Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyámat...

Hogyan neveljem meg a kutyámat? Az utolsó két hónapban teljesen meghülyült. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az utóbbi két hónapban a 4 éves spániel kutyánk összerágja a slagot és szétszedi a kerítést. Eddig mindig ott lehetett a slag, és nem bántotta, meg a kerítést se rágta szét, de mostanában teljesen elkanászodott, pedig ugyanúgy bánunk vele, mint eddig. A legnagyobb baj, amiért nem tudok semmit se kezdeni vele, hogy mindig olyankor rágja a slagot és a kerítést, amikor nem vagyunk ott, és biztos, hogy nem látjuk, ezért nem tudom leszidni vagy elfenekelni se, mert később már nem fogja tudni, hogy miért kapta. Szóval mit javasoltok, mit tegyek ?
2009. júl. 22. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
dugd az orra alá a slagot, ha látod, hogy azt rágja... a kerítésd meg borsozd be, helyenként...
2009. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ha jól tudom szeparációs szorongásnak nevezik. A kutya ilyenkor legtöbbször falkavezérnek érzi magát, és azt érzi ha elmentek, mintha a kölyke ment volna el és aggódik értetek.

Olvasd el ezt a könyvet:


*****


Egy külön fejezet szól erről és egy olyan kutyát is bemutat akivel pont ez volt a probléma. De érdemes az egész könyvet elolvasni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ez a viselkedés valóban szeparációs szorongás lehet.

valami megváltozott a család-falka erőviszonyaiban az elmult két hónapban.

amennyiben a slag meg a kerítés rágásáért bünteted, majd máson tölti ki a szorongását !

pl : gödör ásás, farok kergetés sokat,stb.

a megoldás valóban a szorongás feloldása lehet.

a könyv segíthet .

olvasd el ,cc:120 oldal. 2-6 nap.

ennyit megér ,hogy tudjál segíteni a kutyádon.

egyenlőre ne nagyon büntesd, mert csak rosszabb lessz.

inkább foglalkozz vele kicsivel többet.

2009. júl. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a linket! :-) Régóta kerestem már ezt a könyvet, de se könyvesboltokban, se neten, se antikváriumban nem találtam.
2009. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet azért csinálja mert nem foglalkoztok vele, legyéál kinnt vele minél többet lehet hogy abbahagyja.
2009. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű, a kutya azt hiszi, ő lett a falkavezér, és fusztrálja, hogy nem vagytok ott, nem tud titeket megvédeni. A falkavezérnek elvileg a kötelessége az, hogy megvédje a falkáját mindenhol és minden helyzetben. Ellenben ha elmentek otthonról, ezt nem tudja teljesíteni, és ilyenkor fel tudna robbanni, mindenáron ki akar jutni hozzátok. Nézz utána a Cerberos kutyaiskola honlapján a falkavezérség kérdésnek, van ott egy nagyon jó cikk is erről. Nézz utána! Sok sikert!
2009. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, dehogy szeparációs szorngás! Az akkor van, amikor a kölyköt elválasztják az anyjától, és a kicsi nem tud mit kezdeni az anyja nélkül.
2009. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és nagyon-nagyon köszönöm azt a könyvet, mert igen hasznos volt. =) Kipróbáltam, amit ajánlottak benne, hogy hogy lehetek én a falkavezérré a kutyám szemében, és bevált. =)Sokkal szófogadóbb, és most már nem kezd el ugrálni és össze-vissza futkározni, amikor meglát. A kerítést és a slagot se láttam, hogy rágta volna, de mondjuk még csak harmadik napja, hogy talán falkavezérnek tekint. (remélhetőleg)

Egyik válaszoló írta, hogy biztos azért viselkedik így, mert nem foglalkozunk vele eleget. Nem hinném, hogy ez lenne a baja, mert most a szünetben sokkal többet foglalkozunk vele inden nap, mint suli közben, pedig akkor nem volt ennyire idióta.

2009. júl. 25. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!