Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell feldolgozni egy...

Hogyan kell feldolgozni egy kutyus halálát?

Figyelt kérdés
nagyon hiányzik:( És mindig ő jut eszembe mindneről
2009. júl. 28. 19:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
64%
Túl kel lépni ezen, ez az élet rendje..Most tanuld meg, túllépni ezt a halál dolgot, mert ha egy közeli családtagod,hozzádtartozód hal meg akkor nagyon magadba fogsz zuhanni..Egyébként ne legyél egyedül sokat, hanem legyél barátokkal, szervezz programokat,ne foglalkozz azzal, ami már nincs többé..Esetleg egy új házi kedvenc?
2009. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
100%

Mi is elveszítettük a kutyusunkat:( de mi már 3éve legalább,az egész házban vannak róla fényképek.

Nagyon nehéz volt nekünk is főleg mert daganata volt és már nagy fájdalmai voltak persze ebből semmi jelét nem mutatta csak bújt oda hozzánk meg hagyta hogy játszunk vele,aztán 1-2 dolog mutatkozott és muszáj volt kihívni az orvost aki elmondta hogy már elég régóta szenvedhet és fájdalmai lehetnek ez miatt így nagyon nehéz volt,de tudtuk hogy neki segítünk ezzel és el kell engedni, elaltattuk ,napokig sírtunk. elraktuk egy dobozba az összes kis dolgait. És az idő segített nagyon nehéz volt. de hodd el neked is segíteni fog és nem most de majd idővel új kutyusod lesz és nagyon fogod szeretni. Ilyenkor sajnos csak az idő segít.:) fel a fejjel,tudom hogy könnyű mondani de tudom mit érzel. idővel jobb lesz

2009. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
100%

Fúú hát ez nagyon nehéz dolog..

Nekem is 4hónapba telt mire teljesen elfogadtam hogy már nincs többé. Azóta sem tudok egy kutyát sem úgy szeretni mint őt.

Olyan volt mintha a legjobb barátomat vesztettem volna el.Egy kutya mindenkinél jobban szereti a gazdáját:)

ezért olyan nehéz,de hidd el idővel elfogadod hogy ez van. Senki sem élhet örökké :S

2009. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen rossz lehet most neked. Nekem is egy hónapja halt meg a kutyám. 14 éves volt és tüdőrákja volt. Egyik napról a másikra lett rosszul. Nem akartuk húzni a napokat, mert napról napra nagyobb fájdalmai voltak igy elaltattuk. Össze szedtünk mindenét gondolok itt a játékaira a pórázát és eltemettük vele. Egy kép nekem is ki van téve a szobámban amin együtt vagyunk. Nagyon nehéz ezen túlleni. Nagyon szerettem.
2009. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
:( Ti legalább eltemethettétek de mi..:( amúgy nem tudod az orvos mit csinál a halott kutyákkal? úgyértem eltemeti vagy hová teszi??:( amúgy részvétem:(:(
2009. júl. 28. 19:36
 6/35 anonim ***** válasza:

Jajj és látod hirtelen milyen hülye is vagyok akartam írni és kimaradt, hogy részvétem. :(

Mi panelban lakunk, de mamáméknak van kertje és oda temettük. Nem tudom a doki mit csinál a kutyákkal. Ti ott hagytátok?

2009. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
háát muszály volt mer tiszta vér volt.Meg ugye kertünk sincs és aztmondta a doki hogy ottkell hagyni mert majd ők eltemetik.De most hallok több olyan dolgot hogy nem temetik haanem elégetik meg ilyenek:'(:(:( És még csak megse mondta az orvos hova viszi meg se látogathatom:'(
2009. júl. 28. 19:50
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem tudom mit csinálnak az orvosok. De megértelek, hogy ez igy nagyon rossz. Mi is valamilyen szinten "örültünk" neki, hogy volt hely ahova eltemethetjük és oda ki lehet menni hozzá. Nagyon nehéz ezt az egészet feldolgozni. :((
2009. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Ahha igen nagyon nehéz:(:'(
2009. júl. 28. 20:03
 10/35 anonim ***** válasza:

Igen, a dokitól időnként (pár nap vagy hetente nem tudom) összegyüjtik és utána elégetik. (1 fokkal jobb a dögkútnál)

De van más lehetőség is:

1, -Alsónémediben, (és azt hiszem Győrben, meg talán még Szeged vagy Debrecen környéke) van kisállat temető sírhellyel meg ilyesmi (azt hiszem már van krematórium is)

2, - Budapesten és környékén van egy mozgó krematórium (ezt felhívhatod Te is vagy a kérésedre a doki. És akkor Veletek vagy nélkületek a kutyust elvisz valami szép de kihaltabb területre és ott elégeti és Te megkapod a hamvait egy általad választott urnában).

Nekünk az előző kutyánkat kellett Alsónémediben eltemetni (mert januárban fagyos volt a föld hiába laktunk kertes házban) nagyon kedvesek, szimpatikusak voltak.

2009. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!