Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le sokan a kisebb...

Miért nézik le sokan a kisebb termetű kutyákat?

Figyelt kérdés

Itt most főképp a beaglehöz hasonló méretű kutyákra gondolok. Nekem is egy hasonló termetű van, és rosszul esik, mikor valaki más kiröhögi, ahogy ugat, vagy ellene uszítja a saját kutyáját.

Szerintem, aki igazán szereti az állatokat, az nem csinál ilyet.


2012. aug. 25. 18:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember nem csinál ilyet, tehát ..... (a mondat végét talán te magad is kitalálod). Az egyéni igény és szükséglet kérdése, hogy ki milyen kutyát tart. Nyilvánvaló, hogy aki nem házőrzőnek tartja a kutyát, hanem egyszerűen csak azért, mert szereti, az miért etetne mondjuk egy németjuhászt, amikor a kisebb kutya etetése kevesebbe kerül, kevesebb piszkot kell utána eltakarítani stb. Azt javaslom, ne foglalkozz az ilyen bunkókkal, az a fontos, hogy te szereted a kutyádat és ő viszonozza a szeretetedet.
2012. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Miért nézik le sokan a nagyobb termetű kutyákat???
2012. aug. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akik ilyet tesznek, nyilván nem olyan nagy állatbarátok. Amúgy szerintem azért, mert a legtöbb ember a kutya szóról a házőrzőre asszociál, és lássuk be, egy olyan kis öleb, amit félkézzel átnyes az ember a hátsó kerítésen, nem igazán alkalmas erre a feladatra.

Persze ezeknek is megvan a maga haszna, például panelban nyilván nem fog az ember bernáthegyit tartani, és az eltartásuk is jóval kevesebbe kerül.

2012. aug. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én nem nézem le a nagy méretű kutyákat, szeretem őket, legyenek akármilyen nagyok. Azt se tudom megérteni, hogy egy nagyobb ebet miért kéne lenézni.

Kiskoromban volt egy dobbermannunk, de sajnos elpusztult, mert már öreg volt. 10 éves koromban kaptam egy beaglet, de ő meg átrágta magát a kerítésen, és nem lett meg. Most van egy 8 éves tacsi keverékem, aki termetre akkora, mint egy jól megtermett beagle. Egyik kutyát se háztartás céljából tartottuk/tartjuk, egyszerűen szeretjük az állatokat. Az már más kérdés, hogy levadássza az egereket és vakondokat. :)


Eddig is sokat cukkolták az utcán járkálók a kutyámat, de a mostani kicsit szarul esett, hiszen a szomszédban történt az eset. Egy kisebb baráti társaság jött ide, akik hoztak egy golden retrievert!!!, és a kedves gazdája direkt uszítja a kutyám ellen... Milyen ember az ilyen?

2012. aug. 25. 18:40
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

én személy szerint nem nézem le az ilyen kutyákat(bár a beagle már közepes testűnek számít...)

viszont utálom a túltenyésztett vakarék kutyákat.egyedül a tacsit szeretem mert okos és igazi jellem.valóban,mind 1 h milyen kis korcsról van szó,nem szabad bántani,elvégre ő is csak 1 állat.az más kérdés h nekem nem tetszik

am a beagle aranyos kutya,csak sok törődést és tanítást igényel

2012. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

nekem is tacsi keverékem van.egészen pontosan tacskó+roti

amit írtál az pont olyan mint amikor a bunkó apák versenyeznek h kinek a fia ügyesebb.teljesen mind1,de ők meg akarják mutatni h te (azaz a kutyád)milyen szar.ne foglalkozz vele

2012. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

vki nem látja benne a kutyát és azért,én ezt hülyeségnek gondolom,mert régen minden méretű kutyának volt feladata még a csivavának is!!

csak most már a kistestű kutyákat divat cikként veszik és viszik jobbra balra,erre pl egy német juhász nem lenne alkalmas , ahogy egy csivava sem házőrzésre..


én minden méretű kutyát szeretek,mert a KUTYÁKAT szeretem és az a csivavától a dán dogig nekem benne van!!

az már kérdés ,hogy tartanék e egy adott kutyafajtát..

mert egy csivava nekem olyan törékenynek tűnik ezért nem tartanék,de van olyan fajta amivel nem tudnék bánni,mert erős kéz kell hozzá pl roti,KÁJ,amstaff stb illetve nagyon sokat eszik pl dán dog,bernáthegyi stb ezt pénzzel nem bírnám..


mindenki olyan fajtát válasszon amilyet eltud tartani normálisan és kitudja elégíteni a fajta igényeit ,illetve van rá elegendő pénze..



én panelba lakok ide nagy testű kutyát nem akartam hozni ,bár a szüleim meg se engedték volna, lett 2 bichonunk,nem hullik a szőrük,nincs kutya szaguk ,nem esznek sokat,bár kozmetikába el kell vinni..nem kell 2-3 óra intenzív mozgás nekik ,mert 1 óra intenzívvel is bőven kifáradnak,mi ennek a fajtának minden igényét kitudjuk elégíteni és így boldogok is,minőségi kaját kapnak stb..

2012. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

én nem nézem le a kistermetű kutyákat, csak nagyon elegem van belőlük, vagyis a gazdáikból. nem állítom, hogy minden térd alatti kutya idegbeteg és agresszív, mert nem, de a nagyjuk... a legjobban meg azt utálom, amikor a kis vakarcs nekiugrik az én kutyámnak és automatikusan ő a hibás, mert nagyobb. az enyém soha életében nem ment neki senkinek, amíg az ilyen kis görcsök (és más, nagyobb termetű kutyák is, nem akarom a kicsiket szidni) és idióta, felelőtlen, hozzá nem értő gazdáik miatt, miután folyamatosan megtámadták, megugatták, megtépték stb. ki nem készült idegileg. most itt állok az amúgy normális kutyámmal, végigcsináltam egy kötődési tréninget, kínszenvedés volt néha, rendbe tettem a kapcsolatunkat erre most kezdhetem előről!

ezzel csak azt akarom mondani, hogy akkor fogom csak igazán tisztelni a "kiskutyásokat", ha majd ők is tisztelik a "nagykutyásokat" (és a "közepeskutyásokat" is, ahova én tartozom).

de az igazi probléma szerintem az, hogy nagyon-nagyon sok olyan ember tart kutyát, akinek nem kéne, mert fingja sincs róla, nem az, hogy kinek mekkora a kutyája.

2012. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

a kiskutyák jobban támadnak efektusra van is 1 kifejezés:kiskutya komplexus

igazad van,sok embernek nem kéne kutyát tartani,v akkor ne kinézet alapján válasszon hanem h melyik illik hozzá.én pl azért nem vennék argentin dogot,mert tudom h nem tudnám megnevelni.de sok ember csak odáig tud eljutni h cuki...

2012. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokan sok mindent lenéznek, a kistermetű kutyát azért,mert biztos elkényeztett,idegbeteg a nagytestű meg agresszív alapból és harapós,vad és még lehetne sorolni,hogy melyiket miért. Ne foglalkozz hülyeséggel! :D

Aki meg uszítja a saját kutyáját annak valami baja van szerintem, ha kicsi,ha nagy vagy közepes inkább tiltani kéne az agresszív viselkedést.

2012. aug. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!