Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
A kutyámnak szögecses nyakörve van,és mindig abba van,merthogy anyám szerint ő "nem ér rá" feladni rá hajnalban,amikor viszi le a kutyát,ezért csórónak abban kell aludnia..Szerintem ez nagyon durva.Most hámot akarok neki venni,mert kb. 2 hónapja van rajta a szögecses,és már úgy-ahogy megtanult sétálni vele.Viszont anyám most is hisztizik,hogy ő nem fogja rá felrakni a hámot hajnalba,meg ne várjam már el a nagyapámtól is hogy felkacimbálja a kutyára.(A nagyszüleimmel lakunk,hajnalba anya viszi le a kutyát,délelőtt a tatám,délután és este pedig én). Végső próbálkozásként mondtam neki,hogy akkor majd reggel ráteszem én,hogy ne legyen vele gond,és majd kora délután leveszem róla,amikor hazajövök a suliból.De szerinte ez állatkínzás,és hogy lehetek ilyen,hogy megcsinálnám azt,hogy egész délelőtt hámba kelljen lennie ennek a szerencsétlen kutyának.Oké,tudom,hogy ez se normális,de szerintem ez lenne a legjobb megoldás.Hiába mondom neki,hogy ez ahhoz képest SEMMI,hogy a szöges egész nap rajta volt,egyszerűen nem fogja fel..Durva,hogy egy ilyen kis részletkérdésen ennyit lehet sz.rakodni.Szerintetek melyikünknek van igaza?(A nyakörvet ne ajánljátok,mert az volt elsőnek,azzal csak megfújtja magát..)

2012. aug. 20. 17:53
1 2
 11/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem egyszerű helyzet, az biztos :D

1. A szögest sürgősen felejtsd el, nem sétára való, hiszen nevelés nélkül a kutya ugyanúgy fog ezzel húzni, mint egy sima nyakörvvel.

2. Jól veszem ki a szavaidból, hogy a kopód póráz nélkül még a parkban sem rohangálhat? Egy ilyen energikus kutyának pórázon leélnie az életét kínzás, naponta legalább 2 óra szabad futkározás kéne neki!

3. Póráz húzásáról egy sima bőr vagy textil nyakörvvel le lehet szoktatni a kutyát...de ehhez MINDEN CSALÁDTAGNAK alkalmaznia kell a módszert, Anyukádnak és a Tatádnak is, MINDEN EGYES SÉTÁN, A KUTYA EGÉSZ ÉLETÉBEN!!!

Amint megfeszül a póráz, forduljatok ellenkező irányba, és pár lépés laza pórázos séta után forduljatok vissza az eredeti irányba. Így a kutya megtanulja, hogy a húzással nem ér a kívánt célhoz. De ez csak akkor működik, ha a módszer alkalmazásának első percétől kezdve FOLYAMATOSAN megfordultok a póráz feszülésekor...hiszen ha csak egyszer engedtek a húzásnak és mentek a feszes pórázon a kutya után, akkor azt gondolja, hogy ha most húzhatok, akkor máskor is :D tehát KÖVETKEZETESSÉG

2012. aug. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]


boltokban ezekről érdeklődjetek, én a másodikat ajánlom, még egyiket se próbáltam, de az jobbnak tűnik olvasás alapján...arról érdeklődjetek, azt keressétek :)

2012. aug. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!