Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges ez? Egy kutya...

Lehetséges ez? Egy kutya bundáját tönkre lehet tenni ha túl sokat van fésülve? A fésű kiszedheti olyan szinten az aljszőrzetet, hogy szinte semmi nem marad és eldurvulhat tőle a bunda?

Figyelt kérdés

Nekem huskym van és idén nyáron pont ez történt. Elég sokat volt fésülve, vettem egy aljszőr fésűt ami kiszedheti a szőrt, főleg ha vedlik. A kutyusomnak szinte eltűnt az összes aljszőre, nagyon ritka lett a bundája, és durva a tapintása.

Én azt hittem a nagy meleg miatt hullajtotta ki ennyire a szőrét, amúgy szép volt neki, csak durva meg nagyon nagyon ritka, főleg egy huskyhoz képest. Pedig előző nyáron sem volt neki ilyen meg eddig semmikor csak most mióta evvel a fésűvel fésültem. Sokat aggódtam is ez miatt, hogy normális e, mióta nem fésülöm annyira azóta persze nő vissza szőre lassan, meg persze jön a tél is.

Erre a napokba néztem egy videót, egy elég hires tenyésztőnek a videóját, ahol nagyon sok mindent elmond a huskykról, tartásról, etetésről, ápolásról. És ő tett emlitést arról, hogy nem szabad túlzásba sem vinni a fésülést, mert könnyen elritkulhat, eldurvulhat tőle a bunda, vagyis túl sok szőr fog kihullani és evvel átlehet esni a ló túloldalára...

Nah ekkor jutott eszembe szegény kutyusom, lehet én rontottam el ennyire a bundáját avval, hogy túlságosan sokat fésültem?



2012. szept. 18. 21:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól csináltad. Én a vedlési időszakban heti egyszer-kétszer is használtam a furminátort a mudimon, a tavaszi vedlés végén rettenetesen nézett ki, mert gyakorlatilag egyszerre megszabadult az összes kilazult szőrétől. Cserébe viszont olyan gyönyörű, egységes, sűrű bundát növesztett vissza, hogy öröm volt nézni. Első kiállításunkon nemrég rögtön Kitűnő1, HPJ lett, és nekem is jó volt nézni, hogy neki volt az egyik legszebb bundája. Amúgy csak két-három hetente fésülöm. A következő vedlésénél is "túlzásba viszem", mert tudom, a pár hetes kopaszsága után gyönyörű bundája lesz majd.
2012. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Hát tényleg vedlett és nagyon nagyon sok szőr kijött, és aztán hát sokkal ritkább is lett a bundája, szinte aljszőr nélküli. Most viszont tényleg szép ahogy nő vissza neki, olyan jó puha meg minden. Most akkor kiváncsi leszek a végeredményre.:)
2012. szept. 20. 17:57
 23/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Ne aggódj, egy huskynál teljesen normális, hogy az összes aljszőre kihullik és úgy néz ki, mint egy ázott veréb. A fedőszőre marad csak, az meg durvább tapintású lesz, mert hiányzik a puha aljszőr. Mikor már kezdi visszanöveszteni az aljszőrét, akkor majd lecseréli a hosszabb fedőszőröket is.

Nem lesz mindegyik vedlés ilyen brutális, általában az 1-2 éves koruk között dobják le ennyire a bundájukat. Meg a szukák a szülés után.

2012. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!