Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Téged is idegesítene, ha...

Téged is idegesítene, ha rondának titulálnák a kutyád?

Figyelt kérdés
Ma kicsit a lelkembe tapostak. :( Leocsmányozták a goldenemet, mondván, hogy úgy néz ki, mint egy birka. Nem tudom, lehet, hogy nem a legszebb kutyák a golden retrieverek, de azért ocsmánynak nem mondanám. Nekem meg kifejezetten szépek. Tudom-tudom, ez a lényeg, de azért nem jó hallani másoktól, hogy lerondázzák a kutyádat, nem?

2012. aug. 31. 18:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem ilyennel nem tudnak felidegesíteni, mert ránézek a kutyámra, és látom, hogy szép, és csodálom, és örülök neki :) Eleinte mondjuk nekem sem tetszett a sakálos testalkata, de aztán beleszerettem a mozgásába, a formájába, az egészbe, és most már el sem tudnék képzelni szebbet :)
2012. aug. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul esne,de sokáig nem foglalkoznék vele,hogy ki mit mond. Egyébként én még csúnya kutyát nem láttam :)
2012. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak gondolná, nem, de ha a szemembe mondaná az igen. Múltkor anyuék komondorát sétálni vittem, mire az utca végén a semmiből előpattant egy öregasszony, és elkezdett kárálni, hogy ilyen ronda kutyát még nem látott, hogy merem erre hozni. Kissé feldühített, így volt hozzá pár keresetlen szavam.
2012. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem yorkshire-om van. Olvass el itt gyik-en 1-2 kérdést, az emberek jelentős része undorító patkánynak titulálja a fajtát.

Most erre mit lehet mondani? Aki ilyen véleményt alkot egy kutyáról csak azért, mert neki nem tetszik...

Gondolom Te még fiatal vagy, idővel majd megtanulod, hogy ezeken túl kell lépni, nem szabad mindent a lelkedre venni:)

2012. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jól sikerült kis tacsi mixem van, folyton agyon dicsérik a sétáknál, hogy mennyire gyönyörű meg aranyos, milyen szép a szőre, meg hasonlók. A múltkor meg a vonaton egy férfi közölte velem, hogy vegyem tudomásul, hogy ez nem egy tacskó, ebben csak van tacskó vér és hosszan kifejtve lerondázta. Nem mondom, hogy nem szóltam volna szívesen vissza, hogy ez a kutya nem kevésbé kutya attól még, hogy keverék . De aztán hagytam, tök mindegy hogy egy idegen mit gondol ...
2012. aug. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hajaj...mondjuk ez attól is függ, hogy igaza van-e.


Gyerekkoromban volt egy gyönyörű, fekete tacskókeverék kutyám, hófehér mellénykével, kedves pofival, kis görbe lábacskákkal és enyhe túlsúllyal. Unokatestvérem ledagadtozta, én meg majdnem hozzávágtam egy követ dühömben.


Most van 2 kutyám, aki tényleg nem szép, de ha rosszindulatból ócsárolnák őket, biztos nem esne jól. Másik 3 kutyám viszont gyönyörű, egyik szebb, mint a másik, el sem tudom képzelni hogy valaki csúnyának lássa őket, de nem is volt még ilyen soha. Spánielkeverékek és a világ legszebb kutyái.

2012. aug. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Amikor én hazahoztam az első kis menhelyi keverékemet (aki nekem szerelem volt első látásra), az utcánkból a nagymamám "barátnőjének" mi volt az első dolga?

Fel kellett hívnia a nagymamámat (nyilván feltétlen fontos volt), hogy megkérdezze, hogy lehet az unokájának ennyire ronda kutyája...

Hogy úgy néz ki, mint egy sakál, ez a sátán kutyája, stb...

Én ezen inkább jót röhögtem - h.lye vén p.csa, már elnézést. Érdekel is engem, hogy ennyire unatkozik...


De az kicsit rosszul esik - bár túlélhető:) -, amikor több kutyámmal sétálok egyszerre, és mindenki ezért vagy azért szép, csak egy kutyám van, akit talán még soha nem dicsért meg senki, egy teljesen átlagos "falusi keverék"...

Nekem mondjuk amúgy is szép, gyönyörű, arányos kutya iszonyú beszédes, értelmes szemekkel, hatalmas IQ bajnok is amúgy, és ódákat tudnék zengeni Róla:D, de hát ha valaki nem ismeri,...

