Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Problémám adódott a kutyám...

Problémám adódott a kutyám kicsit buta és nem soká 1 éves lesz és nem hajlandó pacsit adni pedig megdicsérem és megjutalmazom falatkával és az ülés is csak akkór csinálja meg ha felé mutatom a kezem mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkór? Szerintem nem a kutyád buta, te nem tudsz tanítani. Az nem baj ha csak akkor ül le ha lefelé mutatod a kezed. Gondolom amikor tanítottad, akkor is ezt csináltad, ő pedig összekötötte az agyában ezzel a mozdulatoddal az ül parancsot. Pacsira milyen módon próbáltad megtanítani eddig?
2012. aug. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tori-chan válasza:
Én most fogadtam be egy beagle 1 éves kutyát az utcáról és én is most kezdtem el neki tanítani az alap parancsokat. Először a kutyának tisztába kell lennie ki a falkavezér, vagyis neked kell annak lennie és ezt neki tudnia kell. Aztán ha megtanulja az "Ül"-t ami nem nehéz utána ha te mindenképp a pacsit akarod akkor én az úgy csináltam. Hogy mondtam "Pacsi" és megfogtam a lábát és a a kezemre raktam, majd azonnal jutifalat. És ezt addig míg meg nem tanulta. Az enyémnek pár nap volt. A parancsszavat egyszer max 2-szer szabad csak elmondani! Ha nem csinálja rögtön miután elhangozott a "pacsi" akkor hagy neki pár másodperc gondolkodási időt, de ha látod rajta, hogy nagyon nem vágja akkor mutasd meg neki még párszor. :)
2012. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kutyák a feladathoz tartozó kézjelet sokkal jobban, gyorsabban sajátítják el, mint a vezényszót. Egyáltalán nem baj, ha kézjelre jól megcsinálja. Idővel majd hozzátársítja a hangjelet is.

Szerezd be a 101 kutyatrükk és a Klikk! című könyvet, de a legjobb lenne, ha elmennél egy olyan kutyaiskolába, ahol rendes elméleti gazdaokítás is van, mert szerintem itt Te nem értesz valamit (ill. nagyon sok dolgot nem tudsz, ami nem baj, mert ezzel senki nem születik, viszont ahhoz, hogy új dolgokat tudj tanítani a kutyádnak, meg kéne tanulnod, miképp teheted ezt meg).

2012. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nekünk volt egyszer egy tacskónk, törpe snaucerünk, és e kettö keveréke. Az utóbbi kettő szinte maguktól megtanulták a pacsit és ha csak figyelmet akartak elkeztek a levegőbe felém pacsizni a kezemet kérve. A tacskót soha nem tudtam megtanítani semmire sem mert más volt a természete (meg nem vagyok pro és nem is vettem annyira komolyan a dolgot), de soha sem tekintettem érte kicsit se butának bakker. Lusta volt és önfejű, de egyébként rendkívül intelligens a magamódján, és borzasztó szeretetteljes. Egyformán imádtam mind a hármat.

Ne ítéld meg azért ha nem tudod dolgokra rávenni, ajánlom, például, hogy menj el a könyvtárba, és vegyél ki ilyen témával foglalkozó könyveket, és értsd meg a természetét.

2012. aug. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem a kutyád buta, csak te nem értesz a kutyaneveléshez. Képezd magad, olvass sokat, járj kutyaiskolába.
2012. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

buta kutya nincs. csak olyan gazdi ,aki nem sokat tud a kutyák neveléséről.

erre való a kutyaiskola.

2012. aug. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ha kutya iskolába akarnám vinnni nem írtam voltna ide de hadjuk és az drága meg minden francos oltás kell pl:köhögés elleni és én csak a pacsitakarom még mert leülni magátol is leül pacsit 10 szer próbáltam megjutalmaztam és 11-jére sem akart adni
2012. aug. 26. 08:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolába nem kell kennelköhögés elleni oltás. Várj pár napot a pacsival, próbált aztán újra - pár nap kihagyás alatt érnek a tanultak.
2012. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
idáig te adtad a legjobb választ
2012. aug. 26. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!