Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szukát vagy kant?

Szukát vagy kant?

Figyelt kérdés
Van-e valami viselkedésükben eltérő különbségük esetleg? Nyugodtabb valamelyik? Ilyesmikre gondolok. :) Tapasztalatokra vagyok inkább kíváncsi.

2012. szept. 4. 21:16
1 2 3
 21/23 Hovarju ***** válasza:

Nekem jelenleg egy labrador jellegű ivartalanított szukám van. Előtte volt egy német juhász szukám és egy malamut kanom.

Szerintem a szuka kutyák sokkal alkalmazkodóbbak.

A kan is gyorsan tanult meg dolgokat, de mielőtt végrehajtotta volna a feladatot mindig húzta az időt és sokkal önállóbb volt.

2012. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
51%

Az első kutyám egy törzskönyves golden retriever volt. Tudatosan olyan kutyát kerestem, aki örökmozgó, aki folyton zizeg, hogy csináljunk már valamit. Így választottam ki a nekem való, szuka goldent. Ti azt mondjátok, hogy a szukák nyugodtabbak, kezelhetőbbek, stb. Megint az általánosítás...A kutyám hihetetlen csintalan volt, örökmozgó, és néha kezelhetetlen. Pedig volt kutyaovi, kutyasuli, retriever képzésen. Rengeteg séta, játék, tanítás, ivartalanítás se segített abban, hogy lenyugodjon. De persze nekem pont ilyen kutya kellett, akin mindig azt látom, hogy "menjünk már"! Egész életében olyan volt és lesz, mint egy tesztoszterontól duzzadó kan. Majd hozzánk került egy kis golden keverék kan, a szukám ellentettje. Nyugodt, engedelmes, pedig még suliba sem jártam vele. Úgyhogy nem a kutya nemét kell nézned, hanem a temperamentumát. De ha ezt egy jövendőbeli kutyatartó nem tudja, az gáz. Azt meg nem is értem, hogy Akumi válaszában mi volt a kifogásolható, hiszen csupa okosságot és az igazat írta le. Hogy nem szabad a kutya nemét előtérbe helyezni, mert nagyon mellényúlhatunk. Meg milyen tapasztalat kell nektek, ha az nem elég, hogy menhelyen dolgozott, több száz kutyával a keze alatt??? Nem értem. Kérdező, pont a leghasznosabb választ nem tudtad értékelni és felfogni, mondván, hogy a kérdésre válaszoljon. Na, most én is le leszek ezért bacva, de nem érdekel.:D

Szép napot.

2012. szept. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Még ahogy a szüleimmel éltem volt kan, és szuka kutyánk is. A szukák állandóan fialtak, így nem volt annyi energiájuk a rosszalkodásra. A kanok meg állandóan csavarogtak. Gyerekként így nekem a szukák szimpatikusabbak voltak, és mindig lehetett náluk babázni.

Felnőtt fejjel most ivartalanított kutyáim vannak, kanok, szukák vegyesen. Nem tudnék általánosítani, a nyugodtságot illetően. Vagy egy veszettül domináns szukám, nehezen kezelhető, mindenkibe beleköt. De van ilyen kanom is. Amit talán megfigyeltem (sok ideiglenesem volt/van), hogy a szukák egymás közt kevésbé elnézőek, hamarabb belekötnek a másik szukába. Volt egyszer, hogy találtam egy szukát, és másnap elkezdett tüzelni. Na a többi szuka nagyon rá volt indulva. Lépten-nyomon belekötöttek. A kanok egymásközt elnézőbbek, ritkábban szakad el náluk a cérna.

2012. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!