Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Elajándékozzuk? SÜRGŐŐŐŐŐS!!!

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos szobakutyám.Sajnos szeptembertől olyan időbeosztásunk lesz párommal,hogy napi 12-14 órát egyedül lenne a kutyus.(Néha reggel héttől este 11-ig nem lenne itthon senki.)

Párom azt mondja talán jobb lenne,ha elajándékoznánk.Összeszorul a szívem,ha erre gondolok,de semmi más megoldás nem jut eszembe.Nem akarom,hogy ennyi időt gyedül legyen szegény.

Sajnos rokonok messze laknak,így hozzájuk sem tudnánk napközben elrakni.

Akinek van valami jó ötlete az kérem ossza meg velem,mert nem szeretnék megválni tőle....



2012. aug. 23. 22:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Szia

Én is ugyanebbe a csapdába estem bele sajnos anno 5 évvel ezelőtt.

Napokig töprengtem mit tehetnék.

Én úgy oldottam meg, hogy mivel nekem is messze laktak a rokonok,inkább hozzájuk vittem el a kutyust, minthogy elajándékozzam valakinek.

Mai napig látogatom őt rokonnál és nagyon jó helyen van, nincs panaszom rá,amikor hosszabb idöm,szabadság stb. van amikor elishozom magamhoz.

Még mindig olyan, mintha az én kutyám lenne annak ellenére, hogy nem velem lakik.Így nem bántam meg, hogy nem egy vadidegennek adtam oda.

Te nem tudnád megoldani, hogy valami rokonnak, közeli barátnak add oda?

Ott bármikor látogathatod, tudhatod mi van vele?!?!!?:)

2012. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam 16 órát plusz 45-45 perc volt az út reggel este, nekem szerencsére szüleim közelben laktak, így napközben volt ki levigye a kutyát este munka után első dolgom az volt, hogy elmenjek vele sétálni, igaz mosott sz@r különbül érezhette magát ébredésnél. Amikor 10év körüli voltam nekem nem lehetett kutyám, a lépcsőházban meg volt egy pincsi, én mindig sétáltattam. A kutya is sétálhatott, a gazda is jól járt és én meg kikutyázhattam magad. Esetleg körbe érdeklődhetnél, hogy nem hivatásos kutyasétáltató, hanem olyan kutyázni vágyó gyerek nincs-e a közelben, mint amilyen én voltam, jelképes összegért sétáltatná a kutyát vagy esetlen ingyen, mint anno én. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy elfogadjak érte bármit is, örültem neki, hogy vihetem a kutyát. Esetleg szomszéd, barát, aki nem dolgozik késő estig, már az is segítség, ha nem este 11kor kerül le sétálni, hanem 2-4 óra körül.
2012. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én egyből nem ajándékoznám el.Ha a kutya nem bírja ki vécézés nélkül,akkor tennék le neki pelust.Én kipróbálnám,hogy a kutyus mennyire bírja ki,ha látnám rajta,hogy szomorú,akkor új gazdit keresnék neki.
2012. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
kereshetsz egy diáklányt aki napközbe leviszi és foglalkozik vele, előre tisztázod,hogy nem álltok úgy anyagilag,de nyilván vmennyit adnátok neki..
2012. aug. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Ha a hivatalos kutyanapközi nem jöhet szóba anyagilag akkor tényleg keress egy idősebb kutyabarát nyugdíjast akinek esetleg jól esik a mozgás és hogy nincs egyedül, vagy olyan fiatalt akinek nem lehet saját kutyája. Vagy olyan barátot akinek kertes háza van és napközbenre esetleg befogadja.

Anno 12 évesen én is sétáltattam egy néni kutyáját szerelemből, mert nekem nem lehetett.

2012. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Vegyetek még egy kutyát/cicát neki társnak. Ketten már ellennének, csak alomhoz kéne őket szoktatni, valakit megkérni, hogy vigye le őket. Bár a kicsit is meg kell tanítani a szobatisztaságra.
2012. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!