Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet belőlem valaha eredménye...

Lehet belőlem valaha eredményes agilityversenyző?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves mudim. Ő az első kutyám, agilityzni szerettem volna vele. Sajnos egy idő után kiderült, hogy nem túl gyors, bár néha sikerül felpörgetni. Emellett nehezen irányítható is, fordítani a pályán kb. olyan érzés, mintha egy tankot próbálnék puszta kézzel eltolni. Eleinte úgy gondoltam, hogy a kutyában van a hiba, próbáltam minden eszközzel megváltoztatni. Aztán rájöttem, hogy a hiba bennem van, én neveltem ilyenné. Nem rossz kutya, csak túlságosan hasonlóvá vált hozzám. Nem hiszem, hogy a pörgősség alapból hiányzik belőle, mert a birkák mellett nagyon pörög, meg néha máshol is sikerül felpörgetni. Én vagyok az, aki tudat alatt visszafogja. Ugyanis én alapból elég lassú típus vagyok, aki nem pörög feleslegesen. Már kisgyerekként is úgy fogócskáztam, hogy beálltam egy fa mögé, hagytam, hogy mindenki őrült módjára rohangáljon körbe, majd mikor elfáradtak, vagy azt hitték, nem játszom már, odasétáltam valamelyikükhöz és elkaptam. A kutyám nagyon érzékeny a hangulatomra és mivel látja, hogy én sem lelkesedem látványosan, ő sem. Megpróbálni felpörögni pedig nekem nagyon fárasztó, iszonyú sokat kivesz belőlem. Az pedig, hogy nehezen irányítható, azért van, mert elég ügyetlen vagyok, nem tudok ennyi külön mozgó testrészemre odafigyelni, a kutyám meg megszokta, hogy ő inkább megy előre, én pedig hadd szerencsétlenkedjek mögötte. Mi a véleményetek? Egy megfelelő kutyával érhetek el jó eredményeket, vagy tényleg nem nekem való ez a sport?

2012. aug. 15. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

"...nekem nagyon fárasztó, iszonyú sokat kivesz belőlem. (...) elég ügyetlen vagyok, nem tudok ennyi külön mozgó testrészemre odafigyelni, a kutyám meg megszokta, hogy ő inkább megy előre, én pedig hadd szerencsétlenkedjek mögötte."


Hát, én nem erőltetném ezt a dolgot a helyedben ha ez túlzás nélkül így van ahogy leírtad.

Biztos van amiben jó vagy, de ez szerintem nem az agility.

2012. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Én csak egyet tudok mondani: NE ADD FEL a mudit!!! Nagyon elszomorító amikor rögtön dobják a fajtát ha valami komolyat akarnak és veszik a bordert meg ki tudja mit... :( És szerintem ha akarsz, akkor meg tudsz változni. Az első kutyával (gondolom ő az első akivel sportolsz) senki sem lesz világbajnok. Plusz lehet, hogy egyszerűen ez a sport nem illik hozzátok. Még rengeteg más van, érdemes lenne kipróbálni.
2012. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj "eredményes versenyzőnek " lenned?

Ha kedveled , amit csináltok, miért hagynád abba? Nagyon sokan nem csak agilityben, hanem más kutyás sportokban is csak a kedvelt időtöltésig jutnak el, és nem áhítoznak dobogóra.

2012. aug. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mindenképpen mudi lesz a következő kutyám is, mert amúgy nagyon tetszik a fajta, csak ez a kutya nem igazán alkalmas arra, amire vettem.


Első válaszoló: nem túlzás, tényleg így van. Én lefutok 30 percet egyenletes lassú futással és nem fáradok el, csak azért hagyom abba, mert megunom ennyi idő után. De ha pörögni kell, azt nagyon nem bírom, attól nagyon el tudok fáradni.

2012. aug. 15. 22:24
 5/18 petrusi ***** válasza:
100%

Hát, tudom, undorító ilyet mondani, de ezzel a kutyával már nem tudsz versenyezni. Most utálom magam, de azt kell mondanom, hogy ezt a kutyát már hagyd.Ez már el lett rontva.Esetleg, ha egy másik felvezetővel próbálkoznál.Ez a kutya már nem fog neked úgy teljesíteni, mint ahogy azt kéne.

Ha esetleg majd megpróbálnád egy másik kutyával, akkor fordulj tanácsadóhoz, szakértőhöz,tapasztalthoz. Hidd el, senki sem pörög egész nap.De nem igazán értem, hogyha agilityzni akarsz a kutyáddal, akkor mi más érné meg, hogy pörögj, ha nem ez.Számomra ez nem lenne felesleges pörgés.

2012. aug. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Persze, csinálom tovább az agilityt örömmel, csak én versenyezni nagyon szeretek, nem csak agilityben, hanem minden másban is.
2012. aug. 15. 22:26
 7/18 A kérdező kommentje:
Én szeretem ezt a sportot, csak az örömöt nem úgy fejezem ki, mint mások, hanem visszafogottabban. Ha valamilyen kutyafajtához lehetne hasonlítani engem, akkor olyan vagyok, mint valami molosszus, mármint belső tulajdonságokban. Ők is élvezik a játékot, csak nincsenek úgy felpörögve tőle, mint valami terrier.
2012. aug. 15. 22:29
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok múlik az edzőn. Hova jársz, kihez?
2012. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajna az egyik elottem levo igazat mondott: az agilityt a kutya fiatal koraban kell elkezdeni. A mudi jo "alapanyag", a kategoriajan belul az egyik legjobb lehet.

2012. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen fiatalon kell elkezdeni, csak jól kell hozzányúlni. Nem egy idősebb korba "elkezdett" kutyát ismerek akik sikeresek...

Sok múlik a kutyán, a felvezetőn és az edzőn, h hogy koordinálja őket.

2012. aug. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!