Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond van a kutyámmal, vagy ez...

Gond van a kutyámmal, vagy ez természetes ennyi idősen?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos kutya, utcán találtuk, akkor volt kb 6-7 hetes. Golden retriever keverék lehet, nagyon hajaz a goldenre. De nem is ez a lényeg. Hanem a lába...A bal mellső lába görbe, és biceg is. Futás közben ez nem látszik, de ha csak szimplán sétál, akkor bicegve megy. Mindenféleképpen elviszem állatorvoshoz, de csak jövőhéten, akkor kapok fizetést, most sajnos nincs miből, mert volt egy nagy, nem várt kiadásunk. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez természetes a kölyökkutyáknál, hogy csámpásak, és bicegnek néha, vagy komoly gond van? Olvastam vállízületi dp-ről, meg könyökízületi dp-ről, és nagyon félek, hogy esetleg ilyen baja van. A könyökízületnél azt írták, hogy már 4 hónapos korban előjöhet. A lába úgy néz ki, hogy a váll résznél be van nyomódva kicsit, és a lába nem szép egyenes. Amúgy jó fajta táppal etetem(acana), és kap gf 600-at. Nem tudom mit csináljak, az oké, hogy elviszem dokihoz, de akkor is.:( El vagyok keseredve. Szóval lehet azért ilyen a lába, mert még növésben van? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. szept. 5. 20:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Oks, írj majd mindenképp, h mit mondott.

Hàt igen, hiàba jò egy tàp, ha a fehérje v bármi màs nem megfelelő :S

Nekem egyébként most az Acana kacsàs-körtés tàpja a legszimpatikusabb, minden jò arànyban van benne, még a kölyköknek is!

2012. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Szia! Elviszem ma a dokihoz, kölcsönkértem anyutól.:S Muszáj volt, nem bírok várni. Ahonnan rendelek neki kaját(zoofast), ott még nem láttam ezt a körtés acanát. Át fogok állni más tápra, brit care-re, vagy valami másra, csak ne legyen magas a fehérjéje. Nem hittem, hogy ennyit árthat. Remélem csak én aggódom túl, de belehalnék, ha valami komoly baja lenne.
2012. szept. 6. 09:38
 13/25 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a hirtelen minőségi váltás megviseli az összes kutya szervezetét, ha a kicsi tenyésztőtől lenne, ahol előtte is jó tápot kapott volna, akkor valószínűleg nem alakult volna ki ez a probléma. A legjobb megoldás tényleg az, hogy keresel egy köztes tápot, én nem csak kisebb fehérjetartalmút, de egy picit rosszabb minőségű tápot is keresnék és arról idővel visszaváltani erre, vagy más jobbra. Persze most nem a tescosra gondolok, hanem valami középkategóriásra, alacsonyabb fehérjetartalommal pl. bosch vagy brit premium.

Majd írj, hogy mit mondott az orvos.

2012. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Brit Care is jó, de szerintem is inkább közép kategóriás tápra váltsatok. Barátnőmék most Happy Dogot adnak, az volt a Fressnapfban nagy hirtelenjében..

De ennél azért jobb a Brit, Josera, Bosch stb. - inkább ezek közül vmelyiket, de a fehérjetartalmat nézd meg mindenképp, ne legyen 30% fölötti!


Mi volt a dokinál, mit mondott?

