Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék szerintetek?

Mit tehetnék szerintetek?

Figyelt kérdés

Már biztosan unjátok, hogy gyakran teszek fel border collie kérdéseket tenyésztőkkel kapcsolatban.Ígérem ez az utolsó mert most tényleg kell a segítség.

A helyzet az, hogy kinéztem egy kennelt név szerint a Poseidon kennelét.Írtam is nekik, hogy szeretnék kölyköt jövőre, de csak hobbi célra mert akárhogy is szeretnék vele utazni sajnos pénz hiányában nem tudunk.Válaszolt, hogy nem kerti dísznek szeretné a kutyáit eladni (de nem ilyen mogorván, hanem normálisan írta.)

Erre ezt válaszoltam:

"Kedves Zsuzsa!

Kisvárdán élek és itt sajnos nincs lehetőségem a kutyával agilityzni,se terelni.....pedig az agility az ami igazán megtetszett nekem.Nagyon jó lenne, ha tudnék vele járni, de nem állunk úgy anyagilag, hogy utazni tudjunk a kutyussal.Sajnos pont ezért a legtöbb tenyésztő "elutasít" és attól félek, hogy ezért nem tudok majd tenyésztőtől vásárolni kutyát.A szaporítókat pedig nem tervezem támogatni kutyavásárlással. Egyébként akárhonnan is lesz kutyám biztos vagyok benne, hogy nem unatkozna mivel mindenhová vinném magammal.Nagyon közel a házunkhoz van egy hatalmas mező és oda is kimennénk minden nap frizbizni.Szeretek a természetben lenni és sokat mozgok.Ezért érzem úgy, hogy a border jó választás lenne.Persze tisztában vagyok az igényeivel és tudom, hogy egy fél órás séta még nem fárasztja le.Ezért nem bánnám azt se, ha egész nap vele kéne lennem.Minden esetre köszönöm!"

Ezt 08.31.-én küldtem el neki és nem válaszolt.De nem hiszem, hogy szándékában áll.Mit tehetnék?

Egyébként nem a kennel hírét szándékozom rontani mert tényleg NAGYON jó kennel.Nem hiába tetszett meg nekem ez a legjobban.



2012. szept. 7. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, olyan szekér után szerintem ne fuss, ami nem vesz fel, esetleg egy utolsó telefonos beszélgetést megpróbálnék, az csak személyesebb, mint az e-mail. Mondjuk, ha hobbi célra akarsz kutyát, nem tudom, miért kell erőltetni az agilityt. Ha ügyes vagy, anélkül is le tudod fárasztani a kutyát, vagy akár még te magad is építhetsz pályát. Mondjuk azt nem jó, hogy beleírtad, hogy nincs pénzed, lehet amiatt aggódik, hogy így hogy fogod a kutyát ellátni, orvoshoz vinni.
2012. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ragaszkodsz ennyire a border collie-hoz, más kutyust nem szeretnél?
2012. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam rá, hogy nem kéne beleírni mert nagyon személyes.De nem hiába költenék rá 120 ezret szóval tudhatja, hogy nem vagyunk olyan szegények.csak az állandó utazás meg ilyenek már többe lenne mert ez a kutya vásárlás csak egyszeri alkalom lenne.A saját pályát már tervezem neki mert az udvarunk hatalmas és van alapanyag bőven.Köszönöm az ötletet.Fel fogom hívni, de majd csak, ha látom a honlapon, hogy születtek kölyök és akkor mindent elmondok majd neki.

Igen csak a border collie jöhet szóba.Idáig csak keverékeim voltak.Most az egyszer szeretném én kiválasztani a fajtáját és szerintem nagyon jól érezné magát nálunk.

2012. szept. 7. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább örülnie kéne, hogy ilyen lelkiismeretes gazdijelöltje akadt. Én azt ajánlanám neked, ha nem ragaszkodsz annyira a kölyökhöz, nézz szét menhelyeken. Mi 3 hónapja találkoztunk egy nagyon édes border kisszukával, gazdit keresett. vagy olyat is tudsz találni, aki hasonlit hozzá temperamentumban, és jól egymásra tudok hangolódni. ne add fel, sok sikert kivánok neked a választáshoz!!!!
2012. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Igen menhelyeken már körülnéztem és találtam is egy border collie-collie keverék kutyust.De sajnos nem jön ki túl jól a macskákkal és nekünk 3 cicánk is van így sajnos nem hozhattunk magunkkal.De a fajtamentőknek már szóltam, hogy ha esetleg bekerülne egy kis fiatal border collie akkor szóljanak.
2012. szept. 7. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!