Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyi idős korában kezdtét...

Ti mennyi idős korában kezdtétek el sétáltatni a kutyátokat? Eleinte mekkora távot tettetek meg vele?

Figyelt kérdés
Nekem 3,5 hónapos a kutyám, naponta kiviszem őt sétálni, hogy szokja a pórázt, és magával a sétával járó szituációkat, tárgyakat(autó, motor, bicikli,stb) és idegen kutyákat, embereket. Nem megyek vele sokat, max 15 percet. Nem akarom túlterhelni. Szerintetek ez kevés vagy sok még neki?

2012. szept. 5. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
3.5 hónaposan már nagyon kevés a 15 perc. nyugodtan sétáltasd hosszabb ideig
2012. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mától meghosszabbítom az időt.:)
2012. szept. 5. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:
en a kaummal 1-2 orat is setaltam mar 4 honapos koraban kissebb pihenokkel illetve a bichonommal 1 orat pihenes nelkul de ha elfaradt nem eri meg tovabbmenni nehogy valami baja legyen erdemes felvenni es hazavinni vagy megalni 5-10 perceket
2012. szept. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-2 órát? Jesszus, én meg itt pattogok a 15 percemmel. :D Na jó, mától nagyobb sétákat teszünk meg.
2012. szept. 5. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
két óra azért még fárasztó lehet neki (fajtájától s függ), de egyórás sétára minden nap kellene már vinned. az a lényeg, h ne futtasd, csak laza tempóban sétáljatok és figyeld a reakcióit, azokból kiderül, ha elfáradt. amíg ilyen meleg van, a késő délutáni órákra időzítsd a hosszabb sétát, h ne szenvedjen a forrróságtól
2012. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hetesen, kb 2 km, félúton egy parkban pihi és játék a többi kutyával. 10 hetesen már 4 km, kb 2 óra, közben úszás a Tiszában.
2012. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Nagy mozgásigényű kutya, retriever keverék(utcáról összeszedett), úgyhogy mindenképpen elkezdem a nagyobb távokat. Kicsit félreinformálódtam, azt gondoltam, hogy neki még túl megterhelő lenne az 1 órás séta. De ezek szerint nem. Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 5. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:
ajanlom ha van valaki ismerosod akinek meg van kutyaja setaltasd vele meglatod a kutyanak is jobbb neked is es ha van valami nagyobb mezo,udvar ahova elengedhetitek nyugodtan engedd el hadd jatszodjanak ha a kutyusod bakkk illetve nyosteny az ellentetes nemmel vidd hogy ne nagyon legyen verekedes de ez a veszej meg nem all fent csak ojan 8-9 honapos kortol.
2012. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz vele többet is, biztos élvezi a sétákat. Nem feltétlenül kell óriási távokat megtenni, a lényeg, hogy tartalmas legyen. Tanítsd őt, vidd kutyák közé, játszatok, lásson futókat, bringásokat, szóval szoktasd hozzá mindenhez, és akkor később nagyon kis nyugis életetek lesz.
2012. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!