Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert hiszik sokan azt, hogy...

Miert hiszik sokan azt, hogy a kisebb pocak kisebb teher?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak en latom rosszul, de a kornyezetemben kisebb pocakokbol is szulettek 4 kg-os, hosszu babak. Nalunk is ez volt. Normal mennyisegu magzatviz, nagy baba, minden rendben, csak a pocak volt kicsi.

Most oszinten!

Ha egy kisebb pocakban ugyanakkora baba van, ugyanannyi teher, mint egy masikban, ami testi adottsagok, vagy lazabb izmok, vagy csak siman testalkat miatt nagyobbra nott azt ugyanolyan "nehez" cipelni, allni vele, ugyanugy sajog a kismama alhasa a sok talponlet miatt az utolso hetekben, ugyanugy nyomja a baba a gyomrat, stb.

Vagy nem???


Bocsi, csak kicsit felhuztam magam. A baratnom az utolso hetben van, babat var, nagy meretnunek josoljak uh alapjan, de a pocakja nem oriasi. Ma ment NST-re es konkretan egy nagy pocakos kismami (aki tudja, hogy a baratnom is szules elott van, mert mar harmadik hete egyszerre hivjak oket nst-re) eleg otromba modon kovetelte, hogy o menjen be elsokent, merthogy neki sokkal nagyobb a hasa, varakozzon az akinek kisebb a terhe. Es nyomatekositotta, hogy az o hasaban kb negy kilonyi gyerek van.

Mos komolyan nem ertem: ha ugyanannyi bent a toltoanyag, de nagyobb a korites, akkor mar a teher is tobb???


2010. dec. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez hülyeség h kisebb teher...esetleg a mozgás könnyebb...cipő bekötés v ilyesmi de nem hiszem h kisebb teher...


Az a bizonyos kismama pedig elég kis butácska lehet.....jogosan vagy felháborodva de inkább ne is törődj az ilyenekkel!!!

2010. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt mindkettő, normál méretű babákkal. Lehajolni, cipőt kötni valóban könnyebb kis pocakkal, de sétálni, állni, várni ugyanolyan mindkettővel.
2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
alkat kérdése igaz hogy kis pocak is rejthet nagy erős egészséges babát. kismama azért pofátlanság amit müvelt a barátnőddel, keresztanyámnak és hugának és kicsi pocakjuk volt mégis egészséges gyerekt szültek 3-4 kg körülit
2010. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megértelek! Nekem kicsi volt a hasam és 3900-al született a lányom! Azért a kicsi has sem olyan kicsi, hogy ne zavarjon dolgokban és a tünetek is jöttek attól függetlenül, hogy nem volt nagy hasam. Az utolsó 2 hónapban olyan gyomorégésem volt, hogy nem tudtam aludni! A kicsi hasú terhes is terhes!
2010. dec. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jézusom ez egy nagyon "okos" kismama lehetett meg egyáltalán ezt kikérni magának az nst-n?? A másik ugyanúgy terhes, nem 12 hetes meg nem is 24...az ember azt hinné ilyenkor valahogy szolidárisabbak lesznek egymással az anyukák...

én legalábbis eddig ezt tapasztaltam hogy nst-n valahogy mindenki egyforma, és ez jobban összehozza az anyukákat :) Mindenki ugyanúgy várja/fél a szüléstől, várja a babáját, rá gondol, befelé figyel stb.

2010. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!