Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Közepes testű kutyát szeretnék. 13 éves fiú vagyok, átlagos testalkattal.

Úgy tartanám a kutyát, hogy délután 1, este másfél órás séta egy nagy réten, ahol leengedném a pórázról és futkározhatna.

Este velem aludna a a szobámban, amíg suliban vagyok addig az udvaron lenne, illetve játszana a másik, 2 éves kaukázusimmal. Természetesen nem egyből, előtte összeszoktatnám őket lassan, rendesen, nem elkapkodva.


Tulajdonképpen ennyi lenne.

Nem a legokosabb kutyáról van szó. elég ha az ül, marad, gyere ide parancsokat tudja.

olyat szeretnék, akinek csak én vagyok a mindene, tehát egygazdis, idegenekkel kételkedő, nem bízik bennük.


Na legyen annyira makacs, önfejű, tegye meg azt amire kérem.

És a legfontosabb, hogy szeressen szeressen és szeressen.


Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mert mindenképp menhelyről szeretnék befogadni egy max. 3 hónapos kutyát.

Lehet keverék is, csak tudjam, hogy milyen lenne számomra megfelelő.


2012. aug. 10. 22:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Értem én, de ezek mind kifogások. Hidd el, sosem a kutya a rossz, hanem az ember hibázik. A kau téged is nagyon jól elfogadna felette valónak, ha kicsit tanítanád (falkavezérségnek nézz utána - de neked nem azzá kell válni, csak meg kéne értetned a kutyával, h te is felette állsz). Mert bizony akkor egy másik kutya is problémát okozhat. A kau is nagyon jól nevelhető, ha ő nem megy, akkor másikkal is nehezen fogsz boldogulni.
2012. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Ezt írtad a másik kérdéshez:

"Mért hallgatna egy nála kisebb emberre, mikor a falkavezér sokkal nagyobb"


Attól, h édesapád a falkavezér, neked még nem a kutya után kéne jönnöd. Mert ha így van (és azt írtad), akkor hosszú távon abból komoly baj is lehet. A falkavezérség és a rangsor felállítása nem mérettől és súlytól függ. Én jóval kisebb vagyok, mint a párom, mégis én vagyok a főnök.

A rotinknál édesapám jóval nagyobb volt mint én meg a nővérem, mégis az a volt a sorrend h nővérem, én (kb 10 éves voltam), másik tesóm és szüleim. A kutya mindenkinek engedelmeskedett.


Az, h rádugrik és feldönt meg ilyenek mind-mind a tisztázatlan sorrend és a neveletlenség jele.


És hiába a te kutyád lesz, ha így marad a helyzet, és hozol egy kutyát, akkor csak akkor fogadja el a kau, ha szerencsés vagy. HA felette állnál a rangsorban, akkor nem kérdőjelezné meg a döntésed. Eldöntenék a sorrendet és mindenki happy.

2012. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Azért a kau az utolsók közt van,akivel egy 13 éves elbírhat.Gondolj egy szimpla ültetésre,hogy az elején kezdjem,de sorolhatnám.Írja hogy a falhoz csapja a kutya...
2012. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

23:30 legalább te érted.


Megnevelni meg hol tudnám már.

Apa azt mondja, hogy legyek határozott, és ha nem hallgat rám a kutya, akkor rakjam ölbe a kezem, és forduljak neki háttal.

Nos, mit ne mondjak, a kaut ez egyáltalán nem érdekli, hátulról rám ugrik és...... értitek.


De apa ezt képtelen megérteni, merthogy ha őrá hallgat, akkor rám is kell h hallgasson.

De a kau egygazdis, legalábbis a miénk az.

2012. aug. 11. 10:44
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam h vedd át a falkavezér szerepét. De azt írtad, h a sorrend apukád, a kutya, és úgy jössz te. Na most ebből hosszabb távon az is adódhat, h fogja magát a kutya és megharap téged...


Hidd el, fel kéne állítani azt a sorrendet RENDESEN.

2012. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

LittleRed.

Most bocs hogy így fogalmazok, de te tényleg ennyire képtele vagy felfogni, hogy TÚL NAGY HOZZÁM AZ A KUTYA?

apát meg nem érdekli, hogy mi van a kutya én én közöttem.

2012. aug. 11. 11:35
 17/29 anonim válasza:
Mondjuk 1 Golden retriver vagy 1 Labrador!(Bent a lakásban csak kistestű kutyákat érdemes tartani!)(Kistestűből 1 tacskót ajánlok!)
2012. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

közi a választ, de én egy akkorát szeretnék mint kb. egy border collie.

Nagy lenne nekem a goldi vagy a labrador

2012. aug. 11. 11:40
 19/29 anonim ***** válasza:

Te meg tényleg képtelen vagy felfogni h nem a méreten múlik?


És mint mondtam, ha nem is akarsz ezen a helyzeten változtatni most, majd akkor akarsz, mikor a kutyának nem teszik majd valami amit csinálsz és nekedugrik.

2012. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nem érted. mindegy, légyszives mást untass a hülyeségeiddel. nem fogom mégegyszer leírni.
2012. aug. 11. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!