Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond van a kutyámmal, vagy ez...

Gond van a kutyámmal, vagy ez természetes ennyi idősen?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos kutya, utcán találtuk, akkor volt kb 6-7 hetes. Golden retriever keverék lehet, nagyon hajaz a goldenre. De nem is ez a lényeg. Hanem a lába...A bal mellső lába görbe, és biceg is. Futás közben ez nem látszik, de ha csak szimplán sétál, akkor bicegve megy. Mindenféleképpen elviszem állatorvoshoz, de csak jövőhéten, akkor kapok fizetést, most sajnos nincs miből, mert volt egy nagy, nem várt kiadásunk. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez természetes a kölyökkutyáknál, hogy csámpásak, és bicegnek néha, vagy komoly gond van? Olvastam vállízületi dp-ről, meg könyökízületi dp-ről, és nagyon félek, hogy esetleg ilyen baja van. A könyökízületnél azt írták, hogy már 4 hónapos korban előjöhet. A lába úgy néz ki, hogy a váll résznél be van nyomódva kicsit, és a lába nem szép egyenes. Amúgy jó fajta táppal etetem(acana), és kap gf 600-at. Nem tudom mit csináljak, az oké, hogy elviszem dokihoz, de akkor is.:( El vagyok keseredve. Szóval lehet azért ilyen a lába, mert még növésben van? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. szept. 5. 20:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hamar elkapták. Szerdán kezdődött nála az egész, megfelelő kezelést kapott. Hol jobban lett, hol visszaesett. Igazából a kakija soha nem volt véres. De hétfő hajnalban odabújt barátnőmhöz, megpihent. Majd a fenekénből bűzös barna vmi jött ki. Felhívták a dokit, ő közölte, hogy sajnos nincs mit tenni. Valószínű, hogy leállt a veséje és az sem kizárt, hogy vmi belső szervét egyéb károsodás érte. Nem sok volt neki vissza, menthetetlen volt, így elaltatták, hogy ne szenvedjen. 5 napot bírt, de nagyon pici volt még, 7,5 hetes volt, amikor átment a szivárvány hídon ;(


A Brit Care nagyon jó táp. Csak nagyon vigyázni kell az adagolásával, mert én anno befürödtem vele. Annyit adtam neki, amennyi az etetési útmutatón van, de sok volt és csonthártya gyulladása lett (érdekes módon a homlokán jelentkezett). Csak egy példát mondok neked, Joeynak a 28%-os fehérjetartalmú junior tápból 680 gramm lenne a napi adagja, ezzel szemben én már 8 hónapos kora óta a felnőttet adom neki (ami 25% fehérjetartalmú) és napi 500 gramm az adagja így.

A helyedben a felnőttet és a juniort mindenképpen keverve adnám. Ha nincs úgy pénzetek, akkor szólj és nézünk egy köztes tápot :)

2012. szept. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ja és ezzel azt akartam mondani, hogy nem az etetési útmutatót nézem, hanem Joeyt, hogy hogy fejlődik. Visszafogom nagyon, azt nézem, hogy a bordái ne legyenek azért kint és annyit adok neki, ami éppen elég hozzá. Szedi magára az izmot, de kg-ban nem látványos :)
2012. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

7,5 hetes? Kisbaba volt még. :( Szegény picúr. De biztos küzdött, nagyon akart élni, hiszen 5 napot végigharcolt. Pedig még nagyon kicsi volt. Istenem. :( Olvasni is rossz ezeket.


Azt hiszem maradok a Britnél, és hallgatok rád, rendelek felnőttet és juniort, ezeket fogom keverni. Az adagolásnál figyelek majd, nekem is sok volt, amit kiindulásnak írtak az Acanánál. Akkor nőtt hirtelen egy nagyot, szerintem ott is alakult ki a baj. Most inkább vékonyan tartom a kutyát, sokan azt hiszik éheztetem, pedig csak karcsú, nem sovány. :). És sajnos sétálni sem mehetünk, amíg helyre nem jön, nem szabad sokat mozgatnom.

Neked pedig NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!!:) Sokat segítettél! Szép estét! :)

2012. szept. 11. 22:08
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
A brit care tényleg jó lehet, de ha már minőségben ezt a kategóriát céloztad meg én inkább a taste of the wildnak valamelyik 26%-os tápját ajánlanám (persze ha anyagilag is belefér), egyrészt nem kéne 2féle tápot keverni, másrészt minden életkorban adható, és az sem elhanyagolható, hogy maga a táp minősége is kiváló.
2012. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon küzdött.


Taste Of The Wild is jó lehet azzal a fehérje tartalommal, amit előttem írtak :) Csak ebben az esetben a kalcium tartalmat is nézd majd meg, hogy ne legyen 1,5-nél több! :)

Remélem hamar helyrejön a kutyusod! Írj majd mindenképp :)

2012. szept. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!