Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyon mérges vagyok. Most délután idejöttek a szomszéd lánya és annak a gyereke. Böngésztem a netet, és csak annyit hallok, hogy valamik hangosan kopognak a teraszon, majd valami rápattant az ablaküvegre. Kimegyek, és látom, hogy a gyerek ott áll a kerítés mellett és tele van a keze kövekkel. A 3 hónapos kutyám, és a cicám meg az ajtóban ülnek és össze vannak kuporodva. A teraszon meg tízesével állnak a kövek. Az a kis görcs dobálta az állataimat, ráadásul majdnem betörte az ablakot. Megkérdeztem mit csinál, erre meg se szólal, csak bámul rám. Kérdem tőle, hogy ő dobálta ide a köveket? Nem felel. Rászóltam, hogy hagyja abba, és bevittem az állatokat. Majd kb 2 perc múlva kiabál a szomszéd lánya, hogy a gyerek panaszkodott, hogy kiabáltam vele. Én egy cseppet sem emeltem fel a hangom, még csak durva se voltam vele. Csak megkértem, hogy fejezze be. Pedig megérdemelne már az a gyerek egy pofont, mert múlt héten meg a focilabdájával rugdosta neki a falnak a másik szomszéd kiscicáját. Ha már meglátom ezt a gyereket, gyomorgörcsöm van, és bemenekítem az állatokat a házba. De most nem láttam, hogy jöttek. Mégis hogyan érjem el, hogy végre megneveljék ezt a nemnormális kölyköt? Mert nem én akarom felpofozni, de egyszer kihúzza a gyufát. Még csak 6 éves, de azon jár az esze, hogyan bánthatja az állatokat. Nem normális se az anyja, hogy hagyja, se a gyerek, hogy ilyet csinál. Furcsa mód nekem soha nem rágták a számba, hogy nem szabad az állatokat bántani, mégsem bántom őket. Szerintem ez magától értetődő. Adjatok valami tanácsot, a szép szó nem segít, azt már próbáltam.
2012. szept. 7. 18:41
 1/8 chrishu ***** válasza:
Sajnos nem tudok tanácsot adni de ha megmutatod neki, hogy milyen aranyosak akkor talán abbahagyja. Am hány éves?
2012. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
6 éves. Megmutatni, hogy aranyos? Hát ha annak látná őket, akkor nem bántaná...vagy nem tudom.
2012. szept. 7. 18:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülők értelmi szintje hogy áll...? Ha eléri a minimum szintet, próbálj velük beszélni, mert minden gyerek jónak születik. Szerintem a szülők hibáztathatóak ebben a helyzetben.
2012. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szülők értelmi szintje hogy áll...?


Hát úgy, ahogy a gyereké...Sajnos próbáltam már velük beszélni, de amint látom, nem valami eredményesen. Sajnos kedvesen, szép szóval próbáltam már. De nekik ő csak egy gyerek, és szerintük a gyerekek ilyenek. Nekik teljesen normális a gyerekük viselkedése. Én pedig irtó pipa vagyok. :S

2012. szept. 7. 19:19
 5/8 chrishu ***** válasza:
Hát valamit sürgősen kéne csinálni mivel ha a kutya nagyonn lesz később megtámadhatja a gyereket és a macsk is kapar rendesen annak pedig nem lesz jó vége :/
2012. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sűrű "szövényü" kerítés, sövény, megoldható? Milyen távol van a kerítés az erkélytől?
2012. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég közel van a kerítés, 2-3 méterre. Az a baj, hogy ezt a házat csak béreljük, a ház tulaja pedig puszipajtás a szomszéddal. Kutyát is alig engedélyezte. Eredetileg még kerítés sem volt a két telek között, annyira jóban vannak egymással. Most is csak a kutya miatt van elkerítve, egy zöld kis drótkerítéssel, ennyit engedélyezett a tulaj. Úgyhogy nagy a baj. Higgyétek el, beszéltem én már a jövő héttel is, de nem jutottam eredményre. Kerítés, sövény kilőve. Nem tudom, hogy ha a beszéd, szép szó nem elég, akkor mit tegyek. Szerencsére már elmentek.
2012. szept. 7. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát 3 dolgot tehetsz:

- állatvédőkhöz fordulsz (bár nem tudom, mit tudnak ez ügyben tenni

- megmutathatod a gyereknek, hogy a kutya is érző lény. Nem igaz, hogy a rossz szemléleten nem lehet változtatni, vannak olyan terápiás kutyák, akik olyan osztályokban dolgoznak, ahol ilyen gyerekek is vannak, s tudnak javulást elérni

- ha tudod, hogy jönnek, vidd be a házba az állataidat

2012. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!