Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt vérmérsékletű,...

Milyen nyugodt vérmérsékletű, barátságos és nagy termetű kutya fajtákat ismertek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen fontos, hogy panel lakásba lakunk, így a nem túl nagy mozgásigényű kutyák lennének az ideálisabbak, bár a séta napi többször is megoldható.
2012. aug. 11. 22:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

Inkább az a "vagy csak kettes párokban" a jellemző maximum. Az a bizonyos sokat emlegetett magányos farkas élet nem működik hosszú távon. A farkas vagy elpusztul a vadonban, vagy becsatlakozik egy másik falkához.


És persze, csak az önmagában, hogy a kutya bent van a lakásban még nem jelent tökéletes életet neki, sőt, de még így is nyugodtabb, boldogabb, mint ha kint lenne egyedül. A kutyának igénye a falka (család) állapot, lévén, hogy így alakult ki, ezt örökli, erre épülnek az ösztönei. Félreértés ne essék, mikor több kutya van, nincs egyedül az eb, azt már nem sorolom a rossz bánásmódok közé.

2012. aug. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
50%
Tehát ha több kutyát kínoznak együtt, az már nem is baj mert nincsenek egyedül? A kutyának az ember az elsődleges társa, épp ezért ilyen különleges. El kéne fogadni, hogy a bent tartás nem valami csodaszer, kb ugyanolyan könnyen kínozzák a bent tartott állatokat (sőt lehet könnyebben mert senki sem látja...). Ha a gazda jó gazda, akkor mindegy hol van a kutyája. Ilyen egyszerű az egész.
2012. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
38%

# 8/11 Időpont ma 23:12


Nagyon örülök neki, hogy így egy másfél soros kommentből megállapítottad az én kutyatartási szokásaimat és úgy az egész rálátásomat a világra. Ajánlom, hogy eme természetfeletti képességedet a továbbiakban az ország javára kamatoztasd. És a kutyatartással nem csak a mozgás és a vele való foglalkozás jelenti. Hanem a az a kutya( főleg a nagyobb méretű) hullatja a szőrét és a kakáját is le kell szállítani ( a kukából bezony még nejlonzacskón keresztül is kiszivárog az a kellemes illatanyag.

Ui.: Igen egyébként a kutyáim a kertben vannak kint ennyit eltaláltál. Viszont átlag napi 4-5 órát foglalkozik velük vegyesen a család valamint esőtől védett helyen télen pedig fűtött helyen tudnak aludni.

2012. aug. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%
Szobatisztaságról meg fésűről hallottál már? o.o
2012. aug. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
79%

#12 Ki beszél itt bántalmazásról? Én a kutya alapvető igényéről beszélek, hogy szüksége van társaságra, mert totál egyedül megőrül. Abban igazad van, hogy ideális, normális esetben, normális kötődés és nevelés mellett az ember számára a legfontosabb, de ha az ember úgy dönt, hogy őt ez hidegen hagyja és a kutya a kertbe való, akkor még mindig jobban jár szegény pára, ha van társa és nem bolondul meg a magánytól. Bár ha több kutya él csak kertben és a gazdi csak pár órát tölt velük, az a kapcsolatuk, viszonyuk romlását szokta eredményezni gyakran. Te még nem láttál olyat, hogy a kerti kutyák szépen kialakították maguk között a falkát és a tulaj csak az etető szerepet töltötte be, de a falkában nem volt helye? Én tucat szám tudnék erre példákat mutatni csak itt nálunk, a szomszédos utcákban. Egyébként ha több kutyám is volt, mindnek szabad bejárása volt a lakásba.


#13 Fantasztikus! A nap 24 órájából akár teljes 5 órát is a kutyáddal töltesz! Hát, le vagyok tőle nyűgözve, de tényleg. Nekem valahogy mégis az a természetes, hogy a kutyám mellettem van itthon mindig. Kertes házban élek én is, de látom rajta és tudom is, hogy számára az a legjobb, ha mellettem lehet, és nem csak napi 1-2 órára. Pont azért, amit a #12 írt, helyesen, hogy a kutyának alapvetően az ember, a gazdája az elsődleges társa. Ami pedig a szőrt és ürüléket illeti, csak két, a felelős kutyatartók számára jól ismert szót mondok: fésülés és szobatisztaság.

