Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges ez? Egy kutya...

Lehetséges ez? Egy kutya bundáját tönkre lehet tenni ha túl sokat van fésülve? A fésű kiszedheti olyan szinten az aljszőrzetet, hogy szinte semmi nem marad és eldurvulhat tőle a bunda?

Figyelt kérdés

Nekem huskym van és idén nyáron pont ez történt. Elég sokat volt fésülve, vettem egy aljszőr fésűt ami kiszedheti a szőrt, főleg ha vedlik. A kutyusomnak szinte eltűnt az összes aljszőre, nagyon ritka lett a bundája, és durva a tapintása.

Én azt hittem a nagy meleg miatt hullajtotta ki ennyire a szőrét, amúgy szép volt neki, csak durva meg nagyon nagyon ritka, főleg egy huskyhoz képest. Pedig előző nyáron sem volt neki ilyen meg eddig semmikor csak most mióta evvel a fésűvel fésültem. Sokat aggódtam is ez miatt, hogy normális e, mióta nem fésülöm annyira azóta persze nő vissza szőre lassan, meg persze jön a tél is.

Erre a napokba néztem egy videót, egy elég hires tenyésztőnek a videóját, ahol nagyon sok mindent elmond a huskykról, tartásról, etetésről, ápolásról. És ő tett emlitést arról, hogy nem szabad túlzásba sem vinni a fésülést, mert könnyen elritkulhat, eldurvulhat tőle a bunda, vagyis túl sok szőr fog kihullani és evvel átlehet esni a ló túloldalára...

Nah ekkor jutott eszembe szegény kutyusom, lehet én rontottam el ennyire a bundáját avval, hogy túlságosan sokat fésültem?



2012. szept. 18. 21:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én igazán becsülöm azokat, akik képesek túlzásba vinni, én mindig előbb elfáradok, minthogy megkopasztanám a kutyát... :P
2012. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%

:)

Egyszer használtam, kb. 10 percig kínlódtam vele, mert szálanként szedte ki a finom vattát, aztán meguntam és nekiestem a sima fésűvel, amivel ugyanannyi idó alatt tízszer annyi csomókba összeállt aljszőr jött ki. De tudom, hogy van olyan szőrminőség, ahol beválik, tényleg jó a macskánknak is és a barátaink agarának is.

2012. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%

Huskyt lehetőleg ne furminátorozz.

Semmi baj azzal, ha esztétikus kutyát szeretnél vedlési időszakban is, de kefével, fésűvel ápold inkább. Ezekkel akár naponta is lehet, hisz mikor vedlik, akkor gondolom ömlik belőle a szőr. :)

2012. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Többet nem fogom ennyire túlzásba vinni és feleslegesen fésülgetni, csak ha nagyon vedlik, amúgy meg elég lesz heti 1-2 alkalommal, vagy ha szép a bundája még annyit se. Vigyázni fogok.

Egyébként nem furminátort használtam, hanem ilyen fésűm van:

[link]

Ennek a sűrűbb felével fésültem sokat és hihetetlenül sok aljszőrt kitud szedni, talán túl sokat is és én meg beleestem ebbe a hibába.:S

2012. szept. 19. 13:11
 15/23 anonim ***** válasza:
Ezzel tuti nem lehet túlfésülni...Ez sima közepes- és sűrű fésű.
2012. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem sikerült.:S

Még arra se foghatom, hogy beteg volt vagy valami baja lett volna, mert nem.

Most mióta abbahagytam a fésülést érdekes módon szépen nő vissza a bundája is. Nem értem.:S

2012. szept. 19. 13:23
 17/23 anonim ***** válasza:
Hát ez izgi tényleg... Állatorvos látta már, biztos nincs valami gond a szőrével? Ez a fésű szerintem technikailag képtelen kihúzni azokat a szőrszálakat, amik nem akarnak nagyon maguktól jönni.
2012. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Igen látta és nincsen. Meg viselkedésén sem tűnt fel, hogy valami gond lenne. Szép fényes meg puha szőre most már, csak egy ideig még fésültem nyáron, akkor lett olyan durvább meg ritka. Azóta már egész jól visszanőtt meg tényleg szép neki. Akkor nem tudom mi lehetett, de mindenesetre ha kilehet szedni evvel a fésűvel a bundát, ha nem, inkább vigyázok vele.
2012. szept. 19. 13:52
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy teljesen normális vedlése volt a kutyádnak? :) Most persze, hogy nő vissza, hisz jönnek a hűvösebb idők.
2012. szept. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Akár az is megtörténhet, de ennyire még nem hullott ki neki sosem, ezért furcsáltam, de hát elég meleg volt, akár ez is benne lehet a dologban.
2012. szept. 19. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!