Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyugodt vérmérsékletű,...

Milyen nyugodt vérmérsékletű, barátságos és nagy termetű kutya fajtákat ismertek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen fontos, hogy panel lakásba lakunk, így a nem túl nagy mozgásigényű kutyák lennének az ideálisabbak, bár a séta napi többször is megoldható.
2012. aug. 11. 22:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%

"És te mit értél el?"

IPO 2-es vizsgája a legmagasabb eredménye a kutyámnak, de a komoly célok között szerepel a Bende kupa is, lehetőleg 1-2 éven belül. A haladó osztályban indultunk már 4. alkalommal legutóbb a terelőversenyen. Többször vettünk már részt az országos frisbee bajnokságon is, igen jó eredményekkel és remélem, hogy jövőre kijutunk a vb-re is. Az előző kutyámmal egy alkalommal nyertünk profi osztályban még 7 évvel ezelőtt Németországban terelőversenyt és több alkalommal lettünk második, harmadik helyezettek. Reményeim szerint nemsokára érkezik a következő kutyám. Őt úgy fogom kiválasztani tudatosan az alomból, hogy csatlakozhassak vele a Leczki Saci által vezetett kutató és mentő csapathoz. A jelenlegi kutyámat is elkezdtem anno mentő kutyának képezni, de ő nem bizonyult megfelelően erre a munkára. Komolyan veszem a kutyázást, nem csak hobbinak tartok kutyát. És pár óránál többet szoktam foglalkozni vele, főleg ha vizsgára készülök.

2012. aug. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
19%

Ahha, de gondolom nem 10 évesen, kutyaiskola és más emberi segítség nélkül IPOztál a kutyáiddal mint pl én... Sajnos nem mindenki mögött állnak emberek hogy támogassák, különben már 11-2 évesen ott tartottam volna ahol te most...

Komolyan mondom nem tudom miért fáj az egyeknek, miért nem képesek elfogadni, hogy nem csak az lehet a jó ahogy ők élnek. Mondom ez még mindig úgy, hogy most az én kutyáim IS BEJÁRÓSAK.

2012. aug. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
30%
Ja és: nem tudom mi vagy, valami milliárdos háztartásbeli vagy mi, vagy melyik bolygón élsz. De itt, egy normális ember hétköznap dolgozik vagy tanul, mondjuk 8-tól délután 4-5-6 óráig. Ha akarna, ha bent lenne a kutyája, akkor sem tudna vele 4-5 óránál többet lenni, mert még azon kívül is van dolga.
2012. aug. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
50%

Nem neked írtam elsősorban, hanem annak a vargának, nyugi.

Ja és örülök, hogy valakik lepontoztak azért, mert komolyan foglalkozok a kutyámmal, de ugye ez a magyar mentalitás. :) Van tippem, kik is lehettek. :) És nem vagyok se háztartásbeli, se milliomos. Én is dolgozok.

2012. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%
Hát jó neked, hogy ilyen tökéletes vagy... Már csak egy kis elfogadást illene beszerezni és tényleg fullos lenne az egész.
2012. aug. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
48%
És bocsánat, de azért a BH 1-es vizsga nem olyan nehéz. Bármelyik elszántabb gazdi fel tudja rá készíteni a kutyáját egyedül, oda nem kell még külön segítség. Az IPO-nál is főleg az ÖV részhez kell csak a segítség.
2012. aug. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! A témához pedig annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy leginkább szerintem a gazditól és nem a helytől függ a kutya boldogsága.
2012. aug. 12. 08:45
 28/28 anonim ***** válasza:

Berni Pásztor


Nem olvastam el az összes kommentet h a többiek mit ajánlanak de nekem ilyen kutyám van és nagyon nyugodt ,szófogadó és barátságos kutya.

Nincs nagy mozgásigénye szalad vagy 2 kört utána már csak pihen az enyém, szóval szerintem lehet panelben is tartani.

Nézz róla képeket is ha akarsz mert nagyon szép kutya mielőtt vettem én is kerestem a legszebb "nagy" méretű kutyát és nekem ez tetszett a legjobban.

2012. aug. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!