Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bennem van a hiba?

Bennem van a hiba?

Figyelt kérdés
Én vagyok türelmetlen, vagy idegbeteg, de amikor olyat kérdeznek, amit egy állatorvos sem tud látatlanban megmondani, / mitől nőtt púp a fejére, mitől véres a vizelete, stb. / kinyílik a bicska a zsebembe. Nekem egyértelmű, hogy ha beteg a kutyám viszem az orvoshoz, nem pedig itt próbálom diagnosztizáltatni a betegségét.
2012. szept. 15. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen egyetértek veled! gyakori kérdéseken hiába teszi fel a 'kedves' állattulajdonos az ilyen kérdéseket, nem kap profi választ... Szörnyű! Ők is ugyanúgy élőlények, mint mi!
2012. szept. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak azt remélem, hogy épp orvoshoz menetel előtt vannak és csak előljáróban érdeklődnek, vagy tapasztalatokra kíváncsiak.

Szóval reménykedjünk hogy nem ilyen felelőtlenek az emberek.

2012. szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem, nem benned van a hiba. sajnos mindig vannak és lesznek ilyenek, akik sajnálják arra a pénzt, h az állatorvoshoz vigyék, még súlyos esetekben is... jó tudom, nem lehet mindenki milliomos, mi sem vagyunk azok, de ha súlyos, akkor inkább viszem orvoshoz...
2012. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem..de ha nem lenne internet akkor mit csinálnának?! Lehet akkor egyből orvoshoz vinnék..?!

Ha mást nem a kérdés kiírása helyet,ha nem is viszik orvoshoz,de felhívják már az is többet segít ilyen esetekben.

2012. szept. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hála az égnek, nem vagyok egyedül a véleményemmel!

Tudom, a pénz is nagyban befolyásolja de komolyan mondom, hogy inkább én mondanék le valamiről, csakhogy tudjak azon a szerencsétlen állaton segíteni. Tavaly egy kóbor kutyust jártam etetni egy kiserdő szélére, ahova szalmabálából csináltunk neki házat, közben jó gazdit kerestem neki. Csakhogy egyik este, nagyon nehezen jött ki a házából, a kaja nem kellett neki, látszott rajta hogy beteg. A helyi alapítvány segítségével bevittük a kórháza, még aznap este kiderült hogy Babesia...Akkor este kifizettem huszon párezer forintot, utána 5 nap kórház, infúzió, stb., majd szintén hússzal kezdődött az utólag fizetendő összeg. Nem vagyunk nagy pénzüek, de egy Ft-ot sem sajnáltam! Örök lelkiismeret furdalásom lett volna, ha nem segítek neki.....

Azóta sikerült egy nagyon jó helyet találni neki! :) Köszöni jól van, de az új gazdira pipa vagyok, ugyanis azóta felcsinálta a fél falu kutyáját... Mi lesz azokkal a kölykökkel? Őket is kidobják mit az apjukat? :(

2012. szept. 15. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:
hát igaz büszke lehetsz magadra :)) te igazi állatbarát vagy, nem úgy mint azok, akik mondják, h szereti az állatokat, közben utcán meglátnak egy kutyát, rögtön nyúlnak a kavicsokért, h megdobálják vele. sajnos már láttam ilyet, még hajnal volt épp amikor már eldobta a követ akkor láttam meg, le is ordítottam a fejét, a kutyus sajnos elrohant, hát nekem azóta is bűntudatom van, h a kutyust nem hívtam magamhoz, nem tudom mi lehet vele, de egész dl előtt őt kerestem, nem találtam. remélem azért jól van már, és van valahol gazdája szegénynek.
2012. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyszer itt kérdeztem a székrekedésről kutyáknál.Tapasztalatokra voltam kíváncsi, hogy ki mivel előzi meg,esetleg mivel kezeli házilag, az orvosi tanácsok beváltak-e. Erre az egyik majd leharapta a fejem...


Mi akkor kölcsönkértünk pénzt, és abból vittük dokihoz, mert már a tej+szardínia+paraffin olaj sem használt.Azt még nem tudom, hogy hogyan fizetjük vissza, mit nem fizetünk ki, azért, hogy visszaadjuk, de nem is ez számít.A lényeg, hogy a kutya jól van, 5 keserves nap után megkönnyebbülhetett(én még úgy kutyakakinak nem örültem, mint mikor másfél nappal a beavatkozás után, séta közben egy nagyot foshott :DD )

2012. szept. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utoló:

Az, hogy mi, hogy történt, már mindegy, az a lényeg hogy jól van a kutyusod!

Azért ezt légyszi olvasd el, és kérlek gondolkodj el rajta.


A kutya fohásza:


Minden elválásunk - még ha rövid időre is hagysz magamra fájdalmas nekem. Kérlek, vedd ezt fontolóra, mielőtt magadhoz veszel!

Ne szidj, és ne büntess szigorúan!

Neked van munkád, szórakozásod, és céljaid - de nekem csak te vagy...

Kérlek, adj elegendő időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem!

Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén össze roppanthatnám a kezedet, - mégsem tennék ilyet soha.

Kérlek, néha beszélj hozzám, még ha szavaidat nem is értem, a hangodat és a hangsúlyodat jól ismerem.

Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem, engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak! - ez jót tesz neked is.

Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat! Legjobban akkor ízlenek, ha tőled kapom - és igyekszem megszolgálni érte.

Te vagy az én gazdám és nem mások. Ezért kérlek arra, hogy ne kényszeríts arra, hogy idegeneknek is szót fogadjak, vagy bohóckodjak nekik, és ne alázz meg előttük! Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak az egyéni tulajdonságaim, szokásaim, érzelmeim. Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint neked a sajátjaid!

Kérlek gondoskodj rólam, ha beteg, vagy öreg leszek, hisz te is megöregszel egyszer...

2012. szept. 16. 08:38
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os!

Hidd el, hogy ez nekem nagyon rossz, hogy ilyen vagyok. Néha azt kívánom, bárcsak ne kötődnék ennyire állatokhoz, és tudnám rugalmasabban kezelni a helyzeteket, de sajnos nem megy!

Egyiptomban megálltunk egy vendéglőnél, és egy közepes méretű kutyus tántorogva jött oda hozzám, majd leült, és a fejét a lábamhoz támasztotta. Látszott rajta, nagyon beteg, de tenni semmit nem tudtam érte.....azóta is nyomaszt a dolog!

2012. szept. 16. 09:02
 10/10 A kérdező kommentje:

7-es!

Bocsi,a kutya fohászát, nem csak Neked szántam!

2012. szept. 16. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!