Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a 10.12. napon befedeztette...

Ha a 10.12. napon befedeztettem a szukát?

Figyelt kérdés
Befedeztettem a szukám,és már mikor azt hittem letüzelt,befedezte egy keverék a szomszédból.Meg merjem hagyni az almot?Egy jó hét van a két fedezés között,olyan fajta ami könnyen felismerhető újszülött korban.Ha mégis keverékek lesznek,jobb híján elajándékozom őket.A kérdés végül is az lenne,hogy az a vetéltető hormonbomba injekió mennyire árt?Próbálta már valaki?
2012. szept. 12. 00:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha mérettél progeszteron szintet és amikor fedeztetted jó volt ( 1 hét alatt letapadnak a kölykök )akkor nagyon kevés az esély, hogy a másik kantól megfogant!
2012. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem bőven ráérsz lejelenteni az almot, míg 3-4 hónaposak lesznek, addigra látszik, hogy van-e közöttük keverék. 6 hónapos korig lehet tk-t intézni, dns nélkül, annyi kölyköt jelentesz le, amennyi fajtatiszta.

Amúgy meg egyáltalán nem biztos, sőt, hogy lesznek keverékek is, ennyire azért nem szokott kitolódni a fogékony időszak, bár....egy tenyésztőnél olvastam, hogy az első fedezéstől számítva még a 10. napon is engedte magát a szuka. Nyugodtan várd ki az almot, aztán figyelgesd őket, a színek is sokat elárulnak, főleg egy spaninál, aztán mikor biztos vagy a dolgodban, lejelented az almot. Kár lenne a kidobott pénzért, meg az időért, a kutyusodnak sem tenne jót az a nagy adag hormon.

2012. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Oké.Köszi mindenkinek.Ezt az almot magamnak csináltam volna.Mivel keveset ellik a szuka,de azok tökéletesek,és az a típus amit szeretnék.A kan is úgy lett választva.Nem igazán a legdivatosabb szín és forma,de nekem ez a mániám,és a bírók is szeretik.
2012. szept. 12. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!