Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itt tényleg mindenki minden...

Itt tényleg mindenki minden nap sétáltatja a kutyáját?

Figyelt kérdés
Van hogy munka miatt pár napig nem tudom elvinni, de az udvarra bármikor kimehet. Itt úgy leszólják az embert, hogy minden nap vinni kett több órára, mert különben csúnya állatkínzó vagy! Ha beteg azonnal viszem állatorvoshoz, a legjobb szuper prémium tápot kapja, a nappaliban a fotelba alszik, de dolgozni is kell hogy ezt biztosítani tudjam neki.

2012. szept. 19. 14:52
1 2 3 4
 21/31 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én igyekszem minden nap vinni, bár ez nekem legalább olyan fontos, mint neki. Az esti nagy séták alatt van időm rendezni a gondolataimat, átgondolni a napomat, teendőket, a mozgás is jót tesz. Tehát inkább kölcsönösen sétáltatjuk egymást.
2012. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Viszem minden nap, akkor is ha kertesben vagyok, akkor is ha nyaralunk, akkor is ha beteg vagyok, akkor is ha esik-fúj, akkor is ha épp fagy. Sőt, a hóesésben és esőben a legjobb, mert akkor felszívódnak az emberek, és a neveletlen kiskutyások, marhulhatunk kedvünkre.
2012. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Utolsó! Áh, ő ki sem megy az udvarra ha esik az eső. Sőt ha tegnap esett akkor sem, mert vizes lesz a lába, nagyon kényes. És a ház mellé pisil, kakil ahol száraz a beton. Nagyon el lett kényeztetve. :)
2012. szept. 19. 17:23
 24/31 anonim ***** válasza:
10%
Azoknak, akiknek nincs kertjük, s a kutya kizárólag lakásban van, természetesen minden egyes nap többször le kell vinni a kutyájukat, mert ha nem teszik, azt ők maguk is megsínylik. :D A kerti kutyákról én úgy tudom, hogy vagy rendszeresen (a rendszer itt nem jelenti azt, hogy minden nap, hanem h ne összevissza, hanem kijelölt napokon, ezt a kutya is megjegyzi) legyenek sétáltatva, vagy egyáltalán ne, mert különben szökősek lehetnek. Elvileg a kerti kutyának is van szüksége sétára, de közel sem annyira, mint akinek a segge alatt egész nap parketta meg szőnyeg van xD.
2012. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Giniras! Nagyon nem jól tudod. Szerinted melyik kutya akar szökni? Amelyik sosincs sétáltatva, ergo nem lát semmit a világból és nincs kivel kommunikáljon, vagy amelyiknek ez a lehetőség megadatik?
2012. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen, leviszem minden nap, legyen szó arról, hogy kertesben, legyen szó arról, hogy panelben vagyunk (előfordul mindkettő időnként.) Az a baj, hogy aki kertesben lakik nagyon el van kényelmesedve ilyen téren, hogy biztos elég a kutyának csak egy pisikaki a kertben....
2012. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
22%
Nyilvánvalóan az a kutya, amelyik látott már valamennyit a világból, inkább szökősebb, mint az, amelyik még semmit, mivel az a kutya, aki mindig a kertben volt, s a kaput sose léphette át, egyrészt megszokta és megtanulta ezt, másrészt nem tudja, hogy vannak kívül érdekes dolgok. Amelyik viszont volt már sétáltatva, de aztán abbahagyták, mindig elkezd szökni. Sok ilyen kutyát ismerek. De várom az érveid, miért tudom nagyon rosszul :D
2012. szept. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nyilván mindenki azért nem :D

Udvar ide, udvar oda...én azt mondom, hogy akinek nincs ideje naponta egy órás sétára, az ne tartson kutyát!!!!!


