Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A shar-pei kutyám csak kézből...

A shar-pei kutyám csak kézből hajlandó enni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
kiteszem neki a kaját ,de nem eszi meg.Csak ha kézből adom neki.Eddig tálból ette de egyszer etettem kézből és azóta csak kézből hajlandó enni.És a vezényszavaimat is csak akkor hallja meg ha kap a kezemből valami finomságot.Kaja nélkül nem ül le, nem ad pacsit....
2012. szept. 9. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Vedd el előle, ha nem kell neki a kaja. Legkésőbb pár nap múlva enni fog.

Ezzel a makacskodással momentán úgy ugráltat téged, ahogy nem szégyelli, én a helyedben nem hagynám, szóval kapd össze magad, és legyél makacsabb :) Ültetésnél nyomd le szépen a fenekét, aztán jutalmazd meg, addig viszont ne mutogasd neki a falatot egyáltalán, mert nem lefizetni akarod, hanem megjutalmazni. Nem is kell mindig kajáltatni, szokja meg, hogy néha csak simi a dicséret, végső soron úgyis oda kell eljutni, hogy kaja már csak ritkán kerül elő. A pacsira persze nem kényszerítheted rá, de ha rájön, hogy egyrészt más jutalom is létezik, mint a falat, illetve hogy akkor is kaphat falatot, ha nem lóbálod meg előtte feladatvégrehajtás előtt, akkor azért javulni fog.

És én a falkavezérségnek is alaposan utánaolvasnék a helyedben, mert ennek így nagyon gyorsan egy fejedre nőtt kutya lesz a vége.

2012. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket.nehéz nevelni sajnos
2012. szept. 9. 23:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ez a fajtával jár :)
2012. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!