Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tegyem könnyebbé a...

Hogy tegyem könnyebbé a helyzetet mindkettőnknek? Hogy lesz jobb neki?

Figyelt kérdés

Szombaton utazok el 1 hétre nyaralni,kutyámat nem viszem magammal mert csak szenvedés lenne neki. Én már 1 hete szenvedek tőle ha belegondolok hogy nem látom 1 hétig,nem kelt fel reggelente,nem látom az édes pofiját..

És az a baj,hogy ha ezekbe belegondolok,akkor mindig magamhoz ölelem,puszilgatom,ezerszer elmondtam már neki hogy mennyire fog hiányozni..:(

Nem volt még ilyen,egy éjszakát töltöttünk csak külön mindig nem 1 hetet!! Nem látom még szomorúnak,de holnap ha meglátja a bőröndöt akkor biztos érezni fogja hogy megyek el. Valahogy uralkodnom kéne magamon,vagy hogy lenne könnyebb mindkettőnknek? Szombat reggel megyek,ne is búcsúzzak el tőle? Már holnap szerintem meg fogok őrülni a tudattól..Mi a helyes ilyenkor? Ti hogy szoktátok ha nem viheted a kutyádat? Nem a szálláshellyel van a gond,azt a nagypapám biztosítja,csak ő nem szereti már a kutyákat mióta meghalt a családi kutyánk,nem vihetem oda ennyi időre.. Meg idős is szegény nem fogja sétáltatni míg mi termálozunk vagy bármi.Úgyhogy az a lehetőség kilőve hogy viszem..


2012. aug. 16. 20:57
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond, szóval ne hisztizz (már bocs :D), mert azt megérzi a kutyád.

Én ugyanígy voltam, mielőtt először, 1 éjszakára hagytam magára. Semmi nem volt, a szüleimmel jól érezte magát 2 napig. Ma már több napra is magára merném hagyni, mert tudom, hogy nem lesz semmi baja.

2012. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

hát ez tényleg hiszti amit leművelek,most szerintem azért élvezi hogy ennyire különleges figyelem alatt van,kedvencét főztem 2 napra (marhahúst rizzsel és mexikói zöldségkeverékkel) meg annyit sétálunk,játszunk hogy most elkényeztettem a napokban rendesen mit ne mondjak..

már le kéne állnom,jól jött a megerősítés:)

2012. aug. 16. 21:17
 13/24 anonim ***** válasza:
Épp ez a gond, hogy most ebben a pár napban elkényeztetted, ha inkább kevesebb figyelmet fordítasz rá akkor nem lesz neki akkora meglepetés hogy csak később mész haza, így igen. Holnap hanyagold a tutujgatást meg kényeztetést...
2012. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

Ezzel a sok szeretgetéssel, puszilgatással csak megerősíted a kutyádat abban, hogy vmi nem szokványos, rendkívüli dolog történik, ezáltal még stresszesebb lesz. Nem egy gyerek ő, aki felfogja, hogy ma anyuval-apuval kirándul, játszik, mert másnap elutaznak nélküle, őt pedig a nagyinál hagyják :)

Holnap NE kényeztesd, ne puszilgasd, bánj vele a szokásos menetrend szerint. Szombaton reggel alaposan mozgasd le, sétáltasd meg, otthon kapja meg a reggelijét, majd szép csendben, mindenféle "jó legyél", "majd jövünk, szia", stb nélkül lépjetek le a lakásból.

Hazaérkezéskor sem kéne azonnal vele foglalkozni. Nem kéne ránézni, hozzá szólni, simogatni addig, amíg le nem higgad magától és le nem nyugszik...akkor már Ti hívhatjátok magatokhoz.

2012. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlreagálod kicsit. Akármilyen az idegrendszere, ő is egy kutya. Mindenkinek (neki is!!!) jobb lesz, ha Te kipihened és jól érzed magad (ne telefonálj naponta 3x hogy hány falatot evett), majd visszatérsz feltöltődve és újra lesz energiád rá is.


Kiegyensúlyozott gazdi a jó gazdi, aki evett-ivott-pihent-szórakozott, nem az, aki napi 24 órát a kutyával van, de emiatt lemondott a saját szükségleteiről.


Ne babusgasd,ez a vakáció Neked jár és kész.Azzal segitesz neki, ha ezt sugárzod, érteni fogja!!! És néha távolabbról a problémák egészen máshogy látszanak :)


Jó utat, jó szórakozást :)

2012. aug. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

húha:D csak nem ismersz utolsó?:D

Oké tényleg megpróbálok mindent megtenni :$

Köszi!

2012. aug. 17. 10:29
 17/24 A kérdező kommentje:

nahh ügyes voltam,és kibírtam. Tegnap nagyot sétáltunk,labdáztunk,kutyáztunk este reggel még mindig hulla fáradt volt szegénykém. Ahogy meglátta hogy pakolok befutott ágy alá és ki se akart jönni nagyon,remegett minden baja volt szegénynek..Másik kutya is látta ő meg puszilgatott folyamatosan. De nem abajgattam a kutyám,nehéz volt.

Most azért hívogatom párom öccsét folyamatosan hogy mit csinál épp a kutya,de nagy változás nincs még rajta,na majd éjszaka,ha észreveszi hogy még mindig nem jött haza a gazdi..

Remélem nem hiszi azt hogy elhagytam őt :(

2012. aug. 18. 17:11
 18/24 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem gondolkozik azon, hogy elhagytad őt:)

A kutya mindig az adott pillanatban él agyilag, tehát azt tudja, hogy nem vagy ott vele, és vár.

Vagy nem vár, hanem épp békésen szunyókál :D

2012. aug. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kvitta, ne hivogasd a parod öccsét, hagyd békén szegényeket:)


Amúgy rosszul ertelmezel, amit hallottál atelefonban ezt jelenti: a kutyád tok jól elvan, nem is látni rajta, hogy elmentel. :)))

Este meg nem lesz semmi, minek gorcsolsz előre?este aludni fog, az a dolga. És ezt majd megtudod holnap, vagy legjobb lenne holnapután, minek az a sok telefonalgatas, olyan drága úgyis :) ha csak kétnaponta hivod, megsporolsz egy sipolos labdára valót neki. Na??? :)

2012. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,így reggel nevettem egy jót xdxd

Nem amúgy tényleg szomorú,játszani,enni se akar csak alszik folyamatosan,meg fekszik. De majd jobban lesz:)

Hehe telefonálás ingyenes családon belül,lehet zaklatni!! :D Nem,amúgy nem tegnapis csak 4x hívtuk fel kb. Meg ő folyamatosan megerősítésért hogy teknősöknek mennyit adjon enni,Lüsziéknek mennyit adjon:)

Most reggel első volt hogy kerestem őt a lábammal és hát furcsa nagyon. De napról napra jobb lesz szerintem mindkettőnknek:) Enni remélem fog azért nemsokára.

Olyan komolyak vagytok!:)

2012. aug. 19. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!