Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy ne jöjjön fel az ágyamba?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nagy hibát követtem el,mikor megengedtem neki először,de nem gondoltam,hogy ebből gond lesz,mert van egy másik kutyám is,és őneki szinte könyörgök,hogy picit jöjjön fel hozzám,de ez a mostani egy rémálom!Egy amstaf kutyáról van szó,és még csak 4 hónapos,de mikor beengedem a szobába 3 métert "repül" már a levegőben és landol az ágyamon.Imádom őt,de nagyon erős,és nem bírok vele.Van neki saját kosara,de abban csak rumlizik és szétbombáz mindent,csak éppen nem fekszik bele.
2012. szept. 12. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Arról akarod leszoktatni, hogy ne menjen fel az ágyadba?

Akkor egyszerűen hívd oda.


Olvasd el légyszi, mit írtál.

2012. szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem a kérdést.

Ne engedd fel. Mit kell ezen túlbonyolítani?

Hogy hogy nem bírsz vele?!?! Mit tud csinálni egy 4 hónapos kutya?

2012. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudom.. nekem közepes testű kutyám van, és amikor felugrott engedély nélkül mondtam neki hogy le és ütögettem az ágy szélét.. ezt kétszer háromszor azt lelöktem... és így csináltammindig ha nem ment le... most már elég neki annyit mondanom hogy le és mutatni a földre és lemegy...


a felhivásnál ugyan ez volt, annyi különbséggel hogy ha engedély nélkül jött fel mindig leküldtem, és meg kellet várni amig nem mondom neki hogy fel

2012. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
aki amstaffot vesz kutya helyett, és ráadásul nem is neveli meg keményen, az megérdemli, hogy szétkapja a lakást a kutya (vagy a nagymamát)
2012. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írd le még egyszer, érthetően, amit mondani akarsz. A másiknak könyörögsz, hogy felmenjen, ez meg nem mehet fel? Miért? Vagy most mi van?
2012. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

A dupla tagadás ne tévesszen meg senkit, a helyzet (sztem) a következő:

Kérdezőnek van 2 db kutyája.Az egyik nem szokott felmászni az ágyára, mert nem szeret ott lenni. Alkalomadtán és hébehóba a kérdező szeretné, ha felmenne, de nem teszi szivesen akkor sem.


Kérdező másik kutyája szeret az ágyán lenni. Kérdezőt ez már zavarja, emrt ő viszont túl sokat van ott. De ráfaragott!!! Mert ez egy makacs amsztaff. És kérdező , aki nincs hozzászokva, hogy kutyáról érdeklődni, olvasni, tanulni kell, illetve, ha megvan, akkor nevelni, szóval kérdező már 4 hónaposan sem tudja mitévő legyen. Ő kétségbeesetten kérdezősködik itt, mig az amsztaff az ágyában tanyázik elégeetten és percről percre biztosabb benne, hogy azt csinál kérdezővel, amit akar.


Kérdező néhány hónap múlva jön majd megkérdezni hová lehet lepasszolni a kutyát (természetesen költözés miatt). MI meg majd ajánljuk a fajtamentőket, plakátolást, stb, végül szerencsétlen menhelyesek elviszik a balhét.


Röviden kb ennyi :(

2012. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha képtelen vagy fizikai, vagy akár csak mentális erőt kifejteni arra a kutyára, akkor miért kellett neked ilyen csupa izom állat? Ennél már csak rosszabb lesz... Mit tervezel vele tenni, amikor esetleg rájön a verekedhetnék? Hogyan gondoltad megnevelni, ha négy hónaposan is már túl sok neked?
2012. szept. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tipikus hiba,mert a kutyát nevelni kell,te meg csak tartod magad mellett!

tudod,mit,old meg ahogy akarod:)

( a rendesebbek biztos adnak megoldási lehetőséget )

a baj az,hogy már megint egy nagyon nem hozzáértőnek ,van erős ,akaratos,domináns kutyája ( persze ez neveléssel mind nem lett volna!!)

( a jó időben,jó helyre mért komoly erejű pofon megoldás )

csak még az nem tiszta kinek kell adni!:)

2012. szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a reagálást!Az a helyzet,hogy soha nem válnék meg a kutyáimtól,bármi történjen,max ha meghalnék!:-(Értem a felháborodást,de nem "mai"kutyás vagyok!Volt egy németjuhászom,picinek vettem,mellettem halt meg 13 évesen,végelgyengülésben.Gondolom tudjátok milyen inteligenciája van egy németjuhásznak,sose volt gond semmivel.Még élt,amikor vettünk egy roti-amerikai buldog keverék kutyát,kimondottan őrzés céljára,szintén olvas a gondolataimban.Hatalmas izomkolosszus,mégse volt vele gondom soha.Ő kinti kutya,mert kertesben lakunk.Láncot hírből sem ismeri,nincs is ilyesmink otthon,jó nagy udvarunk van.Közben a helyi menhelyből hoztam egy corgit,"Ő" lakik bent velem,egy csupaszív kutyus,150-es IQ-val,nincs miről beszélni.Na és ugye most jön a bibi:hoztuk ezt a amstaff kislányt,hogy majd jó lesz a nagynak társnak,hogy ö se unatkozzon,ha mi nem vagyunk otthon,a corgi meg bent van a lakásba.Hozzáteszem a kinti kutya fiú,a benti kislány,de már 4 éves,ivartalanított természetese,és valamiért felébredt benne az anyai ösztön,és úgy puszilgatta-terelgette a picit,mikor meghoztuk,hogy nem volt szivünk szétválasztani őket,és igy maradt bent a sztaffi.Nagyon eleven,izgága,kajla még,de suliba fog járni,és majd a férjem "kemény" lesz hozzá.Addig a karomba alszik az ágyon.Ez van.
2012. szept. 16. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!