Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyám...

Hogyan tanítsam meg a kutyám az alábbi dolgokra?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha nem menne ki a nyitott kapun. Már 2-3x előfordult, hogy kiment és szaladnom kellett utána, mire elkaptam.

Ehhez kapcsolódik, hogy nem hallgat rám, megy a feje után...

Amint hazajön valaki vagy kimegy az udvarra állandóan ugrál az emberre. Ez elég idegesítő, amikor reggel sietek valahova és összesarazza a tiszta ruhámat.

Rengeteget ugat. Kimegyek rászólni, fél perc múlva újra kezdi. De hogy mi a fenét ugat azt nem tudom, mert én nem látok semmit.

Aztán még szétrág mindent. Főleg télen ilyen szomorkás, nyálkás időben. Szétrágja az udvari növényeket.

Egyébként ő egy 1,5 éves labrador "féleség". Azért írom féleségnek, mert amikor kölyökkorában megvettük, akkor egy fajtiszta labrador almából származott. De felnőtt és több rossz tulajdonsága is lett. (Lásd fenn.) Az anyja biztosan fajtiszta volt, láttam. Csak az apját nem láttam... Talán itt rontottam el...

Egy labradornak szerintem sokkal nyugodtabbnak kellene lennie.

Mit csináljak?


2009. nov. 29. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Ne tarts kutyat....
2009. nov. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Szia! megnyuktatlak, a labradoron vajtatiszta :D az enyémnek még törzskönyve is van, de ugyanezeket csinálta :D az enyém mindent megugat kivéve ha valaki be akar jönni, azt össze vissza ugrálja, az enyém is szétrágott mindent, ez ellen nem nagyon lehet semmit tenni, ösztönös, 3 éves korára elmúlik :) apum meg is verte kicsit h ne rágja meg a virágot, d enem használt, viszont h ne menjen ki a kapun, azt meg lehet neki tantani, ha ki akar menni, amikor kinyitod a kaput, verj rá az orrára és mond, hogy "Nem szabad!!!", vagy valami olyan dologgal üss a fenekére, ami nem okoz fájdalmat, de nagyon hangos, gy megijed, vagy a nyakánál kell kicsit meghúzgálni, mert az anyukája is ott húzgálta, ha rosszat csinált. Ha betart valamit adj neki egy kis jutalmat, a labrador napi foglalkozást igényel, de sajnos nem ér mindig rá az ember, vegyél neki olyan kötél játékot, azzal nagyon elvan :D be kell tantani, hogy odamenjen hozzád, lehetőleg csak te legyél az udvaron, hogy ne vonja el senki a figyelmét, menj távolabb tőle (először ne olyan messzire) és mond pl, hogy " Bundás, gyere ide!!" próbáld ugyanazt a hvószavat használni mindig, ha odamegy adj neki ropit :D mindig menj távolabb tőle, és a végén garantáltan odameny :D:D én kajával nattottam meg leülni, és ha meglát valakinél egy ki ételt gyorsan leül :D:D amúgy a labrador nagyon nagy zabagép :D
2009. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
utolsó vagyok, aki azt a sokat rta :D:D majd nagykorára nyugodt lesz, mi is azt hittük, hogycsak a filmekben van az, hogy a család nyugodtan ebédel és mellettük fekszik a kutya, kb 3 éves koráig nagyon eleven, mindent megrág, szóval a kertednek annyi :) de később nagyon nyugodt lesz és lusta :D
2009. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát mivel 1,5 éves nehezebb dolgod van.De nem késő.Mindenképpen kikérném egy kutyakiképző véleményét és adhatna pár tippet.Ha van lehetőséged, kutyaiskolába vidd, ott nagyon jó dolgokat mondanak és foglalkoznak a kutyákkal.

Ha ilyen lehetőség nincs akkor rengeteg türelemre és odafigyelésre lesz szükséged.A kutya lehet, hogy azért csinálja mert úgy érzi nincs rá eléggé odafigyelve és így hívja fel magára a figyelmet. Amíg a kutya nem tisztel téged és nem tduja, hogy ki is áll a másik fölött addig esélytelen.Tisztázni kell a rangsorokat.Persze csakis kedves módszerekkel.Jutalomfalatok, nagyon-nagyon sok dícsérés ha valamit jól/megcsinál.

Meg nézz körül a neten,esetleg szerezz be egy erről szóló könyvet.

Sok sikert!

2009. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy csapj rá a kutyára, rázd meg stb. Amúgy is, másfél évesen már tud egy kutya nyugodt lenni.

Én két dolgot sejtek a háttérben.

1. A kutya nincs eléggé kifárasztva. Minden nap vidd ki sétálni az utcára és keress egy olyan helyet, ahol szabadon tud mozogni és alaposan lefárasztod, pl. labdázással. Lényeg, hogy napi legalább 1 óra intenzív szellemi és fizikai munkát biztosíts neki, ami játék. Természetesen ahhoz, hogy elengedhesd, meg kell tanítani a behívást, mindenek előtt!