2012. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
33%
Mert ha melletted van és lát akkor már foglalkozol vele? Mert így az én összegem is gyarapodik. Mellesleg az én kutyáim jól érzik magukat így is, hogy ilyen szemét, semmirekellő, begyepesedett agyú családja/falkája van, aki csak napi több órát tisztán velük foglalkozik. Ezt pedig nem csak én állítom.
2012. aug. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
19%

'hogy őt ez hidegen hagyja és a kutya a kertbe való'

Jaj annyira szánalmas ez a beszűkültség! Én kint is meg bent is tartom a kutyáim, mégsem bírom ezt elviselni! Képzeld régebben csak kint tartottam a kutyáim, és szerintem k/rvára nincs joga senkinek megmondani, hogy milyen kapcsolatom volt velük! Igen naponta "csak" 4-5 órát voltam vele én is... DE akkor csak az övé voltam, esőben hóban. Jaj mert te sokkal jobb vagy, mi? Én például 10 éves koromban kaptam és teljesen egyedül felkészítettem BH vizsgákra és versenyekre. Úgy hogy kint tartottam. És te mit értél el? A kutyád boldogabb csak mert veled lehet miközben te főzöl, szexelsz, vagy pisilsz...? Valóban többet vagytok egymás MELLETT, hogy bent tartod a kutyád, de nem EGYÜTT. Attól, hogy bent tartod, ugyan annyit időt van ra foglalkoztatására mintha kint tartanád. A lényeg a minőség, nem a mennyiség.

Tök nevetséges, hogy látunk valamit a menő modern országokból, kiszakítunk egy részt, és azt erőltetjük mindenkire erőszakosan, a többi baromira fontos részletet kihagyva... Az sem igaz, hogy a kutyának csak bent jó, meg az sem, hogy a kutya a kertbe való. Miért nem lehet ezt fogfogni? Eleve nevetséges mindent egy aprócska részlettől függővé tenni.

2012. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
49%

Igen, foglalkozok vele. Passzívan szinte végig kommunikálok vele. Ő látja a testjeleimet, arcmimikámat, én látom az ő reakcióit ezekre. És akárhogy csűröd-csavarod, van különbség aközött, hogy 5 órát vagy 15 órát töltesz a kutyával, akár intenzíven, akár nem. A napi mozgás, tanítás, aktív foglalkozás nálunk is mindig meg van, csak emellett a kutyám valóban tagja a "falkának", lát minket enni, látja, hogy élünk, látja ha veszekszünk, ha szomorúak, vidámak vagyunk, ő is részt vesz ezekben, lát engem minden féle lelki, érzelmi állapotban, stb. Ezer olyan cselekményt, eseményt tapasztal, amit egy kerti kutya, akivel minden nap hasonlóan foglalkoznak a rá szentelt pár órácska alatt, nem tapasztalhat meg. Megint csak vegyük a farkas falkát. Ott nincs olyan, hogy akkor az alfák élik a saját kis életüket tökéletesen elszigetelve és elzárva a falka többi tagjától.

Egyébkét persze, értem, nem akarsz komolyabban foglalkozni a kutyáddal, így nincs is szükséged arra, hogy szinte tökéletesen tudjon veled kommunikálni. Mivel én komolyan dolgozom a kutyámmal, így kell az, hogy tökéletes összhangban legyünk, ő is maradéktalanul ismerjen engem, én is őt, és hogy a legkisebb jelek is elegendőek legyenek akár a feladatokhoz, akár csak az állapotom kifejezéséhez, és viszont. A valaha élt legjobb magyar rendőr állította azt, hogy a kutyája, Kántor képes volt olvasni csak az arcáról. Hangok, testjelek nélkül megértette őt. Mikor faggatták, hogy érte el ezt, ő is csak azt tudta mondani, úgy, hogy a kutyája mindig vele volt a nap 24 órájában, ezáltal tökéletesen ismerte már a gazdája kommunikációját. Könnyen kitalálhatod, Kántor a házban élt a gazdájával, Csupatival.

2012. aug. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Bourdeuxi dog. Nem egy van a környékükön panelban igazi nyugodt óriások. Egy hátránya van hogy sajnos rövid ideig élnek csak,de panelba tökéletesek! Nagyon barátságos kutyák.

2012. aug. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom melyikünkhöz beszélsz, de ÉN például komolyan foglalkozom a kutyáimmal (úgy látszik Bh vizsga és a versenyek elkerülik a figyelmed, és akkor még csak 10-12 voltam...). És nolám! Még így is tarthatom kint őket. Amit szintén említettem, hogy NEM teszem, mert bent is vannak, de semmivel sem másabb a kapcsolatunk mint amikor kint voltak. Ismerek tenyésztőt, akinek bajnok frizbis, terelő kutyái vannak, pedig kint tartja őket, mert a házba egyszerűen nem fér be annyi kutya... Na arra mit mondasz?

Szerintem vegyél vissza, semmi jogod eldönteni, hogy kinek milyen kapcsolata lehet a kutyájával... Fogalmad sincs milyen dolgokat metünk át mi vagy más kutyatartók a kutyáinkkal. Ostoba dolog azért tartani magad jobbnak csak mert bent tartod a kutyád.

2012. aug. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!