A nagy kert ellenére én naponta kétszer sétáltatom a kutyámat. Kint fut, labdázik, frisbeezik, gyakorlunk, úszik, bringa mellett fut vagy bandázik kutyákkal...vagy távoli kutyafuttatókba sétálunk el, vásárolunk, ügyintézünk, stb...ahova csak tudom, viszem magammal.

Naponta kb. 3 órát vagyunk kint két részletben, reggel-délelőtt és délután-este. Ha félnapokat, egész napokat hurcibálom magammal, akkor már nem viszem ki este nyilván :)

Ha nagyon fárasztó napok vannak pl hétvégén, akkor köv. nap van, hogy a reggeli séta kimarad, vagy 1-2 napig felére csökkentem a kint töltött időt és nem fárasztom a kutyát, csak sétálunk lájtosan...ilyen is kell gyakran, mert folyamatosan igénybe van véve az eb fizikailag és szellemileg is...

Most a múlt héten belázasodtam, ezért egyik nap a reggeli séta kimaradt, este sétáltunk egy bő órát, ismerősöm kicsit meg is dolgoztatta, másnap viszont sehova nem vittem, a kertbe is csak etetni mentem, mert hulla voltam...de néha kellenek ilyen pihi napok neki is.

Nyugodt kutya, ha nincs, vagy csak kevés a séta pár napig, akkor is csak fekszik-téblábol-házat őriz, nem rombol, nem követelőzik...

3 éve volt olyan időszak gyakran, hogy reggel 8-tól este 18-ig nem voltam itthon...akkor reggel gyors 30-45 perces séta, este pedig minimum 1, de inkább 1,5 óra tempós séta kis játékkal.


A legtöbb kerti kutyáshoz képest már az is haladás, aki hetente 3-4 alkalommal kiviszi a kertből a kutyát!!!

A környéken sokan csak napi 30 perces pórázos sétára viszik ki, elengedni nem merik a végtelen Duna parton sem, vagy le sem mennek...ez is több, mint a semmi, de szerintem édes kevés...


Azok a legrosszabbak, akik szezonális kutyások. A kutya nem mehet a lakásba, mert hát mégis...kora nyártól őszig-kora télig még sétáltatják pár naponta, akár csak pórázon is, meg az ember sokat is van a kertben...aztán a hosszú-hideg-sötét késő ősztől kora tavaszig rá sem néznek a kutyára, mert suli-meló van, sétáltatni nincs idő, lakásba nem mehet, kertbe kimenni meg hideg van...szerintem ezek a legborzalmasabb gazdák

2012. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Andizsuzsi ***** válasza:
53%

"másrészt nem tudja, hogy vannak kívül érdekes dolgok"


A legtöbb kutyának még a kertben is van orra, szeme és füle. És bizony a hangok, szagok, ingerek bejutnak azon a fránya kerítésen, és elérik az ottbent lakó jószágokat is.

Persze nem kell a kutyát feltétlenül sétálni vinni, ha valaki az udvarban rendszeresen lemozgatja, és szellemileg is dolgozik vele. De attól, hogy nagy az udvar, ahol a kutya mozoghat, még nem fog. Szerintem senki sem látott mág olyan kutyust, aki edzéstervet dolgozott ki, hogy naponta hogyan oldja meg a saját mozgatását. Még a nagy mozgásigényűek is elheverésznek egyik bokor aljából a másikba, legfeljebb bolondabbak, vagy épp depisebbek lesznek a mozgáshiány miatt.

2012. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
69%

Gini! Már leírtam. Mikor fogják már fel az emberek, h a séta nem pusztán az ürítésről szól, hanem KOMMUNIKÁCIÓ??????????????????


Ja, kérdező, a válaszdról az jutott eszembe: lenne egy ilyen kutyám mint neked, megtanulná a rendet, az tuti. Kényeskedés meg "nem akarok kimenni, mert esik"? Meg a lópikulát, azt. Én vagyok a főnök, ha én menni akarok, akkor megyünk. Nincs finnyázás.

2012. szept. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!