Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Malinois (belga juhász)...

A Malinois (belga juhász) "megfelelő" kutya a számomra? Részleteket lásd a leírásban:

Figyelt kérdés

Párommal falura költözünk jövő nyár elejére és babát is tervezünk. Fontos, hogy a kutya szeresse a gyerekeket, és ne támadjon rá a tyúkokra az udvarban. Jó, ha jelez, amikor idegen közeledik a házhoz. Volt már kutyám (városban, de kertesházban nőttem fel), és szeretném, ha szófogadó, könnyen tanítható kutyám lenne, habár ez a fajta kicsit későn érő, de ez nem probléma. Mi a véleményetek? Tud valaki ajánlani jó tenyésztőt? Mennyibe kerül egy ilyen kutyus? (Nem baj, ha magasabb árat mondtok, csak tájékozódnék.)

Kérlek, ne ajánljátok, hogy keveréket vegyek. Szeretem a kutyákat, de a keverékeknél nem tudom meghatározni, hogy vajon milyen lesz a természete. Honnan tudnánk hogy egy pitbull-skót juhász-vizsla keverék vajon szereti-e majd a gyerekeket? Illetve a skót juhászt hosszú szőre miatt vetettem el - már volt, de gyerek mellett nem hiszem, hogy a fésülésre sok időm maradna. A rövidszőrű skót juhászt pedig elég nehéz beszerezni itthon.

Köszi mindenkinek!



2012. szept. 16. 20:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

a kutya -gyerek párosításnál,talán inkább könnyebb a kutyával kezdeni a nevelést:)

gyorsabban fejlődik:)

és ,sok fajta remek bébiszitter !

nem is a fajta ami számít,bár nem javaslom a kistestűeket, az ölebeket,és több terrier fajta:)

de marad vagy 350 fajta amiből lehet válogatni:)

mire a baba megérkezik ,már lehet egy képzett kutyád ,ami bizony sok esetben inkább előny,mint hátrány a kisbabás szülőknél ( bár nem ide,de ehhez tartozik: a szülés utáni lelkiállapot ingadozáshoz nagy segítség a saját kutya!!)

( a pitt-bull terrier a javasolt fajták között van !!)

a gyerek nevelésénél is jól jön egy kutya ( de ez egy későbbi dolog :)

inkább 101 kutya ,mint még-egyszer 2 tini lány :):)

2012. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a 101 nagykutya oldalán kitöltöttem a Melyik kutya illik hozzám? tesztet és a Mali 99%-os találat volt... Persze asszem 10 kérdésre kellett válaszolni, ezért inkább feltettem ide a kérdést.
2012. szept. 17. 18:49
 13/13 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom hogy először vegyél egy kutyát akit már tudtok úgy nevelni hogy ne legyen gond ha jön a kicsi , gondolok itt arra hogy járhattok vele gyerekek közé hogy szokja őket. Egy Labi teljesen jó választás és ahogy látszik ki is tudnád elégíteni a mozgásigényét.:)
2012. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!