Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes venni,...

Milyen kutyát érdemes venni, vagy örökbe fogadni egy 10 éves kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van. Egy kisfiam (Levi), és egy lányom (Panna). Úgy volt megbeszélve hogy lehet háziállatuk. Levi teknőst kért, Panna kutyát. Levi már megkapta a teknősét, De Panna még nem. Azt mondta: vagy Dalmatát, vagy Beaglet, vagy Vizslát vagy Pulit. Nem tudok dönteni. (A Vizsla lehet hogy megharapja, A Beagle lehet hogy elszökik mivel vadász kutya, a pulit nehéz rendben tartani, a Dalmata, azt se tudtam hogy létezik ilyen faj. Tudom hogy mindenre van kifogásom, de csak azért mert nem akarom hogy baja essen. De ezzel szemben ha valamelyik kutyát jónak tartotok, írjatok. És azt is hol érdemes beszerezni.

2012. aug. 27. 12:00
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Először is nem tudom honnan vettétek, hogy ez az első kutyánk.

Másodszor nem a lányom 10 éves, hanem a kisfiam. A lányom 16 éves.

Harmadszor csak azért írtam hogy egy 10 éves kisgyereknek, mert az oké a lányomat nem kell féltenem. De egy tízéves? mit tudom én PL:egy pitbull.

(A kutyánk neve Mázli, agár kuvasz keverék.

Több mint két háznyi terület csak az övé.

2012. aug. 27. 16:56
 22/24 anonim ***** válasza:
Először is az írásod nem árulkodik nagy hozzáértésről. Pl. vizsla megharap, dalmatáról még csak nem is hallottál. Az, hogy van egy 10 éves gyerek, kevésbé fontos, mint hogy a gazdája, aki végül is foglalkozik vele, mennyi idős és mennyire ért hozzá. Amúgy nem tudom, hogy ezzel a két háznyi területtel mire akarsz kilyukadni, remélem, nem arra, hogy nem sétáltatjátok, mert azt mindenképpen kell, teljesen mindegy, mekkora a terület. Egy kuvaszkeverék még csak-csak megvan nélküle, de a felsorolt fajták biztosan nem.
2012. aug. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
na b.sszus, megint belefutottunk egy reménytelen esetbe?... kösz a mínusz fél órát az életemből...
2012. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függetlenül, hogy nem a legkönnyebb megnevelni, én a golden retrievert vagy a labrador retrievert ajánlom. Nem kevés munka, de nagyon megéri! A nagyimnak golden retrievere van, és láttam, ahogy felcseperedik. Sok gondja volt vele, de nagyon szuper kutya lett! A másik.. nekünk beagle-ünk van, és én imádom azt a kutyust (2 éves). Kölyökkorában szinte mindent szétrágott, de elmentünk kutyasuliba, és most már egy (majdnem) angyali kutyus. Egy macskával él együtt és nem is érdekli. A 6 éves öcsémet és a húgomat nagyon szereti. Nekem ez a tapasztalatom velük! :)
2012. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!