2012. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Egész nap hívogattam a doki, ki volt kapcsolva. Megkértem anyut, hogy vigyen el a rendelőbe, zárva volt. Elmentünk a doki házához, nem volt otthon senki. Szerintem szabin van. :( Úgyhogy még nem tudok semmit. De addig is keresgélek tápokat, aztán jövő héten már csak hazaér a doki. De lehet nem bírom ki, és elmegyek egy másikhoz, csak ebben megbízom, nem akarok máshoz menni. Nem tudom mit csináljak.
2012. szept. 7. 06:11
 16/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sajnos a dokim még mindig nyaral, de elvittem őt egy másik orvoshoz. Oda jutottunk, hogy a kaja okozta a bajt. Azt mondta, hogy cseréljem le a tápot valami gyengébb tápra, és adjak neki Márkus port(kalcium). Azt mondta, hogy a magas fehérjétől hirtelen nőtt a kutya, viszont a csontja nem tudták követni ezt a gyors növést, valószínű, hogy el vannak vékonyodva, és az ízületei sem a legjobbak. Szóval azt mondta a doki, hogy még időben vagyunk, és ha adom a kutyának a kalciumot és a gf600-at, és gyengébb tápra váltok, akkor rendbe jön a kutya. Azt mondta, hogy alapból nem lenne probléma a magasabb fehérjetartalom, ha mindig is ilyen tápot kapott volna. De mivel utcáról szedtük össze, és lehet már 4-5 hetesen elszakították az anyjától, a szervezete túl gyenge volt egy ilyen erős táphoz. Szóval igazatok volt, én meg utálom magam, nem is gondoltam arra, hogy árthatok az acanával...
2012. szept. 11. 19:19
 17/25 anonim ***** válasza:

Ne utáld magad, te a legjobbat akartad neki, jó gazdi vagy!

Jobbulást neki, szerintem hamar helyrejön :)

Sikerült már tápot választanod, vagy segítsünk? :)


Off:

Barátnőm kiskutyáját, akit említettem, hétfőn hajnalban elvitte a parvó ;( Lappangási időt nézve, pont az orvosi rendelő előtt fertőződött meg, amikor oltásra vitték :(

2012. szept. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Istenem, szegény kutyus.:( Barátnőd biztos ki van borulva. Azért az se semmi, hogy pont az állatorvosnál fertőződött meg. Szemét betegségek ezek. És az ember ilyenkor olyan tehetetlennek érzi magát.


Hát a tápokkal hadilábon állok...az a lényeg, hogy alacsony fehérjetartalmú legyen. Nézegettem a tápokat, a zoofast-ról szoktam rendelni. Ott a Brit Care-t találtam, ami alacsonyabb fehérjés. Nem igazán ismerem a kajákat, úgyhogy minden segítséget és tanácsot örömmel fogadok! :) És köszönöm!

2012. szept. 11. 20:29
 19/25 anonim ***** válasza:

Hát igen, üres most minden nekik :(

Én is sokat gondolok rá.. Pont tőlem kaptak gf600-at és ma ajánlottak egy humán zöldkagylót, ami teljesen kiváltja a gf600-at, csak jóval olcsóbb.. egyből rájuk gondoltam, hogy ez nekik is jó lesz. Aztán jött a felismerés, hogy ja, mégse ;(


Brit Care jó táp! Én is azzal etetek (még egy rövid ideig, aztán BARF-ozunk, pénteken lesz már husi).

Ha anyagilag megengedhetitek, én azt mondanám, hogy rendelj neki 1 csomag felnőtt és 1 csomag junior tápot és a kettőt keverve adnám. Junior tápnak ugye 28% a fehérjetartalma, a felnőtté 25%, valahol a kettő között lenne neki az ideális :)

Amúgy a dogshop.hu-ról rendelve kivételesen olcsóbb a Brit Care, mint a zoofastról :), és ha van raktáron (szokott nekik lenni), akkor már másnapra ott van nálad :)

2012. szept. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit érezhet a barátnőd(ezt gyorsan le is kopogom), de belegondolni is rossz. Én beleőrülnék, most is minden bajom van, mi lenne ha el is veszíteném. Nagyon hamar elvitte a betegség? Későn vették észre?


Szóval azt mondod, hogy a Brit az jó? Azt mondta a doki, hogy a kutyám jelenleg olyan, mint egy tápos csirke..nagy, de gyenge. Szóval ez a táp nem fogja így felpumpálni, ugye? Mert akkor rendelek neki ilyet, meg se várom míg elfogy az Acana, a maradékot beadom menhelyre. Köszi a segítséged!:)

2012. szept. 11. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!