Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyakiképzők kézikönyve...

VikiRicky kérdése:

A kutyakiképzők kézikönyve vagy valami hasonló, kutyakiképzési módszerekről szóló könyve lenne valakinek? Amiben érthetően le van írva minden, és amiből önállóan meg tudnám tanulni a kutyakiképzés alapjait.

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Az a könyv jó, de kicsit "poros"...

Viszont csak könyvekből szerintem nem szerencsés tanulni.


Minden évben vannak tükörszemináriumok, ebből ajánlom a Kiképzésvezetői I. és II.-t.

Ott oklevelet is kapsz, ha sikeresen leteszed a vizsgát arról, hogy alapfokú kiképzésvezető vagy.


(Ráadásul olyan nagyoktól tanulhatsz, mint Topál József vagy Hornig Rudolf...)

gyakorlati bemutatók is vannak, és tényleg használható tudást kapsz.


Kiképző szeretnél lenni, vagy csak kutyasuliba nem szeretnél/tudsz járni?

(Mert a kutyasulit nem helyettesíti egy könyv sem...)


Amúgy ajánlom még Jan Fennell összes könyvét, ill. Korom Gábortól a Neked ugatok és Vámosi Nagy Nórától a KLIKK! címűeket.

Elolvashatod a Cesar Millan könyveket is, de én személy szerint ezt nem ajánlom.


Az Etológia tanszéken is vannak szemináriumok, érdemes ellátogatni ezekre is, hogy jobban megértsd a kutyákat.


Aztán ott van az Egyik kutya másik nem című műsor, abból is lehet tanulni...

2012. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kiképzést igazából csak hobbiként, a kutyus és a magam kedvteléséből csinálom. Nagyon szeret tanulni, én meg szeretem tanítani, és ezért gondoltam erre, hogy jobban megértsem. Kutyasuli elég messze lenne tőlünk, ezért a szállítása nem megoldható. Én is gondoltam már erre is, de rájöttem, hogy nem igazán jó ötlet. Cesar-t youtube-n szoktam nézni, nagyon sokmindent ellestem már tőle is. Megpróbálom ezeket, amit írtál. Köszönöm!
2012. aug. 13. 13:42
 3/12 anonim ***** válasza:
A szemináriumokról nem tudok véleményt mondani, de a leírt könyvek tényleg jók. Jan fennel könyvét még nem olvastam, se a KLIKK!-et, csak Ceasar köteteit. Azért ő sem rossz, majd összehasonlítom.
2012. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Cesar-nak most találtam meg a "hogyan neveljünk tökéletes kutyát" c. művét pdf-ben. Meg megtaláltam a "Neked ugatok!" és "Kutyapszichológia" könyveket is. Lesz mit tanulnom :) Köszönöm az ötleteket!
2012. aug. 13. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha szeret tanulni, akkor a KLIKK! nektek szól!:)

Azzal imádni fog!


De félreértés ne essék, én egy szóval sem ajánlottam Cesart. (Ha a véleményem leírhatom, egy i.ióta, aki nem ért a kutyákhoz. Akkora bakikat ejt - és még csak meg sem vágják a felvételeket -, hogy az már ijesztő. Nem értem, hogy nem szúrja ki az emberek szemét... Azt meg pláne nem, hogy hogy vezethet ez az ember egy ilyen műsort. Nem érzi, mekkora felelősség, hogy ne marhaságokat hordjon össze?...)


Bocsánat... azért nem akartam belemenni, mert ha elkap a hév,...hát, lenne mit kifogásolnom a "módszerén". Az már csak a hab a tortán, hogy valótlanságokat is állít, amivel teljesen félrevezeti szegény gazdákat, akik csak jól akarnának és szorgosan nézik a műsorát.



Na, de a lényeg, hogy próbáld ki a klikker képzést, nem fogsz csalódni!:)

Viszont van pár nagyon fontos szabály, amik betartása nélkül akaratlanul is "büntetheted" a kutyád. (pl. hirtelen megszakítod a tanítást, vagy túlgyakoroltatsz valamit, és amikor fásult a kutya, akkor hagyod abba stb.)


[link]



Sok sikert!:)

2012. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*jót akarnának (nem jól...:))
2012. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha csak otthon szeretnéd a kutyádat tanítani, akkor én klikkert, jutalomfalatot a kutyakiképzés klikkerel c. könyvet és hozzá, hogy ne szenvedj ötlethiányban a 101 kutyatrükk-öt javasolnám. Mind a kettőben benne vannak az alapfeladatok (ül, fekszik...) és a továbbiak. Klikkeres és egyéb képzésről a youtube-on van rengeteg jó, használható videó is. Persze a már említett könyvek is hasznosak lehetnek. De ez a 2 bőven elég arra, hogy elkezd tanítani a kutyádat, esetleg még a sokat emlegetett cerbis, hogyan legyünk falkavezérek cikket érdemes még átolvasni, hogy ezzel se legyenek problémák.
2012. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy ez is butaság. Az igen ritka, hogy valaki falkavezére tudna lenni egy kutyának.

A probléma ott kezdődik, hogy egy ember és egy kutya (normális esetben) nem falkában élnek, hanem családban.

A másik gond, hogy itt nem az a lényeg, hogy a falka vezére legyél (hiszen a családban a családfő a vezető (de ő nem falkavezér...), a falkában pedig az alfa pár...

A családban alkalmazkodtok egymáshoz.

Még apa is... Apának lehet, hogy tetszik a sportkocsi, de nem veheti meg, ha a gyereknek így nem lenne pénz az iskoláztatására...

Egy falkavezérre ilyen szabályok nem vonatkoznak.


A lényeg, hogy a rangsorban minél távolabb álljatok egymástól.

Ha te vagy a 4-es, akkor ő legyen a 13-as...


De ezt nem "nyakbanyomkodásokkal" fogod elérni.:)

Szóval csak óvatosan azzal a Cesarral...

2012. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek! Elolvasom mindenképpen a klikkeres módszert is, nem árt, ha több módszert is tudok :)
2012. aug. 13. 17:30
 10/12 A kérdező kommentje:
A "nyakbamarkolást" nem szoktam én sem alkalmazni. Én is úgy nézem Cesar-t, hogy ő azért nem a "hétköznapi" hanem a problémás kutyákkal foglalkozik. A kutyusom úgyis inkább alárendelt, mint falkavezérségre törekvő típus. :) Meg figyelek rá, hogy nála (a kutyusomnál) mi válik be. Nekem pl. elég szokott lenni, ha mérgesen nézek rá, ha valami rosszat csinál. De mindenkinek máshogy válik be minden. Gondolom ez sem szentírás, hogy egy módszer a tökéletes minden kutyára kivétel nélkül. Próbálom mindenből azt alkalmazni, ami beválik.
2012. aug. 13. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!