Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csipkelődés egy juhászkutyán...

A csipkelődés egy juhászkutyánál viselkedési probléma, vagy nem? Hogy érdemes erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 23:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik mudim csipkedte a többi kutyát, de ő a birkákkal is elég kemény. :S

A német juhász tényleg nem az a tipikus terelő, én még nem is láttam sehol, hogy tereltek volna vele... Szerintem vidd el egy kutyaiskolába, ott az oktatók fel tudják mérni, hogy ez most terelős csípés vagy sem, tanácsot is tudnak adni, ill. náluk ellenőrzött körülmények között kezdheted el a leszoktatását erről. Ha Diósdhoz nem vagy túl messze, akkor Ebgondolat Kutyaiskolát ajánlanám.

2012. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe olvasva a fentieket, hogy a kutyád túl izgatott, tele van energiával a kutyák között...munkavonalas jucid van, de hogyan mozgatod le, mit csinálsz vele a futtatózásokat leszámítva?

A helyedben a futtatóba lépés előtt egy hatalmas fegyelmezett sétát tennék vele, aztán labdával alaposan kifuttatnám és úgy vinném be a többi kutya közé. Ha belelendül a dologba, azonnal tiltás és póráz pár percre, majd ha lehiggad, ismét mehet játszani. Addig kell ezt alkalmazni, amíg leszokik a csipkedésről!

2012. aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem tanulóbábu a többi kutya, hanem ahogy kommunikálnak egymással, úgy tanulnak. Ha hülyeséget csinál, a többi rászól-meg én is. Utána abbahagyja. Mondom, egyreritkábban csinálja ezt.

És járunk kutyasuliba, de még oviba, mert 7 hónapos. Ott ez nem jön elő! Beszéltem már róla, de látni nem látták! Ott is van egy csipkedős mudi. Azt mondták a suliban is, hogy a többi kutya majd rászól, és ha kicsivel csinálja, akkor meg a segédek.

2012. aug. 14. 13:45
 14/21 A kérdező kommentje:

Szilvi & Argos, van pórázas séta is és labda után rohanás is, otthon tanulás. Sokat rohan, mert van egy hatalmas park is, és olyan labda hajítós kanalam, amivel rohadt messzire el lehet dobni a lasztit. Kirándulni is szoktunk, erdőben.

Aki írta azt a terelős lehetőséget, Bp-körül merre van ilyen? És hogy lehet bejutni ilyen helyre, mennyibe kerül, stb?

2012. aug. 14. 13:50
 15/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ezt örömmel olvasom :)

Akkor tényleg azt tudom tanácsolni, amit fentebb írtam: futtató előtt hosszabb fegyelmezett séta + labdáztatás, csipkedésnél tiltás és póráz

2012. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A terelő helyek, amiket ajánlottam, mind Budapest környékén vannak, de Pomázra csak magyar fajtát várnak, úgyhogy marad: Vasad: [link]

Tordas: [link]

Beszélj velük telefonon. Nem biztos, hogy a fajtát vállalják.

2012. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hiába menne el terelni, a munka vonalúakban már nagyon alacsony ez az ösztön. Túlságosan a munkára, ÖV-re szelektálták. Érdekes, hogy a show vonalúak még relatíve jók a terelésben. Ez szemtelenség csak.
2012. aug. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen szerintem is szemtelenség egyébként! Mert nem meri mindenkivel csinálni. Érdekes egyébként, hogy ha labdával megyek be a futtatóra kutyák közé, akkor SENKI ÉS SEMMI nem érdekli! Csak én és a labda! Viszont úgy meg minek menjek be egyáltalán a futira? Van mellette egy nagy park. Akkor inkább ott dobálok. De azt meg nem akarom, hogy elszokjon a többi kutyától. Hát remélem, erről szépen le fogom tudni szoktatni, majd értekezek a kutyasuliban is, mert szeptembertől már megyünk az alapfokra!
2012. aug. 14. 16:24
 19/21 anonim ***** válasza:

Én már láttam 1 németjuhászt terelni! Nagyobb volt mint a birka! :D Hát mit ne mondjak impresszív látvány volt! De ő nem ugatott, és nem csípkedett, hanem inkább tolta a birkákat a méretével, szerintem már csak a látványától mozgásba lendültek.

Én azt nem értem kérdező, hogy amikor a kutyád messze lévők után sprintel meg látod rajta, hogy ,mire készül akkor miért nem ofogod vissza azonnal? Ne csodálkozz, ha a többi gazdának nem tetszik. Te se örülnáél ha a kutyáddal így kommunikálnának, főleg ha kisebb méretű lenne. Nem tudhatod, hogy milyen a másik kutya. Lehet, hogy stresszes, menehelyi, rossz éleményei vannak, stb, a gazdái meg azon szenved, hogy megnevelje, és akkor te hagyod, hogy "elintézzék", vagy akármi lehet a szitu.

2012. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ha messziről kezd el rohanni és kisebb, akkor lefékezem. Kisebb korában nem lehetett, de már igen. De pl ha mégis játszik egy kutyával, akkor meg nem lehet tudni, hogy mikor kezdi el, valamikor egyáltalán nem csinálja, hanem szépen játszik. Ilyenkor azt csinálom, hogy közel vagyok és ha elkezd csípni, akkor leszedem. Szoval nem arról van szó kedves utolsó, hogy én bambán ülök és csak nézem messziről. Meg mondom ha ezt csinálja és rászólok, leáll. Csak az lenne a jó, ha el sem kezdené. Na mindegy, megkérdezem a suliban. Én is tudom, hogy gáz ez az egész.
2012. aug. 14. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!