2. Újra kell rendezni a rangsort. Azok alapján, amiket leírtál, gyanús, hogy a kutyád azt képzeli, ő a mindenható vezér a háznál. Ezt mielőbb meg kell fordítani az emberek javára! Ehhez segítség Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra (kutyapszichológia) c. könyv, letöltheted ezen a linken:

*****

Ebben megtalálod mindazt, hogyan kell a vezérséget átvenni, a behívást megtanítani és még sok hasznos dolgot.

A kapun kiszökés nagyon egyszerű, meg kell tanítani a kutyának a "marad" utasítást. És a behívást is persze. Jan Fennell második könyvében, a Tanuljunk meg kutyául c. könyvben ezt is megtalálod, ezt viszont nem tudod netről letölteni. Ill. a 101 kutyatrükk c. könyvben is találsz ehhez segítséget.

Ha nem haragszol, ezeket most ide nem írnám le, mert nagyon hosszú lenne. De ha szeretnéd, hogy segítsek, nagyon szívesen leírom privátban, csak küldj egy levelet és bármiben szívesen segítek, legyen az tanulás vagy nevelés, bármi.

Ne keseredj el, azt gondolom, nincs olyan nagy probléma, egy kis odafigyeléssel, kitartással és törődéssel a Te problémád nagyon könnyen kezelhető.

Remélem segítettem valamennyit az iránymutatásommal. :)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a biztató szavakat!


Igen, szerintem is ez állhat a háttérben. Királynak képzeli magát. Egyébként tele van energiával. Tudom, ezen a séta segítene (meg én rám is ráférne...), csak sajnos a sétát is meg kell tanítani neki... =( Nagyon húz, majd meg fullad nem bánja, nyála csurog, köhög össze vissza...

Amúgy a 33 kilójával nem olyan kiskutya már, hogy fogom és odébb teszem...


A sétáltatásra mit ajánlotok? Szöges nyakörv?

2009. nov. 29. 20:41
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Huh, olyan sokat írtak az előző hozzászólók, hogy most nincs időm átolvasni. Csak gyorsan pár szót ami nálam bevált.


Ha rád ugrik fogd meg a két első mancsát és finoman lépj rá a hátsó lábára. Igen hamar leszokik a felugrálásról.

Nekem is labrador keverékem van és amivel nagyon jól eltölti az idejét az egy kb 8cm-es tömör gumilabda , de legjobban az üres PET palackokat szereti. Le kell szedni a cimkét , egy kicsit kinyomni belőle a levegőt és visszazárni a kupakot. Ezzel órákig eljátszik. Tologatja az aszfalton és tetszik neki a nagy zaj amit ezzel csinál.

Ha rosszaságban töri a fejét arra pedig egy összegyűrt újságpapírral szoktam a fejére koppintani. Attól tart mert zörög a papír...

2009. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Isten óvjon a szögestől! Esetleg a retriever póráz. Otthon az udvarban tanítgasd, majd ha már a megszokott környezetben jól megy, akkor mehet az utca!

http://www.youtube.com/watch?v=sFgtqgiAKoQ

2009. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

a trükk a következő : :)

mikor hazamész,vagy meglátod a kutyát : NEM VESZEL RÓLA TUDOMÁST 10 PERCIG !!!!MINDEN ESETBEN AMIKOR MEGLÁTOD !!

bármit tesz, te nem nézel rá-nemszólsz hozzá-nem érsz hozzá !!ha rád-ugrik,eltolod magadtól,vagy felemeled a térded,de nem nézel rá ,stb !

( az első 2 napban minden trükköt bevet ,hogy rá figyelj )

10 perc után odahívod magadhoz,és jöhet a dícséret,meg a játék.

mindíg csak akkor érsz hozzá,ha te hívod oda !

2-3 nap alatt leszokik a felugrálástól .

séta :

egysoros fojtó nyakörv,erős pórázzal .

ráteszed , kimész a kapun,ha húz -megálsz és vársz,vagy ráNtassz rajta egy nagyot. ( NEM HÚZOD, HANEM HATÁROZOTTAN MEGRÁNTOD A PÓRÁZT )

AZ ELSŐ NAPOKBAN CSAK PÁR 100 MÉTERT TUDSZ MENNI !!

a fáradt kutya -boldog kutya,ezért csak a séta és a futtatások után kapjon enni !

sokat mozgasd,sokat futtasd.

a kutyasuliban rengeteget tanulhatsz !!

és a fentebb említett könyvekből is : jan fennel,cessar millan,stb !


és nézd meg a MERLYE ÉS ÉN c. filmet !!!!

egy labrador mindíg tökéletes kutya, csak sokszor ROSSZ nevelést kap :)

2009. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az már eszedbe jutott hogy foglalkozni kéne a kutyáddal? Esetleg minden nap lemozgatni, játszani vele? Ne adj' isten kutyasuliba járni vele? Nem? Próbáld, ki!
2009. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!