Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet ízületi probléma?...

Ez lehet ízületi probléma? Vagy csak amiatt van, hogy kölyök?

Figyelt kérdés

Kb. 5 hónapos a kiskutyám, labrador keverék. Már most olyan 17 kiló. Sokszor, ha fel akar ugrani a kb. 30-40 centis teraszra, alig bírja felhúzni magát. Futás közben is néha el-el esik. Pedig sportolunk, egész szépen izmosodik.

Lehet, hogy baj van az ízületével? Vagy csupán kölyök még, és esetlen és fejlődnie kell?

El fogom vinni orvoshoz, csak faluról bejutni kicsit hosszú, és ha esetleg én aggódom túl, nem akarom, hogy egyrészt sok benzin fogyjon, másrészt hogy a kutyus "szenvedjen" (nem nagyon bírja a kocsizást)

Ja, és kérlek titeket, csak a kérdésemre válaszoljatök, másba ne kössetek bele. Köszönöm.



2012. szept. 16. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A súlya így nem mond semmit. Neked kell látnod, kövér-e, vagy sem.Nem mindegy egy 5 hónapossal mit "sportolsz"
2012. szept. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5 hónaposan mit sportolsz vele? Nem szabad futtatni!!!! Ne terheld túl, hisz még növésben van! Séta, meg kis játék oké, de futás, bicajozás a kutyával még tilos! 17 kiló kicsit sok, nem? Milyen keverék, labi és..? Nekem golden keverékem van, 4 hónapos, és 10 kiló. Mekkora a kutyád magassága? Ha pontosan nem tudod, akkor adhatsz viszonyítási alapot is. Pl az én kutyám akkora magasságra, mint egy kifejlett beagle, a súlya 10-11 kiló. Még nem szabad túlterhelni, sokat fog még nőni. Azt tudom tanácsolni, hogy vegyél neki gf600-at. Csodákra képes. Nézz utána neten.
2012. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:

Mit sportolsz egy 5 hónapos kölyök kutyával?

Fiatal még, akár ebből is adódhat, hogy botladozik.

Nem tudom mit szoktatok játszani, de legalább 1-1,5 éves koráig kerülni kéne a túl nagy megterhelést, ugrást. Futni is csak annyit, amennyit magától fut.

Vigyázz, hogy ne terheld túl, inkább olyan feladatot keress neki, ahol inkább sík talajon kell keresgélnie.


Nem irod kb. milyen magas ehhez a súlyhoz, igy nehéz eldönteni, hogy sok-vagy kevés. Nekem azt tanácsolta a doki, hogy fiatalon a kutya inkább sovány legyen, hogy ne terhelje túl az izületeit, és hogy az első évben épül, erősődik a csontozata, vázrendszere. Az első évben ajánlott prémium minőségű étel etetése. (aztán, ha akarsz válthatsz másmilyenre)


Szerintem egyenlőre ne kapkodd el az orvoshoz menést, figyeld a kutyust és ha pár nap múlva is úgy látod, hogy furcsán mozog, akkor azért nem árt egy vizsgálat.


(az autóhoz szerintem érdemes lenne minél előbb hozzászoktatni, jól jöhet mind kettőtöknek, ha megszereti)

2012. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már majdnem akkora, mint egy kifejlett labrador, úgyhogy biztos nagyobb lesz egy labinál. Igazából a sport a ronggyal való játék, ott megtámasztja mind a 4 lábát. Meg a labda eldobós, visszahozós játék. Ha akarnék, se tudnék vele kb. 10-15 percnél tovább játszani, mert utána alszik egy órát. Biciklizni még nem voltunk, sétálni is csak pár házzal arrébb. És igazából csak néha jön elő ez, bár nem figyelem minden percben. Royal canint adok neki, kölyköknek valót.
2012. szept. 16. 21:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem a mozgatással van gond. Nem nőtt hirtelen? Nézd, nem vagyok állatorvos, úgyhogy annyit tudok tanácsolni szintén, hogy adj neki valami ízületvédőt (gf600, luposan, stb) mert nagyon jó dolog. Az én kutyám görbe lábú volt, az ízületei duzzadtak voltak, a gf600 egy hét alatt rendbe rakta a lábát! 300 db van benne, 15000 ft, de nagyon sokáig elég.
2012. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!