Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt tényleg mindenki minden...

Itt tényleg mindenki minden nap sétáltatja a kutyáját?

Figyelt kérdés
Van hogy munka miatt pár napig nem tudom elvinni, de az udvarra bármikor kimehet. Itt úgy leszólják az embert, hogy minden nap vinni kett több órára, mert különben csúnya állatkínzó vagy! Ha beteg azonnal viszem állatorvoshoz, a legjobb szuper prémium tápot kapja, a nappaliban a fotelba alszik, de dolgozni is kell hogy ezt biztosítani tudjam neki.

2012. szept. 19. 14:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%
ha nem érek rá, akkor nyilván nem sétáltatom, inkább dobálom neki a labdát, több órás sétára is csak hétvégén van időm, úgyhogy általában 30 perc alatt megvan a séta... jah és köszöni remekül van...
2012. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Én igen. Volt olyan, hogy hétfőtől szombatig 14 óráztam, de minden este elvittem őt sétálni. Nem a kutya tehet arról, hogy dolgoznom kell, nem fogom tőle levenni ezt az örömöt.
2012. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ha sokat dolgozom, én is lecsökkentem a sétaidőt.
2012. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

levenni=elvenni


Megint 2. voltam. :)

2012. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
munka előtt vagy munka után vagy este vagy ha nagyon rá érek mind a 3alkalommal bár az ritka.. Arra van időd amire akarod hogy legyen ennyi az egész, ha tudom hogy nem lesz délután rá időm akkor reggel korábban kelek hogy kivihessem. Am nem ítélem el azt aki néha sétáltatja a kutyáját azt nem szeretem mikor valaki "házőrzőt" vesz és hadja megrohadni a kertben.. én meg nem tudok csöndben végig sétálni egy utcában sem csöndben mert minden kutya úgy ugat hogy zeng a környék..
2012. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Miven panelban lakom így nálam más a helyzet nincs olyan,hogy nem viszem. Délután este felé szoktam nagyobb sétára vinni másfél-két óra, na olyan volt már,hogy valami miatt /betegség, menni kellett valahova/ ez csak fél-háromnegyed órára csökkent. Egyébként 4x viszem le. A nagy sétán kivül 2 séta fél-háromnegyed órás. Este későn egy 10-15 perc eü séta. A számuk mindig megvan,de mint írtam volt már hogy rövidebb volt. Mivel te kertes házban élsz úgy meg lehet tenni,hogy egyszer kétszer nem viszed,szerintem nem nagy gond be lehet azt pótolni hétvégi kirándulással is vagy kicsit játszol vele kint :)
2012. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Munka miatt nem hagyom ki a sétát, de vannak olyanok pl betegség mikor felkelni nem bírok, hogy én is csak kiengedem az udvarra, illetve napközben úgyis bent alszik (ha itthon vagyok, ha nem), hogy olyankor erőt veszek magamon és itt fárasztom le, sok agymunkával sikerül is.

Én is a mindennapos séta híve vagyok, de aki néha kihagy 1-1 napot, vagy csak minden második nap tudja elvinni és ez láthatóan elég a kutyájának, nem szedi szét a lakást és a gazdi nem itt kérdezgeti, hogy "Miért nem tudom megnevelni/miért rágja a bútort..." szerintem az teljesen rendben van. Természetesen a panelkutyák kivételek, mert őket ha többre nem is 1-2x 10-15percre le kell vinni bármi van. De aki meg tudja tenni, hogy kiengedi az udvarra, vagy kinti kutyája van, ott azért nem akkora törés, ha 1-2nap kimarad. Remélhetőleg mindenki ismeri annyira a kutyáját, hogy tudja, hogy mi az ami neki kell és elég.

2012. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
55%
Igen, kéne minden nap vinni. Persze nem mindegy, hogy az adott kutyának milyen mozgásigénye van, de az enyém például nem bírja ki, ha nem sétálhat minden nap. Ha a te kutyád nem olyan nagy mozgásigényű, akkor kibírja pár napig, de azért az lenne az ideális, ha minden nap mennétek.
2012. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi társasházban élünk, tehát nem tudom megtenni, hogy nem viszem le. Ha beteg vagyok, ha sok a munka, akkor is megoldom. Max rövid séták lesznek, ha az időm nem engedi, akkor reggel fél 6 helyett 5 kor kelek, vagy később fekszek.

Szerintem 1-2 nap kihagyás miatt senki nem mondaná rád azt, hogy állatkínzó vagy, ne mártírkodj:)

2012. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én kihagyok néha egy-egy napot, de ezt egyrészt azért tehetem meg, mert a kutyám kellőképpen nyugodt hozzá, másrészt meg mert amúgy le van sétáltatva rendesen, nem napokig gyűlik benne a "mehetnék", és az ilyen napok után másnap reggel igyekszem beiktatni egy fél órát, hogy ne kelljen megint délutánig-estig bent rohadnia. Pedig amúgy ő akkor sem rombolna meg lenne idegbeteg, ha hetente csak egyszer vinném ki, de ettől még tudom, hogy igényli a kintlétet, meg a kutyatársaságot főleg. Ha összejön a másik kutya mellé, akkor már ezt sem fogom tudni megengedni magamnak gondolom, vagy akkor azt az időt a kertben munkával kell majd eltölteni, annyi erővel meg akár ki is vihetem.

De amúgy kutyája válogatja, sok kutya akkor sem lesz idegbajos, ha csak 2-3 naponta jut ki, de van olyan, amelyik megkattan attól is, ha naponta csak egy órát van kint. Az enyém meg anyósé is valószínű simán bírná a 23 naponta sétálást is, ennek ellenére igyekszünk ezt elkerülni, mert tudjuk, hogy az a legjobb nekik, ha minden nap kint vannak.

Arról nem is beszélve, hogy az ember azért tart kutyát, hogy foglalkozzon vele, nem? A séta pont erre jó, minőségi idő, amit a kutyával töltesz, legalábbis ha jól csinálod.

2012. szept. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!