Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtartanátok a helyemben...

Megtartanátok a helyemben vagy nem?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 hónapja elveszett/ellopták a 2 éves beagle-nket, én azóta csak sírok. De 2 hete az egyik gazdikeresős oldalon láttam egy 3 hónapos labrador kiskutyát akinek ideiglenes befogadót kerestek 14 napra,mert ha nem találtak volna akkor visszaengedik az utcára.Nagyon megsajnáltam és hazahoztam.2-3 napig sírtam mert csak az elvesztett kutyámra tudtam gondolni.Utána párommal megbeszéltük,hogy megtartanánk mert tényleg egy tündér a kutyus.Be is jelentettük a gyepin mire jött a válasz,hogy nem adják nekünk,mert kicsi a kert meg a lakásunk, ő meg elég nagy kutya lesz.Beletörődtem, onnantól kezdve nem is úgy néztem rá,nehogy annyira megszeressem.Majd tegnap beszéltem a gyepivel,hogy akkor mikor viszik el,ugyanis holnap lejár a 14 nap,mire azt mondták,hogy dönthetek úgyis,hogy megtartom.Kicsit kiakadtam,de nem mondtam rá semmit,mert már elbizonytalanodtam.13 nap alatt rájöttem,hogy még annyira ragaszkodom a beagle-mhez,hogy sajnos nem vagyok felkészülve rá,hogy új kutyám legyen. Kérdés az,hogy ti mit csinálnátok a helyemben? Egyik percben megtartanám a másikban pedig (még annyira kicsi és tudom,hogy sok törődés,foglalkozás,tanítás szükséges ) úgy érzem nem vagyok rá képes.


Bocsi ha hosszú,de így érthető. Előre is köszi a válaszokat!



2012. aug. 26. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Hogy érzed,ő tökéletes kutya számodra? Tudod ha hozzád kerül egy kutya,érzed azt az elejétől hogy IGEN ő az enyém. Ha nála is ezt érzed,ha tudod hogy már nem tudnál nélküle lenni,akkor tartsd meg szerintem. Lehet a sors akarta így hogy az a kutyus most hozzád kerüljön,lehet a sors akarta hogy ne fájjon annyira a szíved.

De ha úgy érzed nincs türelmed egy kölyök kutyához,újra kezdeni az egész nevelési procedúrát akkor keress neki egy gazdit,de szerintem lehet megbánnád ;)

Tudom milyen elveszíteni egy állatot,én 6 év után se tudtam kiheverni,hiába van másik. Hallgass a szívedre,és csak utána az eszedre!

2012. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem vagy még rá fölkészülve, akkor próbálj neki gazdit keresni. Egy kölyök kutyát hamar elvisznek:)
2012. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én megtartanám.Tapasztalatból mondom.Volt egy kutyám 11 éves volt mikor meghalt.Nehéz volt feldolgozni mivel én is 11 egy voltam mikor történt tehát egyszerre nőttünk fel.1 hét múlva a halála után beállított a keresztapám egy nagy dobozzal és mikor megláttam hogy egy kiskutya van benne nagyon boldog voltam.A másik kutyámat nem helyettesítette de nagyon nagyon szeretem és már jó sok trükköt megtanítottam neki.Lehet hogy ez csak azért volt mert gyerek voltam(vagyok) de nekem segített feldolgozni a másik kutyám elvesztését.De dönts ahogy jónak látod.
2012. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

először azt kellene megválaszolni, hogy a beaglet visszavárod-e, van-e esély, hogy visszakerüljön.


(Bátorításként leírom, hogy kutyamenhelyesek mesélték, hogy az egyik kutyára akkor ismert a gazdája, amikor egy újságban bemutatták, már 1 éve veszett el, és messze került.)


Ha én ebben a helyzetben lennék, úgy érezném, hogy elárulom a régit, ha már újra vágyom.

Megpróbálnám reálisan megítélni, hogy elég nagy-e a kert, vagy nem, mennyi időt tudnék rá szánni, hogy érezné magát nálam. Valószínűleg nem vállalnám.

2012. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!