Pedig ő sokkal jobban szereti, ha körberajongják az emberek, mint a másik kutyám, akit bántalmaztak kicsiként, és hát nem segít a terápiájában, hogy az a pár kr.tén, aki nem akarja meghallani, hogy elutasítom őket a képébe mászik teljes testfelülettel, hirtelen, hangosan stb...


Szóval pár pillanatra fáj, hogy a kis "hétköznapi" mixemet levegőnek nézik, de gyorsan el is felejtem, nem nekik kell, hogy tetsszen.:)



A goldeneket én szeretem, a gazdáikat nem szoktam szeretni, amikor nem foglalkoznak velük eleget, és ebből lesznek a legőrültebb, legszeleburdibb nyomulós kutyák. Na meg a goldenek és labik jellemzően tényleg jól el vannak kapatva, és az nem szép...

Nem azért, mert nem esztétikus, de b.sszus, szegény kutyákat nem értem, miért kell betegre tömni.


Na de ez persze nem Neked szólt, kérdező, csak úgy általában sajnos van egy ilyen nagy átlag, és viszonylag kevés a kivétel...



Azt ajánlom, amit előttem a többiek.:) Tojd le az ilyeneket magasról, ennél idegesítőbb dolgot ne tegyen senki.:)

(Az én kutyáimat kővel dobálják gyerekek hátuk mögött a szüleikkel, akik le se sz.rják, mert egyikük óriástestű, és ő a szörny, akivel meg kell küzdeni... ezért most belülről ilyen nád mittudoménmivel kell eltakarnom a kerítést...) Na EZ felb.ssza az agyam.

2012. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Van itt is egy labi, ami olyan kövér, hogy télen kint feküdt a járdán, én meg arra toltam a babakocsit, megpróbált felállni és komolyan azon gondolkoztam, hogy felsegítem, mert többször nekifutott, mire sikerült neki. Na, hogy visszakanyarodjak a témához, én tisztában vagyok vele, hogy nem épp a legszebb fajta kutyáim vannak, de nekem tetszenek, mások véleménye meg nem igazán érdekel. Az egyiket 3 hónaposan meg akarta simogatni egy kisfiú, az öreganyja meg elcincálta onnan, hogy nem simogathatod meg, nézd már meg milyen gonosz, egy 3hónapos kiskutya aki ül a fűben. Múltkor viszont megdicsérte egy 20év körüli lány a kutyáimat, gyorsan körbe is néztem, hogy ezt az enyémekre mondja, mert nekem meg az a szokatlan, hogy tetszenek valakinek. Pedig tényleg nem csúnya kutyák fajtájukon belül. Nem zavar, mert mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar, de nem feltétlenül tartom szükségesnek, hogy meg is jegyezze hangosan.
2012. szept. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76 %-os: én is pont így vagyok a kutyáimmal. Egyikük a közízlés szerint kevésbé szép (miért olyan vékony? jaj, milyen aránytalan stb.), de ő imádja az emberek közelségét, ha simogatják idegenek, foglalkoznak vele. Huskym meg mások szerint is gyönyörű, így őt folyton simizni akarják, de nem igen rajong érte. Persze nekem mindkét kutya ugyanolyan szép, a kis keverékem értelmes szemei, hosszú farkincája, cuki fülei, szép ruganyos teste:)
2012. szept. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Aki azt írta, hogy biztos fiatal vagyok még, igen az vagyok, 22 éves. De annyira szeretem ezt a kis ördögöt, hogy rosszul esik, ha ocsmányozzák. Ő se nem kövér, se nem göndör szőrű, mint egy birka. Még csak 3 hónapos a lelkem, növésben van, kissé aránytalan, ez tény. De hát ez van. Most már rájöttem én is, hogy feleslegesen idegesítettem magamat. Mindenkinek a saját kutyája a legszebb, és szarjunk mások véleményére! :D A yorkis dologhoz meg...soha nem értettem az ilyen embereket. Attól, mert picik, ugyan olyan kutyák, csak tudod, sok embernek a kutya a német juhásztól kezdődik, ahogy írta is valaki. De iszonyat okos kutyák, egyik barátnőmnek is van egy, olyan gyorsan tanult, hogy csak néztem, mint hal a szatyorban. Iszonyat értelmes kutyák. Én úgy vagyok vele, hogy minden kutya isteni ajándék az ember számára, a rossz napokat is szebbé teszik, és ez a legfontosabb. :)
2012. szept. 1. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!