Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kezelhetet...

Hogy neveljem meg a kezelhetetlen kutyánkat?

Figyelt kérdés
Nagyon izgatott lesz, ha meglát minek, fel-le rohangál, felugrál, és közepes termetű, össze-vissza karmol, meg játékból belecsíp a kezünkbe, de ez már be is lilult többször, szóval elég erősen csinálja. Tanítani sem lehet. Nem tudom, mit kezdhetnék vele. Elolvastam egy kutyapszichológia könyvet, de a gyakorlatban nem igazán vált be. Azt írta, ne figyeljek oda rá, ha ugrál, de ő mindig ugrál, nem érdekli, hogy figyelek-e rá. Az anyja is ilyen volt, az ő természetét örökölte, de még kölyök, reménykedek, hogy lehet vele kezdeni valamit, különben meg kell válnunk tőle. Kutyaiskolába nem tudom vinni, mert nincs a közelünkben.
2009. júl. 28. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
akkor még több ideig ne vedd figyelembe! Egy szót se szólj hozzá, látványosan fordulj el. Kitartás és menni fog.
2009. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőnek igaza van. Esetleg ahányszorfelugrik lökd le magadról,mert ha nagyobb lesz sokkal jobban fog majd fájni ha felugrik.
2009. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

de nem érdekli semmi.:D

lelökhetem ezerszer, nem figyelhetek rá egész nap, akkor is csinálja. ráadásul hátulról rámugrik és belemar a karomba játékból.

2009. júl. 28. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen marás alkalmával fordulj meg és nagyon határozottan indulj el felé, addig csináld ezt, amíg hátrál ugrál... Ha megáll és hanyatt dobja magát, akkor otthagyhatod és szemkontaktust se vegyél fel, de azért sandíts rá, ha elindul valamerre ugyanilyen fenyegető lassúsággal indulj el felé, amíg már csak kerülget, de nem megy közelebb hozzád. Egy olyan 10 percig kell így hagyni, de ahányszor megszakítja meg kell félemlíteni és újra valami mást tevékenykedni. Ez a falkából való kizárás, kertben, séta közben könnyeb.

Gondolom az alap falkavezéri dolgok, mint a kapun kimenés (te mész előre!), kaja szabály (te eszel előbb és nem nyúl hozzá, amíg a közelében)vagy mennek... Ha jól olvastad a könyvet ilyenek vannak benne, ha nem érthető elmagyarázom, nálunk nagyon bejött...


Írj, h mi van, ez nem vicces, de néha nagyon egyszerű, apró dolgokkal teljesen át lehet alakítani egy kutyát... Vagyis átalakítani nem, de kordában tartani.

2009. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

javaslom,reggeltől estig ,akár hányszor elmész-és visszajössz , pl: bolt,munka, hálószoba, bárhonnan jössz vissza, NE VEDD ÉSZRE A KUTYÁT 5 PERCIG. NE NÉZZ RÁ,NE SZOLJ HOZZÁ. mindha nem lenne !!!ha rádugrik ,hang nélkül told el. semmi esetre se adjál ki hangot.

majd kb: 5 perc mulva hívd magadhoz és ha odamegy ,dícsérd agyon.

viszont ,ha magától megy NE VEDD ÉSZRE !

EZT HÍVJÁK : MEGTAGADÁSNAK. így ,átveszed a falkavezér szerepét,amit a leírásod alapján eddig ő birtokolt.

a rossz hír az ,hogy ez még a kezdet.

a jó hír,hogy megtanulható.

fontos,hogy ne reagáljál semmiféle módon rá,amíg ő megy hozzád !

nekem bevált,és pár száz-ezer kutyatartónak is :)

jan fennel féle trükk :)

2009. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
ötlet: próbáld ki, hogy újsággal ráversz kicsit a popójára. Néhánynál beválik, néhánynál nem, de ezt kb a 4.csapás alkalmával észreveszed. Az enyém ha nagyon rsszat csinál, elég megzörgetni egy újságot és már iszkol is:)
2009. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ugrál, azonnal csukd be egy másik helységbe, várj egy kicsit, aztán engedd vissza. És ezt annyiszor, amíg meg nem érti a dolgot.

Ha a kanapén ülsz és felugrik(de te nem akarod) azonnal állj fel, de ne vegyél róla tudomást. Ezt is addig amíg fel nem fogta.

Neked is figyelmedbe ajánlom "a póráz két végén" című sorozatot

2009. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem neked ez kell :

[link]

Cesar Millan módszer .

hiperaktív kutyák kezelése .

a SOUTH PARK rész kurrrrrrr....a JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ !

2009. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!