Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal, ha...

Mit csináljak a kutyámmal, ha séta közben durván megugat más kutyákat?

Figyelt kérdés
Tacskó, két éves. Mindig is domináns volt, de már elviselhetetlen ahogy más kankutyákra reagál. Ugat nagyon, mindig van rajta póráz de látszik hogy nekik menne. Már sok mindent próbáltam, klikkerezek is, más dolgokban nagyon szófogadó és okos, de ezt egyszerűen nem tudom kinevelni belőle, megverni meg nem fogom. (Kutyasuli kilőve, ami nálunk van nagyon drága és messze van). Tanácsok?
2012. szept. 10. 20:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Egy két éves tacskót nem lehet nehéz a földhöz szorítani, hogy megadásra kényszerítsd. Én nemrég hasonlóan támadó kedvű másfél éves német juhásszal gyakoroltam ezt a mókát, hát meg kellett kapaszkodni, hogy én maradjak felül. De pár hét alatt sikerült betörni. Még mindig húz, ha idegen kutyát lát, de már síri csöndben marad. Elég, ha csak ránézek.

2012. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Közepes termetű, nemrég örökbefogadott fiatal kan, ugyanezt teszi a sétán. Próbáltam leültetni, visszafogni, apró pofont is kapott, nem használ. Mivel csak egy hónapja van itt, nem én neveltem kis korától, nem tudom, nem a menhelyi viszályok miatt ennyire agresszív. Mit tehetnék vele?
2012. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12!

Valóban, egy menhelyi kutyában nagyon sok feszültség felhalmozódhat, de annál hálásabbak tudnak lenni.

Kezdetben általában nagyon sok türelem kell hozzájuk.

Kutyát pofozni, vagy ütni semmiképp nem célszerű, mivel ettől legfeljebb csak fájdalmat érez, de ebből nem fogja tudni, hogy gazdája mit akar tőle. Csak azt érjük el vele, hogy félni fog a gazdájától. A kutya falkaállat. A falkában hierarchikus rangsor van, szabályok és fegyelmezési szokások. A falkában a magasabb rangú azzal fegyelmezi az alárendeltet, hogy orrával megbökdösi. Legtöbbször szemből mellkason. Ha az alárendelt ellenszegül, akkor pedig elkapja a nyakát és a talajhoz szorítja. Hasonlóképpen kell eljárni a falkafőnök embernek is ahhoz, hogy kutya megértse. (Természetesen nem orral és szájjal, hanem kézzel.)

2012. szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem vagyok falkavezér és azért nem hallgat rám ilyenkor? Ezeken az eseteken kívül általában szót fogad, én megyek be elöl minden ajtón, tőlem kap enni, akkor játszunk, mikor én akarom...

Ma nem volt alkalmam kipróbálni, mert nem találkoztunk kutyával, de a holnapot már tuti nem ússzuk meg, úgyhogy bevetem a lefektetéses módszert.

2012. szept. 11. 21:28
 15/18 anonim ***** válasza:
Én leültetem. De elég, ha nem nézek a szemébe, nem is szólok hozzá. Tudja, hogy nem veheti át a vezetést.
2012. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
26%

1 h.lye paraszt vagy!!

Nagy fa..a ember lehetsz bmeg aki a tacskònak beki engedné a Pit Bullját...

H.lye ostoba!!!

Azzal azért legyél tisztában,hogy a dögödet elaltatnák munimum ha egy másik eb halálát okozza!!

Ès ha ekkora gyökér vagy akkor kìvánom a te kutyádnak az enyémet aki amugy egy medveölő!

Az enyém nem ugat b.meg te a tied se fog többet az is biztos!!!

2014. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

"Amúgy meg reménykedj benne hogy nem egy helyre hordjuk sétálni a kutyáinkat mert az én kezemből általában kicsúszik a póráz ilyen esetekben... "


..te meg velem ne találkozz, mert én meg cromagozok és muhay thai vegyesen :) nyakadat töröm

2016. ápr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Remelem megoldodott s dolog de igazabol en egy 5-rves amstaffot setaltatok 14evesen es rgy izomtomb ugyanez van en nem merem odaengedni agyfaszt kap ha meglat egy masik kutyat nyuszit horog olyan hangot ad ki mint egy tehen vagy nemtudom de csovalja a farkat mondta ismerosom hogy ugy jatszsnak hogy ,,hamm bekaplak" 😂😂😂 de en felek hogy aztan majd el skarjak altatni🤔
2016. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!