Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ért a szóból, mit tegyek?...

Nem ért a szóból, mit tegyek? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Van egy 8hetes pitbull-német juhász keverékem, és összességében engedelmes, nem hisztizik a kajáért, pórázon mellettem jön, egyszóval kezelhető. De néha rájön, hogy felugrál rám és játékosan, de erőszakosan harapdál és karmolászik, és egyszerűen ha 20x rúgom le magamról, huszonegyedszer is visszamászik és folytatja, egyre erőszakosabban. Végső esetben már az alpha rollt is kipróbáltam, de egyszerűen ha a fejem tetejére állok, akkor se ért a szóból. Most becsuktam éjszakára, afféle büntetésképp, de szerintem ezzel se értem el semmit. Mit javasoltok? Nem bírok vele
2012. szept. 12. 23:57
1 2
 11/14 anonim válasza:

jó fej kutya lehet :)

de le kell fektetned az alapszabályokat!

és ezeket ne vedd komolyan mármint csak játszik figyelj arra hogy ne durvulj vele mert próbálod fegyelmezni rendre utassítani de ha nem veszi észre hogy mit próbálsz elérni teszem ezt megfogod a nyakánál a bundáját és felemeled vagy akármilyen fegyelmezést próbálsz ha nem zökken ki a jelenlegi állapotából csak jobban úgymond "bevadul" akkor hagyd mert játéknak veszi és nem szabad azt hinnie hogy ez is a játék és ilyen durván játszol vele mert átfogja venni ,hogy így kell játszani.ha nincs már ötleted akkor hagyd ott inkább indulj befele ,nagy büntetés neki hogy ott hagyod egyedül mivel falkában szeret lenni nem pedig egyedül és ráfog jönni mit szabad és mit nem. tudom ,hogy csak kölyök és játszania kell de mértékkel és a legelső naptól fogva le kell fektetni a szabályokat! ne zárd be mert nem fogja érteni mért zártad be! Ő nem úgy gondolkozik hogy ja hát nem hagytam békén harapdáltam két órája akkor most bezártak :)

ha lenne esetleg még valami kérdésed szívesen válaszolok

kutya.tanacsok@freemail.hu

2012. szept. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sok bajod lesz vele, főleg mivel egy 8 hetes kutyának még az anyja mellett kellene tanulnia a normális viselkedést.

Most már mindegy, viszont innentől rád hárul egy nagyon nehéz feladat, hogy megtanítsd neki, hogy hol a határ. Később majd parancsszavakból is meg fogja érteni, most abból sem érti, ha fizikai fenyítéssel próbálod neki magyarázni, mert játéknak veszi.

Nekem kistestűm van, ő is korán lett elválasztva, mert az anyja elzavarta maga mellől. Játékból ő is véresre harapta párszor a kezem, ha a tiéd csinálja ezt, az sokkal jobban fájhat. Ilyenkor csináld azt, -ha erősen megharapott- hogy felsikítasz egy kicsit, és hagyd ott. Ebből remekül meg fogja tanulni, hogy nem szabad erősen harapni, mert akkor magára marad.

2012. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tisztában vagyok vele h 8hetes korukban kéne elválasztani az anyjuktól, de ő sajnos 5hetesen került hozzánk, a gazdája szeretett volna tőle minél hamarabb megszabadulni... (kissé ironikusan is jött ki mikor az illető elkezdett himnuszokat zengeni a kutyái szeretetéről...). Egyébként ma nem szóltam rá, mert kíváncsi voltam, hogy fog folytatódni a mozdulatsor. Nem lepődtem meg: le akart dominálni. Párszor lelöktem magamról, mire egyre erőszakosabbá vált. Itt bevetettem a szájösszefogós leszorítós módszert, ahogy a kolléga írta az első oldalon. Nem vagyok híve az ilyen fajta fegyelmezésnek, de hatásosnak tűnt, pár pillanatig küzdött, aztán megnyugodott. Remélem nem csináltam túl nagy bajt, erről a módszerről mindenki mást mond
2012. szept. 13. 14:48
 14/14 anonim ***** válasza:
A szájszorítás semmi bajt nem okoz. Ha még hozzá megy a NEM szó, elég érthető lesz a kutyának, mit nem csinálhat.
2012. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!