhoz,hanem egy felnőtt egyedet menhelyről ez jó opció ebben az esetben.
2012. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is volt régen ilyen problémám és nekem ismerõsök azt mondták, hogy vegyek még egy kutyát és vettem is. Nagyon jól eljátszanak, egyáltalán nem unatkoztak, imádják ha eldobom nekik a gumicsirkét és versenyeznek ki kapja el elõbb, de persze nélkülem is tökéletesen el vannak. Mindketten kan kutyák de sztemminegy ez esetben hogy milyen nemûek.
2012. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. aug. 10. 21:38
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ha veszel még egy kutyát kevésbé fog unatkozni.:)

Én is ajánlanám, hogy ne kölyköt, mert neki még lenne mit tanítani és ennyi szabad idő mellet csak egy plusz ,,terhet" vennél a nyakadba.

A menhelyes ötlet különösen tetszik ugyanis önkéntes vagyok a Tappancs Alapítványnál(Szeged). Régóta ott vagyok és nagyon sok típusú kutyát megismertem. Különösen ajánlom, hogy ha menhelyről viszel haza kutyust, hogy ember centrikus, szocializált kutyust válassz. Azért mondom, mert vannak olyan kutyusok, akikkel a kezdeti időszakban sokat kellene törődni, de vannak olyanok is, akik nem igényelnek nagy összeszoktatást.

Amennyiben menhelyről szeretnél ajánlom a Tappancs Tanyát. (ha érdekelne írj privit)

Viszont nem szabad elfelejteni, hogy minden kutya igényli a törődést!

Nekem két szuka kutyám van (az egyik ivartalanított, a másik még most lesz ivartalanítva) és nagyon jól kijönnek.:) Imádják egymást.:)

Igazából lehet két azonos nemű kutyust tartani.:) Ez miatt is ajánlom a menhelyet, mert ott biztos olyan kutyát kapsz, amelyik jól kijön más kutyákkal is.:)

De persze azt sem ellenzem, ha keresel valamilyen ingyen elvihető kutyust gazditól, de tőle is érdeklődj, hogy mindkét nemű kutyával kijön-e vagy egyáltalán kijön-e más kutyákkal.

Ha meg van az új kutyus ételosztáskor figyelj, mert védhetik a sajátjukat és verekedés is lehet belőle. De természetesen nem minden kutya mutatja az efféle magatartást.

Remélem tudtam segíteni.:)

2012. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4%
Ellenkező neműt mindenképp, hacsak a te kutyád nem szuka. mert akkor 2 szuka lehet.
2012. aug. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Persze, ha legalább az egyik nem ivartalanított NE ellenkező neműt, mert kiskutya lesz belőle.
2012. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy el fog vele szórakozni... Neked viszont 2x annyi idődbe és pénzedbe kerül még egy kutya... Egy kutyára sincs időr rendesen nem hogy kettőre. A másik kutya nem vált ki téged, az elsődleges neki a gazda.
2012. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

úristen.

2 kutya mért igényelne kétszer annyi idõt?! Ahogy a kettes válaszoló is mondta hogy egyszerre dobálja nekik játékot, az meg ugyanannyi idõ mintha csak egynek dobálná,ha pl. sétáltatni visz két kutyát az is ugyan annyi mintha csak egyet vinne. Nemrég pár 4 kutyát vittem egyszerre sétálni, és a parkban ugyanígy elkezdtem nekik labdát dobálni, élvezték és ugyanannyi idõ volt mintha csak egy kutyát vitten volna.

Ha trükkök tanításáról van szó akkor lehet hogy több idõ naponta, de akkor sem kétszer annyi idõ.

2012. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
egyszerre dobálni a játékot nagy felelőtlenség. Könnyen galiba lehet belőle.
2012. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

Hát mert te aztán gondolom tapasztaltad... :) Szerintem hagyd ezt az okosakra. Én sem magamtól találtam ki, de legalább tapasztalatom van, nem úgy mint neked. Az hogy elvittél egyszer sétálni 4 kutyát, nem jelent semmit, velük élni 24/7, na az igen. Persze annak aki feléjük sem néz, csak eléjük rakja a kaját, annak nem tűnik fel (ezt nem rád értem kérdező).

Plusz ha igazad is lenne, azt te sem tagadhatod, hogy már egy kutya is baromi sokba kerül manapság(nálunk csak egy oltás 3-4 ezer), nem hogy több...

2012. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!