Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon nagy vállalás lenne...

Peti1521 kérdése:

Nagyon nagy vállalás lenne első kutyának egy Beagle?

Figyelt kérdés
Kertes ház,3 gyerek egy 5éves,11éves,13éves,nagykert.

2012. szept. 17. 20:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó azért ilyen butaságokat ne írjál. Volt valaha beagleüd. Én már jó párat felneveltem és képeztem másokét is. Szinte mindegyik póráznélkül sétál, kivéve az öregem mert ő 1 éve egy csúnya fülgyullladáa óta nem nagyon hall (15 éves), őt csak akkor engedem el, ha csak őt viszem mert rá jobban kell figyelni. A bealge egy jól képezhető fajta de érteni kell hozzá.
2012. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó előttivel. A videó nagyon jól mutatja a valóságot. Nekem volt beagle kutyám, nem is volt vele komolyabb baj, azon kívül, hogy mindig szökött. Ha levittem a Dunapartra, ha elvittem a Hármashatár-hegyre, ha 1 pillanatra másra figyeltem, már szökött. Pedig jártunk kutyasuliba, nagyon okos állat volt, engedelmes, mégis "sunyi". Akkoriban sokat jártunk együtt sétálni más beagle gazdikkal is, és 5/4 szerint tényleg sunyi módon szökik.

Szerintem nektek például egy boxer ideális választás lenne, de a beagle-vel lehetnek gondjaitok.

2012. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem kettő is van, és tényleg nem a legkönnyebb velük, a mai napig nehéz lefárasztani őket, nekik az se elég, ha napi 3-4x vagyunk lent, ebből egy legalább 2 órás sétára. Fél órát alszanak és köszönik szépen, ők kipihenték magukat. Egyébként én simán elengedtem régen a nagyobbikat, akkor még bp-n laktunk, itt, ahol most vagyunk túl sok olyan tényező van, ami miatt nem engedem el őket, és visszajött, sőt, ha neadjisten leragadt valahol valami szag miatt, akkor is jött utánunk. De első kutyának én se ajánlanám, hiába van mellettük egy harmadik , idősebb, szófogadó kutya, még így se sikerült tökéletesre nevelni őket. Szóval ha nincs rá elég időtök, nagy fejfájást okozhat és ha nem fárasztjátok ki talál ő magának más energialevezetést (ásás, rágás stb..) ezzel nagyon az agyatokra mehet. Jól gondoljátok meg. És ha vesztek is, akkor se szaporítótól, nagyon felkapott fajta mostanában, túltenyésztett, tele egy csomó rossz idegrendszerű egyeddel.



Szóval jól gondoljátok meg...

2012. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én írtam azt,amihez videó is van. Igen, volt beagle-m. Utcán találtuk, úgy fogadtuk be. 1,5 évig húzta nálunk,közben párszor elhagytuk, volt, hogy egy hétig nem volt meg, de volt címtartó a nyakörvén és kedves emberek visszajuttatták hozzánk. Aztán egyszer nem került elő többé. A kertből szökött ki, pedig már mindenféle óvintézkedést megtettünk ennek elkerülése végett. Járok kutyasuliba a kutyámmal, ott is vannak beagle gazdik és mondták, hogy szinte sosincs elengedve a kutya, mert csak így lehet. Ahová járok kutyát sétáltatni, ott is van beagle, azt el szokták engedni, de a gazdájának egyfolytában azt kell lesni hol van, mit csinál. Múltkor is kb. 8 kutya volt a futtatón, mikor arra jött egy lovaskocsi, egyedül a beagle rohant utána, a gazdája kilométereket gyalogolt míg visszahozta. Szerintem nem túl kellemes, mikor egy kutya ilyen szinten tojik a gazdi fejére.

Amúgy (előző előtti válaszoló)neked volt már másfajta kutyád? Csak az összehasonlítási alap miatt kérdem.

Nekem most kuvaszom van, imádom. Ha elengedem séta közben mindig a közelemben marad, úgy figyel rám, szinte ő vigyáz, nehogy elhagyjon. :)

2012. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
bocs, közben előző előtti előtti válaszoló lett, szóval 11-eshez szólt a kérdés.
2012. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igen volt gyerekkoromban nj. De mondjuk velük még nem én foglalkoztam intenzíven cska játszottunk, de felnőttként is volt egy csodálatos boxerem, imádtam meg basseteim, valamint egy egy boxer/staff mix.
2012. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nekünk első kuya beagle,nagyon barátságos állat.Könnyen szerethető és szreti a gyerekeket,játékos van esze is.De jobban szeret társaságban lenni.
2013. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!