Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal, ha...

Mit csináljak a kutyámmal, ha séta közben durván megugat más kutyákat?

Figyelt kérdés
Tacskó, két éves. Mindig is domináns volt, de már elviselhetetlen ahogy más kankutyákra reagál. Ugat nagyon, mindig van rajta póráz de látszik hogy nekik menne. Már sok mindent próbáltam, klikkerezek is, más dolgokban nagyon szófogadó és okos, de ezt egyszerűen nem tudom kinevelni belőle, megverni meg nem fogom. (Kutyasuli kilőve, ami nálunk van nagyon drága és messze van). Tanácsok?
2012. szept. 10. 20:47
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%

Ha nem vered,suli meg nincs akkor meg engedd oda és majd megtanulja hogy nem kell legközelebb,hát most erre mit mondjak.

Verést nem úgy kell értelmezni hogy félholtra rugdosod a kutyát.

Csupán csak hogy tudja az nem jó és azért kap egy kicsit.

Amúgy meg reménykedj benne hogy nem egy helyre hordjuk sétálni a kutyáinkat mert az én kezemből általában kicsúszik a póráz ilyen esetekben...

Üdvözlettel egy szép nagy stafford gazdája:)

2012. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Elsőnek:


Látszik, hogy te a kutyádat csak dísznek tartod, mert az milyen menő... Nagyon menő nekiengedni egy pórázon lévő tacskónak egy staffordshire terrier-t. -.-"

2012. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
10%

Na de nagyot szóltál!

Az enyém nevelve van és nem megy neki se kicsinek se nagynak.Sőt barátnőm kutyáját ha ugatják akkor megvédi:D

Ha dísz lenne nem lenne nevelve,így találj ki valami más okosságot,hogy belém köss.köszi puszi.

2012. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

"..mert az én kezemből általában kicsúszik a póráz ilyen esetekben...

Üdvözlettel egy szép nagy stafford gazdája:).."


Ez önmagáért beszél. Lehet, hogy a kutya meg van nevelve, de rád is rád férne.

2012. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az én egy éves menhelyről elhozott kutyám is ágaskodik, amikor a kerítésen belül őrjöngenek más kutyák. De leültetem, megrázom a nyakát, akkor abbahagyja. Érti, hogy nem kellene válaszolnia a provokációra, de még csak egy hónapja van itt, folyamatosan tanítom.
2012. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Igaz nekem boxerem van, de ő is domináns, és ha sétánál meglát egy másik kutyát akkor befeszít, ha ugat a másik kutya akkor ő is megmutatja a hangját. Én ilyenkor mindig közelebb engedem, hogy közelebbről is szemügyre vegyék egymást, és ilyenkor elszáll minden harag, és megy a barátságos ismerkedés. Én legalábbis megbízok benne, hogy csak kívülről mutatja, hogy naahh szétszedlek :), de amikor már közelebb engedem, meg puszi pajtás.
2012. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
33%

Igen ez is megoldás illetve én vagyok 1. és a 3. hozzászóló is.

Tapasztalataim szerint a kicsi kutyák ilyenek,és mivel dogom nem volt még velük így nem tudom hogy egyik sincs nevelve vagy nem lehet őket olyan egyszerűen nevelni.

Ahány ilyen kicsi kutyát láttam az mind kő kemény volt

2012. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%
A kutya fent leírt támadó magatartása eredhet agresszióból, de bizonytalanságból is. A lényeg, hogy a kutya ilyenkor nincs nyugodt állapotban, tehát meg kell nyugtatni. A kutyát verni nyilván nem szabad, az csak tetézné a nyugtalan állapotot. A kutyát általában úgy lehet kizökkenteni, ha váratlanul határozott mozdulattal mellbe bökjük. Aztán le kell ültetni a kutyát és nyugodt, határozott kézmozdulatokkal eltéríteni szándékától, fejét simogatva megnyugtatni. Akár negyed, vagy félórába is beletelik, míg a kutya megnyugszik, de nem szabad türelmetlennek lenni, sürgetni. Fő a nyugalom, mert a kutya átveszi a gazda lelkiállapotát! Másik alkalommal már sokkal könnyebb lesz nyugodt állapotba hozni, míg végül teljesen megszokja a helyzetet. Agresszív kutyánál, ha a bögdösés elsőre nem használ, nyakánál fogva a földhöz kell nyomni a kutyát és addig lenn tartani, míg megadó magatartást nem tanúsít. Azt kell elérni, hogy a kutya minden helyzetben, feltétel nélkül elfogadja a gazdáját falkavezérnek, akkor kezes jószággá válik.
2012. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ó bárcsak ismernétek a kutyámat! Egészen egyedi eset...

Elsőnek: lehet ráférne hogy egy nagyobb kutya megruházza, utána nem lenne ilyen nagy szája.

Közel engedni nem igazán merem, nem tudom mit reagálna a másik gazdi, hogy egy vérengző tacskóval megyek felé:D

A bökdösés sem használ sajnos, próbálok nyugodt maradni, de idegesít...a lefektetést még nem próbáltam, de hátha! Csak az a baj hogy ilyenkor, de csakis ilyenkor olyan szinten levegőnek vagyok nézve...

Volt már hogy ráütöttem a fenekére vagy a nyakánál megráncigáltam, de szerintem mazochista, mert egyáltalán nem érdekli:S:D

2012. szept. 10. 22:37
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
én kutyám bárkit meglát a szomszédban, vagy a sötétben hall valamit, mindig morog, de mondogatok neki, hogy csssssttt és akkor elhallgat... egy idő után már tudni fogja rögtön, nem kell 5 mp-enként mondogatni, elég lesz egyszer...
2012. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!