Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes venni,...

Milyen kutyát érdemes venni, vagy örökbe fogadni egy 10 éves kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van. Egy kisfiam (Levi), és egy lányom (Panna). Úgy volt megbeszélve hogy lehet háziállatuk. Levi teknőst kért, Panna kutyát. Levi már megkapta a teknősét, De Panna még nem. Azt mondta: vagy Dalmatát, vagy Beaglet, vagy Vizslát vagy Pulit. Nem tudok dönteni. (A Vizsla lehet hogy megharapja, A Beagle lehet hogy elszökik mivel vadász kutya, a pulit nehéz rendben tartani, a Dalmata, azt se tudtam hogy létezik ilyen faj. Tudom hogy mindenre van kifogásom, de csak azért mert nem akarom hogy baja essen. De ezzel szemben ha valamelyik kutyát jónak tartotok, írjatok. És azt is hol érdemes beszerezni.

2012. aug. 27. 12:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vizsla miért harapná meg???????? Nekünk kisbaba mellett volt 2 vizsla egy kölyök meg egy 8 éves és az öregebbik soha nem volt gyerekhez szoktatva a kisbaba a fülébe kapaszkodva tanult meg járni..
2012. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
egyértelműen vizsla, csak mert okosabb mint a többi felsorolt, és a vizsla sose fogja meg harapni mert a magyar vizsla a 3. helyen áll a legjobb vadászkutyák listáján mert nagyon inteligens és szófogadó kutya...
2012. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
én őket ajánlom akkor ha a vizsla mellett döntesz [link] mi viszont egy kis keverék kutyát hoztunk a menhelyről.... és nem bánom
2012. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért, még sosem volt Vizslánk. Nem tudom milyen a természete. Ez csak egy feltételezés. Ezért írtam hogy (megharapja).
2012. aug. 27. 12:15
 5/24 anonim ***** válasza:
2012. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
itt segitenek is neked választani [link]
2012. aug. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a kérdés, hogy te bevállalod-e? Mert oké, a lányodé a kutya de a munka dandárját úgyis te végzed (sétáltatás, tanítása). A fajta lényegtelen, mert minden kutyus gyerekbarát, ha össze vannak szoktatva (nevelve).

Amúgy nekünk skót juhászunk van. (ha kíváncsi vagy rá nézzétek meg a lányoddal: mandula.blogger.hu)

2012. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Először én is fajtatiszta kutyát akartam, de aztán elmentem az 5 éves gyerekemmel az állatmenhelyre, és ott rámutatott egy keverék kutyusra egy kölyökre, és azóta ő a család házikedvence immár 3 éve:)
2012. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy egy vizsla megharaphatja, hülyeség. Bármilyen kutya megharaphatja. Ahogy látom, első kutya lenne, az írásod alapján nincs kutyás tapasztalatotok. Ezért a fent felsoroltak közül egyiket sem ajánlanám, esetleg a pulit, de még az is necces. A vizsla egy hiperaktív dög, vadászkutya. Napi 2-3 óra aktív mozgás kell neki, ezt nem valószínű hogy tudnátok biztosítani munkahely, suli mellett. A beagle szintén vadászkutya, makacs, önfejű, és nem a leggyorsabb gondolkodású. A dalmaták is hihetetlen kezelhetetlenek tudnak lenni, nem első kutyának való. A puli meg alapvetően egy nagyon jófej kutya, de pásztorkutya, tehát neki is baromi sok mozgás kell.

Amit ajánlani tudok, az esetleg egy kedves menhelyi keverék kutyus. Elmentek, szétnéztek, elmondjátok a dolgozóknak az elképzelést, és ők tudnak segíteni. Konkrét fajtaként pedig az uszkárt tudom meleg szívvel ajánlani, egy igazi családi kutya. Intelligens, gyerekbarát, könnyen tanítható, nem hullajtja a szőrét, és viszonylag nyugodt fajta. Tehát a lakásban egy kis lustaság, de szereti a hosszú, kényelmes sétákat/túrákat. Négy méretben létezik, fekete, fehér, barna, zsemle, szürke színekben, és ezek más árnyalataiban. Első kutyának tökéletes, egy tündérien kedves kutya. Kozmetikázni viszont kell, de nem muszáj bohócot csinálni a kutyából ezzel a pom-pom formás nyírással, sőt, ha a kisasszony szeret fésülgetni, meg lehet hagyni a szőrét hosszúra is. Ha uszkárt vesztek, tenyésztőtől érdemes, ott fogsz kapni normális, betegségekre szűrt, kitűnő idegzetű, díjnyertes szülőktől származó egészséges kölyköt kapni. De mondom, egy menhelyi keverék is lehet életre szóló barát. Néhány könyvet érdemes lenne elolvasnotok a kutyákkal kapcsolatban.

Jan Fennel összes könyve

Korom Gábor: Neked ugatok

2012. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Cavalier king charles spániel.Első kutyának,és gyerekek mellé is tökéletes.Agresszióra abszolút nem hajlamos fajta,könnyen és szívesen tanul.Ha a gyerek a fülénél, farkánál fogva húzza(amit remélem nem hagynátok)akkor sem bántja.A kutyát kell óvni a gyerektől,mert ő magát nem védi meg.100 caviból talán egy fél ami megmorogja ha rálépnek a lábára...Nem olvastam,hallottam,TAPASZTALTAM!
2012. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!