Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Elajándékozzuk? SÜRGŐŐŐŐŐS!!!

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos szobakutyám.Sajnos szeptembertől olyan időbeosztásunk lesz párommal,hogy napi 12-14 órát egyedül lenne a kutyus.(Néha reggel héttől este 11-ig nem lenne itthon senki.)

Párom azt mondja talán jobb lenne,ha elajándékoznánk.Összeszorul a szívem,ha erre gondolok,de semmi más megoldás nem jut eszembe.Nem akarom,hogy ennyi időt gyedül legyen szegény.

Sajnos rokonok messze laknak,így hozzájuk sem tudnánk napközben elrakni.

Akinek van valami jó ötlete az kérem ossza meg velem,mert nem szeretnék megválni tőle....



2012. aug. 23. 22:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
(*4 órát otthon egyedül lévő)
2012. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért nyüszített egész nap, mert a lakók az ajtó előtt "nyugtatgatták"... Ez tipikus, ezzel általában elrontják az egészet, ha senki nem foglalkozna vele, pár hét után végig csöndben lenne az a kutya.

A 12-14 óra szerintem is sok, hisz annyi ideig a pisit sem egészséges hosszú távon visszatartani. Meg hát utána sem tudnátok vele sokat foglalkozni - fáradtak lennétek, aludni is kell meg vacsizni stb

2012. aug. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Reggel felkelsz fél órával korábban, azt az időt a kutyára szánod. Késő este amikor hazaérsz szintén sétálsz vele. Lemondással jár, de ha valóban össze szorul a szíved, ha elajándékozására gondolsz szereted, és ennyit megtehetsz érte.
2012. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szomszéd kutyát egy nap egyszer viszik pisilni-kakilni, mégis kibírja. Na, nem mintha ez lenne az ideális, szerencsétlen kutya.
2012. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem kifogásokat keresek,hogy megválljak tőle.

Már most bőgök,ha belegondolok,hogy nem lesz velem.

De sajnos tényleg nem tudok mit kitalálni.

Kutyasétáltatóra sajnos nincs pénzem,barátok szintén dolgoznak.....

Utálom ezt a világot,hogy nem lehet ennyit sem előre tervezni.... :(

2012. aug. 23. 22:28
 16/26 anonim ***** válasza:
valahogy meg kéne oldani, hogy napközben is levigye valaki. barát, rokon, akárki, akiben megbíztok. 14 óra tényleg nagyon sok.
2012. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ez a kutya a panelban kb. 1 éves volt már, és miután az idegeim kezdték felmondani a szolgálatot, úgy dél tájban, megpróbáltam szólongatni, hogy megnyugodjon. Mivel semmi értelme nem volt, le is szoktam róla. Szóval szó sincs itt elrontásról. Én elköltöztem onnan, gondolom a kutya tovább vonyít. A kutyát továbbra is sajnálom, a gazdája csak a saját érdekeit nézi.


Mellesleg egy 8 hónapos kutya már olyan, mintha családtag lenne, szerintem a téma indítónak a szíve szakad meg hogy meg kell válnia tőle. Nem kellene így letenni szegényt. Számunkra is alakulhat úgy az élet, hogy felborít mindent körülöttünk.

2012. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe jutott még egy ötlet...

Csak attól függ, közel van-e a Noé állatotthon...

Vagy egy ideiglenes gazdijuk.

(Mivel a kutyapanzió anyagi okok miatt nyilván kiesik.)

Szóval én írnék a Noénak, vagy akár a Canispronak, hogy ez a helyzet, és nem tudnák-e nap közben befogadni...

a Noé udvarán igazán jól érezné magát, + olyan szocializációja lenne, mint a sicc.:)

Hétvégén pedig mehetnek a gigatúrák.


Ha pedig ők maguk nem, talán egy ideiglenesük bevállalja, aki közelebb lakik... (én is bevállalnám, de nálam 5 kutyával és 3 cicával telt ház van sajnos.)

Ja, és ők persze nem kérnek horror pénzeket, csak a kajáját meg egy kis jelképes összeget szerintem.

2012. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Vigyetek neki egy cicát társnak :)Mi is azt csináltuk és szépen el vannak azalatt az idő alatt míg nem vagyunk itthon.
2012. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd kutyabarát nyugdíjas esetleg, aki be tudna segíteni? Esetleg egy kis ház körüli segítséggel viszonozhatnátok neki, vagy bevásárlással, egyébbel! Ne sírj, ne keseredj el! Kérdezgesd végig a környéketeken lévő időseket. Kisboltban is érdeklődhetsz (ott mindent tudnak a törzsvásárlókról), ha van felétek ilyen kis üzlet.
2012. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!