Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz ettől baja a kiskutyának?

Lesz ettől baja a kiskutyának?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: öcsém tegnap összeszedett az utcáról egy apró kutyakölyköt. Kb. olyan 2 hónapos lehet, maximum 3, nem értünk a kutyákhoz, de sokkal kisebb mint egy macska.


A lényeg, hogy öcsém még nem tudja marad-e a kutya, látszik, hogy szeretné megtartani, de a munka miatt csak délután jár haza. Én mondtam nekik, hogy felőlem maradhat, de én NEM akarok vele foglalkozni, nekem már van 3 macskám és 3 teknősöm, bőven elég, sokszor így sincs rájuk elég időm, úgyhogy nem vagyok hajlandó még egy állatot magamra vállalni.


Ezt természetesen lesz@rták, merthogy jelenleg nem dolgozom, és itt hagytak a kiskutyával, aki öcsém szobájában van egy dobozban, és úgy fél órája ordít, mint a sakál. Az éjszakát is ott töltötte, reggel volt kinn egészségügyin, aztán vissza a dobozba. Tiszta ideg vagyok, nem vagyok kutyás, nem értek hozzájuk, pont azért nincs is kutyám, mert tisztában vagyok vele, hogy a kutyatartás nem annyiból áll, hogy kirakom az udvarra és adok neki enni...


Úgy tudom, hogy egy ilyen pici kutyával még nagyon sokat kellene foglalkozni, a kérdésem az lenne, hogy milyen hatással lenne rá, ha a hisztije ellenére délelőtt egyedül lenne hagyva? Komolyan nem tudom, hogy gondolta ezt a családom.... :S


2012. szept. 13. 07:43
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az öcsém 20 éves, és igen, fingja nincs a kutyákról... Sosem volt kutyánk, ráadásul falun élünk, ahol kb. minden háznál annyiból áll a kutyatartás, hogy a kutya az udvaron van, és etetik.


Adagolási táblázat nincs, ugyanis kimérős tápot vettek a helyi állateledelboltban. Gondolom azt hitte, hogy olyan mint a macska, és előtte hagyta a tápot, a kuty meg addig ette amíg volt...


Most viszont rá sem néz a tápra, csirkemellet főztem neki rizzsel, sárgarépával és tettem hozzá pár csepp lenmagolajat, ez egyelőre nagyon ízlik neki. Holnap szerintem hozatok neki valami normális tápot a Fressnapfból.


Na akkor néz majd még nagyot az öcsém, ha meglátja mennyi a Royal meg a Happy Dog kilója... Meg hogy mennyibe kerülnek az oltások... :))

2012. szept. 13. 17:48
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem Royalt meg Happy Dogot ne vegyél, az tényleg drága. De a kimért Friskies árában lehet már sokkal jobb minőséget is kapni, zsákban (15-20 kg). Eláll, idővel elfogy.
2012. szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!