Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kevésbé fog unatkozni...

A kutyám kevésbé fog unatkozni, ha szerzek neki egy társat?

Figyelt kérdés
Már nem minden nap tudok annyit lenni a kutyámmal, mint régen a munka miatt. Minden nap próbálok minél többet vele lenni, de van olyan nap, amikor csak 1-2 órácskára tudok foglalkozni vele és nem szeretném, hogy unatkozzon. Ha veszek mellé egy másik kutyát, akkor tényleg kevésbé fog unatkozni. Azonos vagy ellenkező neműt érdemesebb?

2012. aug. 10. 21:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet...van egy roti szukám és hiába vagyok sokat itthon azt vettem észre rajta,hogy unatkozik...fekszik egész nap,láthatóan nincs jó kedve.Mi úgy oldottuk meg a dolgot,hogy ideiglenes gazdik lettünk.Így tudtunk segíteni a bajbajutott kutyusokon is,viszont ezt nem ajánlom neked mert ez sok időt vesz igénybe,mivel ezek a kutyusok eleinte igen sok törődést igényelnek.A lényeg annyi,hogy hozzákerült egy szapóritol mentett nagyon rossz bőrben levő kislány kutyus.Amsteff keverék a sajátommal egyidős kb. Most van 2 hete ,hogy nálunk van,sokat hízott és beilleszkedett már.Tökéletesen kijön a rotimmal és nagyokat bandáznak.Igaz,hogy dupla pénz de ennyit megér.Kertes házban vagyunk,nagyokat futkosnak,játszanak.Én csak ajánlani tudom neked,jót fog tenni a kutyusodnak,de én is úgy gondolom,hogy ne kölyköt és lehetőleg menhelyről...sintértelepről hozz kutyust,így duplán jót teszel:D és rettenetesen hálás lesz az a kutyus akit a sittről hozol ki.
2012. aug. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
6%

Állatorvosnak tanulok, és egy esszémet a kutyák viselkedési szokásairól irtam, nem nagyképûsködni akarok de 5-ös lett.

Na szóval válaszolva a kérdésre szerintem ha anyagi helyzeted engedi akkor nyugodtan vegyél még egy kutyát, és ha nem lenne rá most annyi idöd akkor tényleg ne kölyköt vegyél, sokat kell törödni velük. Egyetértek az elõttem szólóval, hogy hülyeség a 2 kutya= kétszer annyi idõ.

Ha a kutyák közül valamelyik hajlamos az agresszivitásra akkor tényleg ne dobáld egyszerre a játékot nekik mert összeverekedhetnek, de én már sok kutyás családban voltam és efféle gondot még sehol nem láttam szóval ez veszély nem naguon fenyeget.

2012. aug. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
Még jó, hogy normális esetben az ember nem kikpzési tanácsokért jár az orvoshoz... -.- Bár néhány a saját szakterületén is olyanokat mond (pl amikor reklámozzák a kutya elletését), hogy nem is csodálkozom már. Ilyen formán akár mondhatnánk azt is: "háh nincs időm a gyerekemre, gyorsan szülök mégegyet aztán szórakoztassák egymást ahogy akarják, micsoda ragyogó ötlet..." Nekem tényleg 4 kutyám van és tudod mit csinálnak amíg nem vagyok velük? Várnak rám és alszanak... :) Bár biztos velük van a baj...
2012. aug. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kedves 10-es!

8-as vagyok, és 3 kutyám van lassan 4 éve tudom, hogy ez mit jelent anyagilag ezt nem is firtattam. Én arról beszéltem hogy nem több idõ 2vel foglalkozni mint 1el. Bár dolgozom 9-5ig, foglalkozom velünk, nemcsak eléjük rakok néha egy kis kaját, sétálni visszük õket, játszunk velük és trükköket is tanítunk nekik, merthogy emelett még van egy kislányom és együtt szoktuk ezeket csinálni, és soha nem szoktam "lepasszolni" ezeket a feladatokat, szóval igen, tapasztalatból beszélek.

2012. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Bár most hogy mondod, tényleg velem van a baj... Én a rendes kutyatartás híve vagyok, nem azé, hogy elviszem sétálni (de attól már el is ájulok, mert az ország 90% nem is tudja, hogy ilyen létezik), meg dobálom neki a ladbát aztán ágyő. A kutyáknak személyes kapcsolat kell a gazdával, nem az, hogy még labdadobáláskor is spórol a gazda. Az pedig akárhogy számolom dupla idő.

Én azt tanácsolom kérdező, hogy vedd azt az egy kutyádat és foglalkozz vele annyit amennyit csak tudsz, adj meg neki mindent amit tudsz, vidd kutyák közé és meglásd ezért cserébe probléma nélkül el fogja viselni amíg nem vagy vele. Sok más kutya és így él teljesen boldogan.

2012. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Egy állatorvosnak ismernie kell az állatok szokásait ,mint pl. azt is hogy egyes kutyák mért esznek ürüléket, ez sem betegség mégis TUDNIUK kell. És sokan megkérdezik az orvost hogy vajon mért csinálja ezt meg azt a kutya, ha belegondolsz du
2012. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Egy állatorvosnak ismernie kell az állatok szokásait ,mint pl. azt is hogy egyes kutyák mért esznek ürüléket, ez sem betegség mégis TUDNIUK kell. És sokan megkérdezik az orvost hogy vajon mért csinálja ezt meg azt a kutya, ha belegondolsz durva lenne ha nem tudnák ezeket.

(nem 12es vagyok)

2012. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%
És ha a kislányodnak lesz egy testvére akkor majd őket is egy egybe veszed, nehogy dupla időt igényeljenek? Biztos velem van a baj, hogy nem fogom fel a "nincs időm egy kutyára? veszek mégegyet!" logikát....
2012. aug. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
63%
Persze valamilyen szinten ismernie kell, de akkor sem a kutyakiképzés a szakterületük. Arról nem is bezsélve, hogy a kutyakiképző az csak a kutyával foglalkozik, az állatorvosnak meg ezer más szőrös, tollas, pikkelyes páciense van.
2012. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szia. nekem is két kutyám van, nagyon szeretem öket foglalkozok is velük elég sokat, de nem érzem ugy hogy több idöt kéne foglalkoznom velük, mert amikor egy volt akkor is ugyanennyit foglalkoztam velük. De mint látod megoszlanak a vélemények, remélem segítettem.
2012. aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!