Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan működik az örökbefogadá...

Hogyan működik az örökbefogadás? Előtte kiküldenek valakit, hogy ellenőrizze hova kerül az állat, vagy rögtön haza lehet hozni?

Figyelt kérdés
Pórázt meg nyakörvet gondolom kell vinni.. Mást? Személyit kérnek? Most fogok először menhelyről örökbefogadni, sajnos a holnapjukon nem találtam az örökbefogadás menetéről szóló részt.. :S
2009. júl. 24. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha felhívod őket, tuti elmondják, lehet menhelyfüggő. Én valami papírról is tudok, meg néha kimennek ellenőrizni. (ezt csak hallottam, nem 100%)
2009. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Örülnek, ha végre valaki elvisz egy kutyust, mindenkire rá van bízva, hogy a saját lelkiismeretével elintézze, hogy jó helyet biztosít az állatnak.


Azért, ha lehetne, ti is ellenőrízzétek a kutyus oltásait (oltási könyvecske?), ezt majd nektek is őríznetek kell és minden évben ebben vezetni a kötelező és egyéb oltásait.

Ebben szerepelnek a kutyus adatai is, amire az állatorvosnál is szükségetek lesz majd.


Örökbefogadás után tanácsos a kutyust egy ellenőrzésre elvinni a közeli állatorvoshoz, ahova majd később is járni fogtok.

2009. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kutyát örökbefogadni majdnem nehezebb, mint egy gyereket...

Hozzánk többször kijöttek házhoz, kifizettük az abban az évben kapott oltásokat és vagy három-négyszer voltunk látogatni. De ott mindenkinek így kellett.

2009. júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, ezt találtam:

"Kikérdezzük az örökbefogadót a tartás körülményeiről (láncra kutyát nem adunk, szaporítási célra sem!), kerítés, kutyaól, családtagok hozzáállása (3-5 éves gyerek esetén kölyökkutyát nem ajánlunk). A hallottak alapján szakember, aki a kutyáinkkal foglalkozik, javaslatot tesz egyik vagy másik állatra. Szuka kutyát ivartalanítás nélkül nem adunk örökbe, esetenként még hímet is ivartalaníttatunk. Ha az örökbefogadó és a kutya kölcsönösen megfelelnek egymásnak, ún. örökbefogadási nyilatkozatot kell kitölteni, mindkét fél adataival. A kutya elvihető. Pár nap elteltével informálódunk a barátság kialakításáról, sok esetben személyesen is meglátogatjuk örökbe adott kutyánkat. Az adomány összege: 5000 Ft-tól (ivartalanított szuka esetében 10000 Ft-tól), a felső határ az örökbe fogadó anyagi helyzetétől és kutyaszeretetétől függ!"

2009. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk örökbefogadási nyilatkozatot kellett aláírni. Kaptunk pórázt (hálásak ha viszel magaddal) és ételt is. Sőt kis prospektusokat is adtak a kutyatartásról, betegségekről stb. Persze menhely válogatja. Néhány hónappal később pedig az egyik önkéntesük váratlanul meglátogatott, megnézte a kutyust. Mai napig jó viszonyban vagyunk, tartjuk a kapcsolatot. Nagyon jó, hogy menhelyről fogadsz örökbe kutyust. Valakinek te vagy az esély az életre.
2009. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez menhely függő.

Amit az egyik hozzászóló írt, az a Szentendrei Árvácskáé. Van, ahol csak a kezedbe dobják a kutyát, van, ahol az örökbefogadáshoz személyi és lakcím kártya is szükséges, van, ahol csak többszöri ismerkedés és a lakóhely ellenőrzése után vihető el a kutya (pl. retriever fajtamentés). A menhely ember létszámától, kapacitásától, szabad autójától függ.

Hívd fel az adott menhelyet, és érdeklődj.

2009. júl. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és van ahol fizetni kell a kutyusért 2-6000 Ft-ot
2009. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

jobb, mint egy fajtatiszta kölyökért 40ezret.. viszont nem akarok olyan tökéletes kutyát, elvégre nem tenyészteni akarom, akkor meg minek.. és nem is "babázni" szeretnék :)

köszi az eddigi válaszokat

2009. júl. 24. 22:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én egyátalán nem akartam kutyát. Kivittük a skacokat a menhelyre, hogy lássanak ebet. Aztán ráleltem a kutyámra. Ott nézett rám tudtuk, hogy összetartozunk. Bármennyit fizettem volna érte. Kívánom, hogy te is megtaláld a kutyádat. Remélem ott vár majd rád.
2009. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó sztori jó volt:) melyik menhely volt?
2009. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!