Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ideális kutya számomra? Az...

Ideális kutya számomra? Az ezredik ilyen kérdés de kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy milyen kutyát ajánlanátok nekem?

Az életkörülmények, amit adni tudok neki és amilyen szeretném hogy legyen.

-nagy, kertes házunk van

-kinti benti kutyus lenne és bent aludna

-napi 1szer séta suli után olyan 1-2 óra + tanítás (séta alatt pórázos és anélküli sétát étek plussz játék , játék más kutyákkal)

-hétvégente nagyobb séták

-kutyasuli

hogy milyen legyen:

-nagytestű kutyát szeretnék

-maximum félhosszú szőrűt

-bár tudom hogy neveléstől is nagyban függ de ne legyen az a mindenkihez odamegy egy simiért típus.

-legyen okos, jól képezhető

.:))

Nem szeretnék vele komolyan semmit sportolni. Hát azt hiszem ennyi, bármire válaszolok ha érdekel titeket még valami !:)

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 19. 16:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen menhelyet ajánlok. Bár biztos van ilyen fajtatiszta kutya, de szerintem elsőre egy keverék, menhelyről lenne neked a legjobb.
2012. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

kölyök kutyát javaslok, ha lehet keveréket vagy hibridet ( később megérted:) mikor nem kell havonta állatorvoshoz vinni:)

németjuhász, rotweiler,berni pásztor,kuvasz,óriás snaucer, ,bit-bull!!(komolyan gondolom,mert remek kutya!! ),vizsla, labrador,golden retriver( az utóbbiakkal könnyebb bánni!),persze ezek keverékei,esetleg a fajtamentőknél érdeklődj.és persze van még vagy 200 fajta .

2012. szept. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyen ezer ilyet találsz. Külön ajánlom figyelmedbe a fekete juhászkutyakeverékeket, rájuk senki sem figyel oda, mert vannak huszan egymás mellett ugyanolyanok, de nem semmi képességűek akadnak közöttük ;)

És azért a szerelemmel meg vigyázz, mert ha beleszeretsz egy hiperaktív kutyába, akit képtelen leszel suli mellett lefárasztani, akkor lehúzhatod a vécén a szerelmet :) Legalább félig ésszel válassz, ne hiperaktívat vigyél haza, meg ne is mélabúsat, akkor sem, ha végül valamilyen fajta mellett döntesz. Amelyik kutya "kiválaszt" téged, az általában az előtted lévő negyven embert is "kiválasztotta", és az utánad következőket is ki fogja, ha nem viszed el, ők egyszerűen csak hiperaktívak, és sok gondod lesz vele a későbbiekben.


Amúgy ha nem akarsz mindenkivel haverkodósat, akkor én egy olyan kutyát vinnék haza, amelyik veled is bizalmatlan. Hidd el, az olyan kutya ha egyszer elkezd megbízni benned, a világ minden kolbászáért sem hagyna el, és valószínű a többi emberrel is valamennyire tartózkodó marad.

2012. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
57%
Ne itt hirdesd a kutyáidat. Arra ott van az online hirdető oldalak tömkelege. Amúgy meg inkább ivartalaníttatnád a kutyáidat, hogy ne hozzon felesleges almot.
2012. nov. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ha,jól értem ,a kutya választás ,még 7-8 hónap? fogalmad sincs a kutyákról,persze az eszement állatvédők jönnek a menhelyi kutyákkal ( ami dicséretes ) , de érdekes,hogy amikor leírtam pár fajtát,közöttük keverékeket is,le lettem pontozva:) ez felveti annak tényét,hogy túl sok itt ,a nem gondolkodó :)

kérdésem : pénz?

mert a kutyatartáshoz elsősorban pénz kell!

meg a szüleid beleegyezése,sőt még félig benti kutya ,tehát a takarítás ????

egyszerű ,elmész-elmentek egy kiállításra,pár menhelyre,esetleg 1-2 kutyasuliba. körbenéztek,érdeklődtök.és számoltok :)

nagytestű kutya éves fenntartása: első évben 100-150 000.-ft ( oltások ,állatorvos,kölyöktáp,egyszeri kiadások ,etető itató tál,pórázak .stb)a 2-évtől pedig napi szintem 4-500 .-ft a minimum!! számolj ( 400 X 365 ),és akkor még sehol a kutyaovi,kutyasuli,esetleg kiállítások ( van a keverék kutyáknak is). szóval?? van rá pénzed??

havi 10-15 000 ??

lehet kutyád,de te fel vagy erre készülve??

szerintem, nem!

2012. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

*Ne itt hirdesd a kutyáidat. Arra ott van az online hirdető oldalak tömkelege. Amúgy meg inkább ivartalaníttatnád a kutyáidat, hogy ne hozzon felesleges almot.*


Ezt a választ én írtam. Akinek ez szólt, annak a válaszát már kitörölték, úgyhogy senki ne vegye magára!

2012. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
13:53-as! Te nyomod itt a hülyeséget h hibrid meg Bitbull.... Legalább a nevét le tudnád írni helyesen....
2012. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!