Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan gáz-, vagy paprikasp...

Van olyan gáz-, vagy paprikaspray ami min.3 méterig hat? Jó ez kutya ellen? Vagy légpisztoly?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor mit javasoltok amit bevethetek a szomszéd puli ellen??

Az a cél, hogy csendbe maradjon legalább pár órára.


Mielőtt megköveztek, én imádom a kutyákat, nekünk is van, de ez a dög idegileg kikészít.

Kismama vagyok, a legteljesebb nyugalomban kellene élnem, ehelyett 3 hónapja, mióta itt lakunk folyamatos a gyomoridegem.


Már beszéltünk a szomszéddal, de csak flegmán kiröhögött, próbáltuk vízzel leönteni, kővel megdobni, ráordítani, de ugyanúgy folytatja.

Nyugtatón, altatón is gondolkoztam, de ettől félek, nem akarom megölni, csak, hogy hallgasson el, valami, amitől megijed, esetleg csíp, viszket neki, bármi!

Segítsetek kérlek!!!


A gazdára nem számíthatunk, idős vénasszony, egy kis kertben él a kutya, annyit foglalkozik vele, hogy esténként ad neki enni, meg összeszedi a piszkát.

Nem is csoda, hogy egy puli ettől bekattan.


2012. aug. 1. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, de természetesen az a problémánk, hogy reggeltől estig folyamatosan ugat, sokszor "csak úgy", mászkál és ugat a semmibe idegesítő, magas, monoton hangon.

Ez kínzás!

2012. aug. 1. 09:00
 2/63 anonim ***** válasza:

Én tudom milyen ez, a mi szomszédságunkban két kutya is ezt csinálja, egymásnak ugatnak egész éjjel, meg persze nappal is. Legszívesebben megcibálnám őket. :(


Viszont nem, a gáz- és paprikaspray erre nem használ, az arra való, hogy ha kóbor kutya támad meg, lefújod, és csípi a szemét meg orrát, ezért abbahagyja a támadást (jó esetben), és odébbáll.


Az ugatást ettől nem fogja abbahagyni, és még csak alkalmad se lenne lefújni, ha a kertben van a kutya, mivel ezek nem hatnak távolra, csak közvetlen közelről...


Sajnos nem tudom, mit lehet tenni. :(

2012. aug. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
37%

Hívd ki inkább az állat menhelyet. Kővel dobálod más kutyáját? Ezért szerintem simán fel is jelenthet. És te akarsz neki nyugtatót adni? A szomszéd kutyájának? Nem vagy normális, ha ilyet csinálnának az én kutyáimmal az biztos, hogy kinyírnám a szomszédot..

Azért vannak határok.

2012. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:

nálunk a slag bevált :-)

ha megyek a kerítéssel a slaggal a kezembe elmegy :-)

2012. aug. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:

A sintér nem foglalkozik ilyennel, hiszen adnak neki enni, van hol aludnia.

Amúgy megnézném, hogy bírnál akár csak 1 hétig itt lakni...


A másik szomszédot ugyanúgy zavarja, a kisbabája is reggelente folyton a kutyára ébred, pedig a meleg ellenére már ők is zárják az ablakukat.

Nem hiszem, hogy mindenkinek egy felelőtlen vénasszonyhoz kellene alkalmazkodni, ő pedig senkihez.


Ez is csendháborítás és itt valóban nem arról van szó, hogy ha akárki elmegy a kerítés előtt, ugat a kutya.

Ez FOLYTON ugat, mintha beragadt volna egy gomb!


Ha utánaolvastok, a náci táborokban ilyennel is kínoztak embereket, hogy monoton hangokat hallgattattak a rabokkal állandóan. Egy idő után az ember beleőrül.


Akkor marad a vízlocsolás, vagy valahogy ellopom és elviszem messzire, más ötletem nincs.

2012. aug. 1. 09:37
 6/63 anonim ***** válasza:
50%

Én simán kibírnám, mert van pár kutyánk és hozzászoktam (igaz ők nem egész nap ugatnak, hanem csak akkor ha van valami)

Tényleg sajnállak, hogy kismamaként el kell ezt viselned.

#3 voltam.

2012. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
41%
Ja, nekem is az az ötletem támadt, hogy neten vagy ismerősök körében keress valakit, aki szeretne pulit tartani (a problémákkal együtt) aztán valahogy lopd ki a kutyát a kertből és add oda neki. Nem szép dolog tudom, de a kutyának sem élet ez, hogy nem foglalkoznak vele. Ha rendesen le lenne mozgatva, tanítva, nevelve, biztos abbahagyná, így csak a fölös energiáit ugatja el.
2012. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
Szerintem is a slag és a flakon lehet jó megoldás. Egy (vagyis inkább több) fél literes flakonba töltesz kis köveket, és mikor a kutya ugat, átdobod közvetlenül mellé. Ezt megcsinálod párszor, szerintem beválik. Szegény kutyus, tökre sajnálom, hogy nem törődnek vele:(
2012. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Azért kővel teli flakon nem akarok átdobni, mert az már szemetelés, ettől jogosan felháborodhat a néni.


Már azt is kigondoltam, hogy kifizetem neki a hangszálműtétet, de hallani sem akar róla.

Csak nézett rám: "Érdekes, hogy lehet, hogy ez valakit zavar?"


Annyit elértünk legalább, hogy már nem köti meg.

Eddig reggelente fél 8-tól fél 12-ig vergődve vonított a kutya a láncán, mert a néni azt akarta, hogy szokjon rá a kutya, hogy egy helyre szarik, ne kelljen neki a kertet végigkutatni a "csomag" után.


Hiába mondtuk neki, a kutya sosem piszkít a saját helyére.

Az hatott, mikor hangosan fenyegetőztem, hogy esküszöm, már veszek mérget legközelebb.

Persze eszem ágában sincs megölni, de legalább azóta nem köti meg, így a láncon vergődés elmaradt.

2012. aug. 1. 10:01
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű, hogy milyen felelőtlen állattartók vannak. :(


A környezetre igenis tekintettel kell lenni! Attól még, hogy őt nem zavarja, ha a szomszédság nem akar állandóan ugatást hallgatni, akkor lesz kedves csinálni valamit a döggel!

2012. aug. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!