Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyássport illik hozzá?

Melyik kutyássport illik hozzá?

Figyelt kérdés
A labradorokkal melyik sportot ajánlott űzni?öv kizárva,már csak a fajtából kiindulva is,esetleg obedience?Vagy ki mit javasol? :)

2012. szept. 3. 21:15
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:
Az obedience jó szerintem. De ha teszik megpróbálhatod vele a dog dancigot, frizbit, esetleg az agilytit is.
2012. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

AZ agilityre én is gondoltam,de az a baj,hogy azt otthon nem tudom gyakorolni,ahhoz mindig sulipályára kell menni.

A frizbizés hogy van,mert azt nem nagyon ismerem.Ezt tanítják valahol?Mert azt hallottam,hogy versenyek vannak.

2012. szept. 3. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ÖVt tükrös rendszerben csinálhatjátok, bár én lehet régimódi vagyok, de nagyon idegen nekem a nem ÖV típusú és hajlamú kutyák csibészeltetése, de nyomkeresésben kitűnő lehet. Agility, bikejöring, canicross, frizbi... nézz körül milyen oktatás folyik a környékbeli sulikban, menj le pár órára esetleg vidd a kutyát és akkor dönts, ha láttad, hogy mi mit takar. De youtube-on is rengeteg videó van, érdemes nézegetni.
2012. szept. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hovarju ***** válasza:

a frizbiről olvashatsz a www.flydogs.hu oldalon.

Sok hasznos olvasnivalót találsz , és ha belépsz a fórumra nagyon sokat tudnak segíteni az ott levők, nekik nyugodtan felteheted a kérdéseidet.

2012. szept. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy labradorral normális retriever munkát csinálni manapság már snassz?? Én inkább azt javaslom: apport, jelölések, blindok stb - tehát igazi vaádszmunka, amire ez a fajta ki van tenyésztve.

[link]

2012. szept. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsónál a pont!!!!
2012. szept. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azért nem írtam, mert elég kevés helyen képeznek retrievereket, vadászkutyákat, és lassan minden bokorban terem egy agility vagy egyéb pálya/kiképzővel, de vadászmunkát elég kevés helyen fog tudni tanulni (na meg a hobbi gazdik is inkább a látványosabb 'hobbi' és nem munka sportokat szokták előnyben részesíteni). Egyébként teljesen jogos.
2012. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jogosnak jogos,az igaz,de ez a problémám,hogy itt a közelben sehol nem foglalkoznak ilyennel.Nincsenek itt ilyen oktatók,így nem tudom ezt megoldani sajnos.
2012. szept. 4. 15:59
 9/11 anonim ***** válasza:

Hol az az itt?

Egyébként a vadászkutyázásban az a jó h nem igényel folyamatos kiképzői/edzői jelenlétet. Elmész egy pl hétvégi tréningre: megtanulsz egy-két dolgot amit utána otthon ki tudsz dolgozni, ki tudsz gyakorolni. Majd 2-3-4 hét múlva egy hasonló intenzív tréningre elmész.

2012. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ma utánaolvasgattam a témának,tényleg lehet otthon is gyakorolni.Ami biztos,hogy versenyekre járni nem szeretnék,de akarok valami feladatot adni a kutyának,amit élvezünk mind a ketten.

Esztergom mellett lakok,itt a közelben nem hinném,hogy van aki ezzel foglalkozik,de javítsatok ki ha tudtok valamit.Az itteni sulikban főleg NJ-okkal dolgoznak,szinte csak öv munka van.Erre meg biztos hogy nem viszem a kutyám.

2012. szept. 4. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!