Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű kutyus udvaron...

Kis termetű kutyus udvaron kutyaházban nem fog fázni?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyusunk, de szeretnénk egy kutyust, ami kis termetű (akkora kutyaházunk van amibe csak egy kis termetű fér be) de nem tudom, vajon milyen fajtát keressek, ami kibírja az udvaron éjszakázást. Férjem kutyaszőr allergiás, ezért állat nem jöhet be a házba, kisfiamnak viszont mindenképpen szeretnék egy kutyust. Valamiféle tacskóra gondoltam vagy ilyesmire. Széltől és esőtől védett helyen lenne elkerítve kb 20nm-en éjjel, nappal övé lenne az egész udvar. Szerintetek milyen kutyust keressek?
2012. aug. 24. 00:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Egy pumi-puli keverék szerintem is nagyon jól ellenne kint. Szerintem a gazdik többsége nem viszi be a kutyát, legfeljebb van egy helye, pl. egy szőnyeg a sarokban ahol melegedhet. VISZONT a puli-pumit nagyon le kell mozgatni, napi szinten agility/túra/apport!
2012. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Winner of Royal Hill:te képes lennél kint tartani egy KISTESTŰ kutyát aki igényli a TÁRSASÁGOT akkor nem vagy normális.mert gondolom a kérdező sem fog télen órákat kint lenni a hidegbe.
2012. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:

A kistestű kutya nem feltétlen TÁRSASÁGI kutya. Egy kistestű mennyivel igényli többet az ember társaságát mint egy nagytestű?

Ne üljünk már fordítva a lovon....

2012. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
kérdező, mi lenne ha foxi lenne, ha már úgy is annak tervezték? :D vagy ha van egy üres szobátok, akkor oda mehetne éjszakára egy kis kutya, és szerintem is hülyeség, hogy nem lakhat kint kutya, de mondjuk ha van szabad szobátok, akkor bármilyen lehet, a kutyaház meg jó lenne, ha nap közben fázna télen. amúgy nekem a palotapincsi a kedvencem :))
2012. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Winner of Royal Hill: akkor legyen neked igazad! hülyékkel nem vitázom!!!!!
2012. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Azért ennyire ne öljétek egymást, ez csak egy kérdés. Mindenki elmondja a véleményét és ennyi.

Lakásba nem jöhet, ez van.

Bár a házban biztosan nem fog fázni azért megpróbálok valami hosszabb szőrű kutyust keresni. Mozgásigényét le tudja majd vezetni, azzal nem lesz gond télen sem ;)

köszi a válaszokat!

2012. aug. 24. 22:24
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok annak a híve, hogy egy csivavát tegyünk ki a -15fokba, de attól falnak tudnék szaladni, amikor az emberek már átesnek a ló túloldalára és a malamutot beengedik télen, mert megfagy. Egy jól szigetelt kutyaház, amit házilag is könnyen meglehet csinálni csodákra képes. Vagy garázs, szuterén. Jagd terrier, kicsi, szívós.
2012. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

egyik válaszolónak

a hipoallergén kutyák nem váltanak ki allergiás tüneteket, egyik ismim is allergiás a kutyákra ,de amikor hozzánk jön ahol két bichon van még egyszer sem tüszentett! panelba lakunk..


ahol meg csak a kertben van a kutya(ami nem hipoallergén) és ott van mellette már attól kijönnek a tünetek ,nálunk meg egy légtérbe van a két bichonnal és semmi baja..


csak hát a bichon nem kintre való!! a szőre miatt,meg társasági kutya egyedül nem érzi magát jól..


amúgy egy puli tényleg jó választás lenne,nem annyira nagy viszont sok mozgás kell neki :)

2012. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!