Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szukát vagy kant?

Szukát vagy kant?

Figyelt kérdés
Van-e valami viselkedésükben eltérő különbségük esetleg? Nyugodtabb valamelyik? Ilyesmikre gondolok. :) Tapasztalatokra vagyok inkább kíváncsi.

2012. szept. 4. 21:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy a többiek is tudtak normális választ írni, egyedül csak te nem. Arra voltam kíváncsi hogy van e viselkedésbeli különbség szuka vagy kan között. Nem másra...
2012. szept. 4. 21:43
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Én is válaszoltam: 100%-os biztonsággal nincs. Nem hittem volna, hogy ennyire le kell egyszerűsítenem.


Aki meg a szukákat könnyű esetnek tartja, annak szívesen kölcsönadom az enyémet, próbálja meg neki elmagyarázni a szabályokat úgy, hogy ne találjon benne kiskaput. Sok sikert hozzá :) A kiskapukeresés szerintem egyszerűen intelligencia kérdése, az okos kutya megkérdőjelez, a butább elfogad (nyilván nem fekete-fehér, vannak fokozatok, még mielőtt ebbe is beleköt valaki... :)).

2012. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Általában a szukákra mondják, hogy simulékonyabbak, és hogy a kanok "bunkóbbak". Nálunk ez pont, hogy fordítva van, régebben volt egy kanunk igaz ivartalanított, de egy nagyon kedves, bújós, első szóra hallgató kutya volt. Most egy ivartalanított szukám van, de felér egy kannal, domináns erős egyed (nem neveletlen azt hozzáteszem). Legközelebb kant választok és kevésbé dominánsat az alomból.
2012. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nekem eddig csak kan kutyám volt. Hogy a szukák mennyivel viselkednek másképp, arról sejtelmem sincs. (ezért tettem fel itt a kérdést). Én kan párti vagyok (mivel a szukákról nincsen tapasztalatom.) Úgyhogy várok még válaszokat:)
2012. szept. 4. 21:55
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

akumi: a kiskapus válaszoló vagyok, aki a félreértések elkerülése végett már az elején leszögezte, h a válasza általánosításra épül...


köszönöm, nem kérem a kutyádat kölcsönbe, a legkevésbé sem izgat, h milyen lenne az élet a te kutyáddal. az a baj veled, kedves akumi, h észrevétlenül próbálod az embert sértegetni. de a válaszaid "éle" nagyon is észrevehető, csak egy kis intelligencia kell hozzá - ahogy te mondod. én meg azt mondom, h részemről oké, h van ilyen ember is, mint te, csak ettől nekem nem leszel túl szimpatikus...

2012. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerencsére nem azért vagyok itt, hogy népszerűsítsem magam. Meg én úgy vagyok vele, hogy akinek nem inge, ne vegye magára, aki meg magára veszi, az gondolkodjon el rajta, miért tette. Nem nézem, hogy te mondtad-e kétszer vagy hányszor, hogy a szukák simulékonyabbak, vagy hány különböző ember írta, csak reagálok rá. Nem lehet ezügyben általánosítani és pont, múlt héten ahány gázos kutyával találkoztunk séta közben, mindegyik szuka volt, a kanok mind példásan viselkedtek. Előtte meg pont fordítva volt, máskor meg vegyesen. Aki elég kutyával találkozott már, az tudja, hogy a jellem sokkal többet számít, mint a nem. Én is tudnám mondani, hogy nagy %-ban milyenek a tapasztalataim szerint, de azért nem teszem, mert nem akarok ezzel félrevezetni senkit. Az egész kutyát kell mindig nézni, nem csak a lába közét.
2012. szept. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell szapulni egymást. Mivel a kérdésbe oda is írtam hogy a "tapasztalatokra vagyok kíváncsi". Az meg ugyebár mindenkinek más. Én örülök ha válaszoltok, főképp ha normális hangnemben, és úgy hogy közbe nem okoskodtok. Szerintem is volt kivetni való a válaszodban Akumi...És igen akinek nem inge ne vegye magára, de te meg a kérdésre válaszolj inkább, és ne a hibát keresd mindenben.
2012. szept. 4. 22:27
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen egyedfüggő. Egyik barátom kifejezetten nyugodt kutyát akart, ebből a megfontolásból vett egy labrador szukát. Én 8 hetes korában láttam először,de már akkor megállás nélkül pörgött.Rövidesen az egész kertet tönkrevágta, olyan volt mint a forgószél, kő kövön nem maradt utána. Nem lehet azt mondani, hogy el volt hanyagolva, minden nap sétáltatták, foglalkoztak vele.Séta közben rendszeresen kitépte a pórázt gazdi kezéből és egyszer úgy meglógott, hogy kocsival keresték fél napig. Fél éves volt kb. mikor kutyakiképzőt hívtak hozzá házhoz, aki azt mondta 20 éves pályafutása alatt sose látott még ennyire hiperaktív kutyát. Ez csak egy példa volt, de tapasztaltam már ezer másik kivételt is arra a tételre nézve, hogy a szukák nyugodtabbak, a kanok meg nyugtalanok.:)

Nekem is voltak már szuka és kan kutyáim is, több is, de nem szerinti általános jellemzőket nem sikerült megfigyelnem. Minden kutya teljesen egyedi. Most is van egy kan és egy szuka kutyám is.

2012. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem jelenleg van 2 kanom és 4 szukám...hát, a szukák sokkal dominánsabbak, egymással rém bunkók, nehezen kezelhetőbbek. A két pasi igazi ölbe cica, bár ők sunyibban próbálkoznak szabályszegéssel mint a szukák.


Szerintem ez annyira egyed függő, nevelés függő, hogy nem lehet így kijelenteni, hogy egyik nem ilyen a másik olyan. Plusz fajta függő, az én fajtámban pl mindenkinél neccesebbek a szukák mint a kanok más fajtákban meg máshogy van plusz ugye egyedenként is eltérhet

2012. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Miért neked milyen fajta kutyáid vannak?
2012. szept. 4. 23:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!